Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tatlu Su TURNA Tekirdağ/Merkez

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Erkam59 tarafından paylaşıldı.

1. Erkam59

Erkam59 Üye

Merhaba arkadaşlar ;

Dün Tekirdağ Merkeze yakın bir gölete saat 15:00 civarı gittim.Hedef balığın Turna (buralarda Zurna olarak anılır kendisi :) ) olduğu için ilk işim canlı yem tutmak oldu.Canlı yemde benim dikkat ettiğim nokta başka yerden tutup götürmem merama o meranın balıklarını tutup canlı yem olarak kullanırım hep böyle yaparım ve faydasını gördüm tavsiye ederim . Her neyse asansör sistemi kullanarak biraz oltaya takılacak büyüklükte kızılkanat diye bilinen buralarda canlı yem tutum bunların canlı kalması için livar'a koyup suda canlı kalmalarını sağladım.Saat 16:15 civarında olta takımların hepsi yemli bir şekilde su ile buluşturdum.

Biraz Takımdan bahsedeyim Takım olarak Beden misinaya şamandıra topaç eşikaya kullanılanlara benzeyen onun altında 3'lü fırdöndü onun altında 50-60 cm misina ve kurşun.3'lü fırdöndünün diğer ucuna 20-25-30 uzunluğunda hangisi elinizde varsa çelik tel ve ucuna 3'lü kanca netten bulduğum bir resim bunun gibi ölçüler farklı olabilir.

Bu takımın kullanmamın nedeni bir çok abimiz bilir ama bilmeyen varsa'da bir önerim olsun dipte ot varsa ki bir gölette turna yeterince üremişse nedense o göletin dibinde ot oluşur bunu anlamış değilim neyse en alta kursun olduğundan dolayı otların içine kurşunu otutturmuş oluruz yukarıda 3 fırdöndü ve ucundaki balık otlara gömülmemiş olur ve böylece rahatlıkla yukarı aşağı yada daire çizerek geze bilecek balığı cezbedecektir.3'lü fırdöndünün bir avantajı'da balık gezdikçe bedene dolaşmasını engeller böylece avın sonuna kadar canlı kalır ve hep hareket halinde olur.Aşağıdaki takımda mesela göletin dibi otluksa canlı yem otun içine oturacak bizde malesef boşuna beklemiş olucaz.

Neyse fazla uzattım galiba saat 17:00 civarında bu turna denk geldi aldık hemen kenara 60 cm tartma imkanım olmadı.

Hemen oltayı yemleyip tekrar attım 17:45 civarlarında en soldaki denk geldi 60 cm biraz küçük ölçmedim bunu.

Geçen hafta bir konu açmıştım kırılan Shimano kamış diye o kamış inceçizgi sayesinde hızlı bir şekilde yenisiyle değişip gelmişti sağolsunlar saat 18:30 dan sonra Bülent Abimin önerdiği silikon sahte maket balık falan at çek yapmaya başladım en sonunda turna kaşığı diye bililen kaşıkla yapıyordum 19:15 civarında en sağdaki turna geldi kamışın'da siftahını açmış oldum kamışla 2 avım gayet memnun şuan için.

Biraz fazla uzattım galiba bir hatam olduysa affola okuduğunuz için Teşekkürler herkeze bol bereketli avlar rastgele

around deep, beetl38, Yhy ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Söylediğim diğer gölete de git, verimsiz göletten bunu yakaladığına göre, yayın, perch, koca gırnataların olduğu tertemiz yerden bakalım neler tutacaksın.

Erkam59 bunu beğendi.
  4. Erkam59

Erkam59 Üye

Gidecem ilk fırsatta abi kısmet senelik izin bitti bakalım artık bir boşlukta giderim haftaya hafta içi falan gidicem bakalım hayırlısınla böyle dedikçe sen iştahlanıyorum vallah baya met ettin fırsatı buldumu kaçıçam :D ordan neler alıcak bakalım

5. barisgirgin

barisgirgin Aktif Üye

Tebrikler çok güzel balıklar..

Erkam59 bunu beğendi.
  6. ellidokuz

ellidokuz Aktif Üye

Erkam tebrikler kardeşim. sırf at çek için turnaya gideceğim diyorum bazen kendi kendime..

bol şansların olsun

Erkam59 bunu beğendi.
  7. Erkam59

Erkam59 Üye

Eyvallah özden abi daha iyilerini tutarsın ihşallah rastgelsin :)

8. kamilvariser

kamilvariser Aktif Üye

Tertemiz bir av. Tebrikler. Teknikler için teşekkürler

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Erkam59 bunu beğendi.
  9. Can_Ordu

Can_Ordu Aktif Üye

Çok başarılı bir av. Tebrikler. Devamı daim olsun. Rastgele.

Erkam59 bunu beğendi.
  10. Yhy

Yhy Aktif Üye

Tebrikler Erkam kardeşim.

Erkam59 bunu beğendi.
  11. deicide

deicide Üye

şu göletleri banada söyleyin arkadaslar bi zurna yakalama istegim var fakat mekanları bilmiyom.tek bildigim sarılar barajı ordada varmı yokmu belli değil

Erkam59 bunu beğendi.