Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tavsiye

Konu, 'Olta Malzemeleri ve Balık Avı Ekipman İncelemeleri' kısmında fatihdegirmenci tarafından paylaşıldı.

1. fatihdegirmenci

fatihdegirmenci Yeni Üye

Selamun aleykum herkese hayirli geceler foruma yeni katildim ve cok hosuma gitti sohbet ve yardimlasma cok guzel.ben izmitte oturuyorum balik tutmak istiyorum iskele ve kayalikdan.600-700 tl lik uzun sure kullanmak uzere olta almak istiyorum marka ve model konusunda yardimlarinizi bekliyorum.bi suredir internetten bakiyorum cok degisik fiyatlar var daiwa - okuma shimano- penn marka herkese kolay gelsin

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Pellegra45

Pellegra45 Aktif Üye

Aleykum selam. Hoşgeldiniz. İlk önce sitilinizi belirlemelisiniz. Spin(yapay yemlerle at-çek) mi yoksa surf(uzun atış ile çapari veya yemli+ kurşun arkası küçük sahte balık da atılıyor ) mü yapmak size daha uygun? Buna karar verirseniz yardım konusu daha da kolaylaşacaktır.

4. Pellegra45

Pellegra45 Aktif Üye

Ya da daha hafif sahtelerle av mi?(Lrf- light rock fishing)

5. göcen

göcen Aktif Üye

Öncelikle foruma hoşgeldiniz. İmza ayarlarlarınızı yaparsanız sizi daha iyi tanıyabiliriz. Ayrıca ne tarz avlanmak istediğinizi paylaşırsanız daha net cevaplar alabilirsiniz. at-çek mi yapacaksınız? yemli bir takım mı düşünüyorsunuz? hedef balığınız nedir? ve sair...

6. fatihdegirmenci

fatihdegirmenci Yeni Üye

Hosbuldum adim fatih 31 yasindayim ayarlarimi yapamadim.
    Sahte av ile dusunuyorum bi ara tavuk eti takmistim sadece kucuk balik geliyo

7. Pellegra45

Pellegra45 Aktif Üye

Fatih, ben körfez konusunda çok bilgi sahibi değilim. Kocaeli de olduğun için sana bi yer tavsiye edeyim. Git bi sohbet et. Yardımcı olacaklarını düşünüyorum. Çünkü işini severek yapanları her zaman takdir etmisimdir. Bu arkadaşlar da aynen böyle. Hem de senin bölgende oldukları için daha fazla bilgi sahibi olursun diye düşünüyorum. Mutlu balıkçılık- Esat-Rasim Mutlu. İlla birşey almak zorunda değilsin. Onlardan bi fikir al. Buradan fikir al. Netten tavsiye ettikleri ürünlerin fiyatlarını araştır. Aklına yatanları alırsın.

8. Pellegra45

Pellegra45 Aktif Üye

Benim tavsiyem 240-270 cm kamış. Atar değeri 10-30gr, 15-40gr, 10-50gr olabilir. Makine de 30 veya 40 lık işini görür diye düşünüyorum. Benim o fiyatlar da ekipmanım olmadığı için marka model önermem yanlış olur. Rastgelsin...

9. _Rastgele_

_Rastgele_ Daimi Üye

Aleyküm selam fatih kardeş , sanırım spin avı yapmayı planlıyorsun , spin avcılığı yemli ava göre daha çok bilgi ve deneyim gerektiren bir av stili.

Alacağın spin malzemelerini iyi araştır deririm , özellikle sahte ve maket balıklar konusunda tamamen bilgi sahibi olmadan ve ustalara danışmadan alma derim .

Av yapmayı plan ladığın bölgedeki avlakları keşif yapman lazım , hatta spin avı yapanları bulup gözlem yaparak daha da fikir sahibi olursun .şimdiden rastgele kardeşim.

10. göcen

göcen Aktif Üye

Spin için boyunuza göre 240 270 cm uzunluğunda bir kamış 10 40 gram atar idealdir. en az 2000 en fazla 4000lik ip misina uyumlu bir makine 0.10 0.20 aralığında ip misina klips ve sahtelere ihtiyacınız olacak. forumda sıcak fırsatlar 2. el bölümünde uygun fiyatlı ürünler mevcut. marka olarak o kadar fazla kombinasyon var ki biri idealdir demek imkansız. siz bir yerden başlayın av tarzınıza göre zamanla ihtiyaçlatınızı kendiniz görecek bu yönde ekipman arayacaksınız. 600 700 ile başlayıp malı mülkü balığa dökme riski herzaman mevcut. :)

11. fatihdegirmenci

fatihdegirmenci Yeni Üye

Abi cok tesekkur ederim rasim abiler bana cok yakin gider gorusurum ins

Pellegra45 bunu beğendi.