Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Tavsiye

Hırçın Karadeniz

Aktif Üye
Adı
Hırçın Karadeniz
Selam arkadaşlar..
150-200-250 metre uzunluğunda, uzağa atış için ideal, at çek yapmak amacıyla, çekeri 10 kg ve biraz üstü (makara örgü misina) tavsiyesi istiyorum.. misinadan beklentilerim kısacası şöyle: Makarayı iyi kavraması.. atış yaparken, makinadan iyi boşabilen ve düğüm yapmayan... aşınmaya dayanıklı bir misina istiyorum. Özellikle şu sarı renkli örgüler çok güzel görünüyorlar..:) Kullanacağım makina ise Ryobi Ecusima 8000vi. misina için ayırdığım bütçe.. 30 ile 70tl arası. Cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim..;)

muratbozk

Daimi Üye
Adı
murat bozkurt
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Örgü kullanmak için kamışınızın halkalarınında örgüye duyarlı olması gerekliliğini hatırlatmak isterim, belirttiğiniz bütçeye 10 kg üstü çeker değerine sahip ip misinayı bulmanız zor ama bütçenizi biraz daha yukarı çekebilirseniz Savager adreline örgüler uygun ve işinizi görecektir.

Hırçın Karadeniz

Aktif Üye
Adı
Hırçın Karadeniz
Örgü kullanmak için kamışınızın halkalarınında örgüye duyarlı olması gerekliliğini hatırlatmak isterim, belirttiğiniz bütçeye 10 kg üstü çeker değerine sahip ip misinayı bulmanız zor ama bütçenizi biraz daha yukarı çekebilirseniz Savager adreline örgüler uygun ve işinizi görecektir.
Örgüye duyarlı, kamış halkası derken kamış okuma salina 4.20 bahsetmiş olduğunuz misinanın linkini zahmet olmazza paylaşırmısınız?

Hırçın Karadeniz

Aktif Üye
Adı
Hırçın Karadeniz
Ürünü araştırdım az önce bir kullanıcısının yorumunu paylaşmak isterim.
-''ürünü şimdiye kadar 70-80 saat kullandım, ilk başlarda çok memnundum fakat zamanla örgü misinanın dezavantajlarını görmeye başladım. ilk olarak misina olurda serbest kalırsa hemen üst üste dolanıyor ve çözülmesi çok zor oluyor. ikinci olarakta misinanın üzerindeki rengi attı ve kayganlığı azaldı.'' demişler...

Renkli olması şartıyla, (sarı) alternatif olarak başka bir misina öneriniz varmı?

Theseus

Aktif Üye
Adı
Genco
Gökmen bey

Çinin Avrupa ve Abd için çok iyi tekstil fabrikalarında ürettiği ekonomik ve kaliteli örgü ipler vardır.
Küçük kafa spin makinaya 100-125 mt yeteceğinden 0.15 gibi pahalı markalar kullanılabilir-berkley,powerpro gibi- ama büyük makinaya 200-300 mt ip lazımsa ben bunlardan sipariş verip getirmiştim.100 mt ünlü marka fiyatına 250 mt kaliteli ama bilinmeyen marka kullanıyorum.

Hırçın Karadeniz

Aktif Üye
Adı
Hırçın Karadeniz
Gökmen bey

Çinin Avrupa ve Abd için çok iyi tekstil fabrikalarında ürettiği ekonomik ve kaliteli örgü ipler vardır.
Küçük kafa spin makinaya 100-125 mt yeteceğinden 0.15 gibi pahalı markalar kullanılabilir-berkley,powerpro gibi- ama büyük makinaya 200-300 mt ip lazımsa ben bunlardan sipariş verip getirmiştim.100 mt ünlü marka fiyatına 250 mt kaliteli ama bilinmeyen marka kullanıyorum.
Merhaba, bilinmeyen marka derken piyasada bulamazmıyım bahsettiğiniz misinayı?
markasını paylaşırsanız yada linkini atarsanız detaylı bakabilirim?

Theseus

Aktif Üye
Adı
Genco
Bulabilirsem bendekilerden birine bakayım.

furunotr

Daimi Üye
Adı
Haluk Pirinç
Ürünü araştırdım az önce bir kullanıcısının yorumunu paylaşmak isterim.
-''ürünü şimdiye kadar 70-80 saat kullandım, ilk başlarda çok memnundum fakat zamanla örgü misinanın dezavantajlarını görmeye başladım. ilk olarak misina olurda serbest kalırsa hemen üst üste dolanıyor ve çözülmesi çok zor oluyor. ikinci olarakta misinanın üzerindeki rengi attı ve kayganlığı azaldı.'' demişler...

Renkli olması şartıyla, (sarı) alternatif olarak başka bir misina öneriniz varmı?

Serbest kalınca üstüste dolanıyor ise sorun ipten değil makinadan kaynaklı; makinanın misina sarım klavuzunda problem var demek ki; zaten ipte böyle bir sorun yapıyor ise monoflamentte düşünemiyorum bile...

Rengin zaman içinde atması ve ipin kayganlığını yitirmesi salt Savagear'a has bir durum değil; diğer bütün iplerde zaman içerisinde böyle bir sorun yaşanacaktır er ya da geç...

YEKTA

Daimi Üye
Adı
YEKTA
Kan Grubu
B Rh Pozitif
bütçeni arttırabilirsen birkaç gün sonra PENN ve BERKLEY NANOFİL satış konusu açıcam bobinler 270 mt incele istersen misinaları