Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tavsiyeleriniz ?

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında Atagun Baltacioglu tarafından paylaşıldı.

1. Atagun Baltacioglu

Atagun Baltacioglu Yeni Üye

Kıyıdan avlanmak için ara ara boğaz olabilir ama genellikle kıyıdan limandan gölden öyle avlanabileceğim 200 TL bütçe ile bir takım almak istiyorum tavsiyeleriniz nelerdir ?
    Boyum 183 cm bu arada.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Ogiveogi

Ogiveogi Daimi Üye

Abilerim ve amcalarımdan öğrendiğim bilgilerle 200tl az bir bütçe hele boğazda kullanılcaksa.

coner bunu beğendi.
  4. Atagun Baltacioglu

Boğaz çok nadir olur genellikle daha çok kıyı kesimde avlanırım.

5. Ogiveogi

Ogiveogi Daimi Üye

Forumda ikinci el bölümünü bir incele istersen Atagün abi

Son düzenleme: 26 Haziran 2015
  6. uykucukirmizi

uykucukirmizi Aktif Üye

yerli markalara tanınmamış markalara bak bence bulursun ya anladığım kadarı ile srf istiyosun biraz araştır bir kaç forum gez yorum oku yorumlardaki makineleri arat google amcadan :)

7. Atagun Baltacioglu

istediğim SRF mi yoksa Spin mi ?

8. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Kurşunlu yemli filan mı takılacaksın?

9. Atagun Baltacioglu

Bu mevsimde hangisi iyidir nasıldır açıkcası pek bilemiyorum.Hobi amaçlı sadece hafta sonları bu aktiviteyi yapabileceğim. Çok büyük beklentilerim yok şuan için ileride daha çok zaman ayırdımı ve işi öğrenip zevkini daha fazla aldımı daha iyi takımlar alabilirim. Şuan için açıkcası bildiğim tek şey genellikle kıyıdan avlanabileceğim bir takım istiyorum.Bütçem 200tl civarı. Geçen hafta tekne için bir takım almıştım onun makinesi TİCA GA3500 GAINER MAKİNE budur. Bu makine alacağım kamış için uygun olur mu daha doğrusu kıyıdan avlanmak için yeterli olur mu ? Tekne ile açılıp istavrit avlamıştım ancak pek zevk vermedi o bana birazda boldu açıkcası her atıp çektiğimde balık gelmesi pek hoşuma gitmedi. Göcekte tekne ile açıldığımda öyle biraz avlanmıştım orda ara ara barbun,lokum gelmesi daha zevkliydi. Herhalde kıyıdan büyük balık için olabilir eğer öyle birşey var ise. Bu aylarda levrek vs gibi büyük balık olur mu bilemiyorum. Biraz internette geçmiş zamanlarda bu aylarda tutanlar olmuş ancak rast gelmeyenlerde olmuş genellikle sonbaharda daha çok görülüyor herhalde.Birde istanbulda oturuyorum şuan için avrupa yakasında olup bir aya kadar anadolu yakasına taşınacağım buralarda öyle büyük balık için avlanacağım kıyı kesiminde bir yerler var mı o konuda da bir bilgim yok. Yine internetten okuduğum kadarı ile pek olmadığı konusunda yazılar okudum.
    Kısacası durum bu, pek bilgim olmamak ile beraber istediklerimi yapmak istediklerim yukarıdadır.
    Şimdi bana ne lazım :)

10. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Kıyıdan avlanmanın çeşitli disiplin ve alt disiplinleri vardır. Yok ben o kadar ileri gitmek istemiyorum dersen. Arada sırada çapari yapar arada sırada yemli takılırım dersen. O zaman 3.50 kamış ve 6000 lik bir makine hayli hayli işini görür. Atar olarak kamışın 150 gr atarlı olması kafi. Ryobi makineler, okuma veya alba starın ucuz kamışları var işini görür.

11. bberdem

bberdem Üye

2.70 40-80 linafee teleskobik kamis ve uygun 4000 linafee makina al 100 tl ve 2.70 linafee iki parcali 20-50 kamis ve 3000 okuma makina al.hem beklemeli hem spin yaparsin misina ve takim rapala haric 200 tlye iki takim olur 4 mevsim avlanirsiniz adres Cengiz Uskudar