Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

TAVUK GÖĞSÜ YEMİ FARKLI Bİ YÖNTEM

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında çağrı ayakkabı tarafından paylaşıldı.

1. çağrı ayakkabı

çağrı ayakkabı Üye

HERKEZE HAYIRLI GÜNLER
    GEÇENLERDE GÜRE TARAFINDA BALIGA GİTTİM.ORADA Bİ AMCA İLE TANISTIM.
    BİZ BEKLE ALLAH BEKLE BALIK GELMEZ AMCA 2 SAATTE BİR ÇİPURA ALIYOR MIRMIR GELIYOR. DAYANAMADIM AMCANIN YANINA YALVAR YAKAR YEMINI SORDUM.EKMEK PEYNIR SUYU VE KEPEK HEPSINI KARISTIR HAMUR YAP DEDI İSTERSEN TAVUK GÖĞSÜNÜ PEYNIR SUYUNDAN BEKLET TUZLA KEPEK TE KOY DEDI.BUNLARI OGRENDIK.BİRAZ BANA GARİP GELDİ AMA AMCA BALIK TUTUYOR.YENI OĞRENDİĞİM İÇİN DENEME FIRSATIM OLMADI.
    YANİ ÜSTADLARIMZ BU KONU HAKKINDA NE DUSUNUR DENEMEYE DEĞER MI AMCA BİZİ YEDİ MI DAHA ONCE HİÇ BOYLE BİŞEY DUYAN GOREN RASTLAYAN UYGULAYAN BİLEN VARMI.
    :cool::confused:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ulas07

ulas07 Üye

Üstad değilim ama misinasına dikkat ettin mi, seninkinden daha ince olabilir mi?

4. ozan1977

ozan1977 Aktif Üye

bende antalyada tavuk göğsüyle (tuzlanmış )mırmır almıştım.amcanın dediği doğrudur bence.

5. çağrı ayakkabı

çağrı ayakkabı Üye

Üstad değilim ama misinasına dikkat ettin mi, seninkinden daha ince olabilir mi?
    Deniz balıkçısı

Böcek olmayı kabullenenler ezilince şikayet etmemelidirler.
    misina 0,28 kullanıyorum. misina inceliği kalınlığı balığı o bölgeye cekecegını sanmıyorum sadece biraz daha avcılastırır hayvanın gormemesını ve urkmemesını sağlar diye düşünüyorum .

6. Furkanc

Furkanc Üye

Bu konuya şöyle kendim açıklık getireyim ;benim çocukluk zamanımda küflenmiş ,kokusu çok fazla olan peynirleri sepetin içine koyarlardı. Ertesi günü içerisinden levrek çupra gibi balıklar çıkardı, amcanın o balıkları yakalama sebebi peynir kokusu olabilir. Bu sadece benim fikrimdir, hiçbir kesinliği yoktur.

7. çağrı ayakkabı

çağrı ayakkabı Üye

tavuk göğsü deneme sonucu
    tavuk göğsünü buzları çözülünceye kadat peynır suyunda beklettim yaklaşık 1 saat diyebılırız parmak kalınlığında seritler halınde keserek 3 saat beklettim suyunu aldıktan sonra tuzladım gazeteleri degistırdım suyu azalmaya başladığında kepek de koydum ve yaklaşık gün boyu oda sıcaklığında beklettim kullandım bir mürekkep balığı el kadar bir çipuraa gelıyordu oda el kadar iğneden kurtardı kendını
    ve yem olarak neyle kıyasladık boru kurdu mamun sulune sadece tuzlanmış tavuk göğsü ve sekerlenmıs tavuk gogsu basit bi hamur az bi mıktar yavru yengeç vardı iki yanı hoşuma gitti yanımda bulunduracağım