Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

tavus kuşu tüyünden çapari olurmu ?

Konu, 'Çapariler' kısmında hayalet avcısı tarafından paylaşıldı.

1. hayalet avcısı

hayalet avcısı Aktif Üye

kardeşim geçenlerde arkadaşından iki tane erkek tavuskuşu alıp daha önce köpek baktığımız büyükçe ve dışarısı gezmeleri için müsait olan etrafı çit olan yere yerleştirmiş,yeni yerlerinin vermiş olduğu stresten olsa gerek(birbiriyle iyi anlaşıyor kavga etmiyorlar) kanat tüylerinden sekiz on parçasını yerde buldum

çapari yapan arkadaşımı aradım daha önce yapmadım getir bir bakalım dedi kıyıdan köşeden tavuskuşu tüyü çaparinin arasına konur diye aklımda kalmış
    yapılıyorsa hangi balıklar için kullanılır?
    bilgisi veya deneyimi olan arkadaşların yardımını bekliyorum

hakan4117 bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. murat karahan

murat karahan Aktif Üye

Olur hem de gayet güzel olur. İstavritten, Uskumruya kadar her türlü balıkta iş yapabilir. Ben boyanmış deve kuşu tüyü kullanıyorum. resimde ıslak hali üstte. ipliğe göre daha hacimli duruyor. Not, tüyler sonradan tektip olmak üzere iğne boyunun 1.5 katına denk gelecek kısaltılmıştır.

Ekli Dosyalar:

hakan4117 ve hayalet avcısı bunu beğendi.
  4. hayalet avcısı

hayalet avcısı Aktif Üye

sizinkiler çok güzel, ıslakken bukadar hacimliyse kuru hali nasıldır kimbilir,ben fotoğraflarını çekmedim kendinden desenli,yanardöner renkli dikkatli bakınca

hakan4117 bunu beğendi.
  5. murat karahan

murat karahan Aktif Üye

Kusura bakmayın, gece gece karıştırmışım kuş türlerini. Benim resimdekiler deve kuşu tüyü. Ancak tavus kuşunun özellikle kuyruktaki tüylerinin tek tek telleri, yapay sinek bağlamada bir gövde dokusu, çatal kuyruk vs vs oluşturmada kullanılır. Ben yanar döner olmalarından hareketle bu tüylerden 10 yıl kadar önce getirtip denemiştim. İstavritte kendinden simli olmasından hareketle verimli olduğu söylenebilir ancak büyük istavrit buna pek nazlı atlar. Kıraça ve orta boy istavritte olduğu gibi kullanılabilir. Her telin ucundan iki iğnelik kısım kullanabilirsiniz. Alta doğru inince biraz sertleşiyor.

6. hayalet avcısı

hayalet avcısı Aktif Üye

tüyler bunlardı ben yanardöner demiştim ama sadece tek kuyruk tüyü var o yanardönermiş,siyah olanın uc kısımlarında yeşilimsi bir renk alıyor çok ince,bugün arkadaşın dükkanına bıraktım kardeşine bıraktım oda kuyruk tüyünden belki olur gibi dedi,dediğiniz gibi pek bişey çıkmayacak verdiğiniz bilgi ve alaka için tşk

Ekli Dosyalar:

hakan4117 bunu beğendi.
  7. Ersin1903

Ersin1903 Aktif Üye

Siyah olanlar değilde, kırçıllı olan tüylerden çok güzel uskumru, kolyoz, çinekop, istavrit çaparisi çıkabilir... Benim fikrim bu yönde :)

8. murat karahan

murat karahan Aktif Üye

kırçıllı tüylerden çinekop, kolyoz çaparisi olur. O siyah tüyün uç kısmı ise şerit çıkarmak suretiyle streamer tarzı yapay sineklerde kullanılabilir.

9. hayalet avcısı

hayalet avcısı Aktif Üye

arkadaşıma uğradım kardeşinin aksine çok beğendiğini söyledi,iş çıkartırsa buradan artık ben paylaşırım

hakan4117 bunu beğendi.