Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tayakadin göletleri ve güncel bilgi

Konu, 'Göller, Barajlar, Akarsular ve Diğer Tatlısu Avlakları' kısmında trakonya79 tarafından paylaşıldı.

1. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

Merhaba herkese,son bir kac aydir turna avina merak salmis durumdayim ve malum turna sezonu acildi,istanbul avrupa yakasinda tayakadin göletlerinde turna avi yapmak mümkünmüdür,ne türlü sahteler kullanilmali avlanirken nelere dikkat edilmeli zodiac sisme botum var botla acilsam daha randimanli olurmu..

Gecen hafta ihsaniye koyu yolunun hemen yanindaki goletlere gittim benim haricimde atcek yapanlar var idi ama balik tutani geremedim ben dahi tek bir vurus alamadim

yardimlarinizi bekliyorum.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Sevgili Özkan, Tayakadın tarafına pekçok kez gittim ama pek verimli avlar yapamadım.Bununla beraber Terkos gölünde ciddi verimli avlar yaptım.
    Terkosta Balaban ,Fransız çamlığı denen yerde İskinin orda Taş köprüden içeri girince bütün kıyı şeridi güzel avlar verdi ve hala veriyor.Bence botunda var senin, güzel avlar yaparsın.Bu arada partner ararsan çok uzağa gitme derim.:D:D:rolleyes:

4. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

yorumlarının hastasıyım abi
    balabanı bir düşüneyim :rolleyes:

abi yenikapıda durum nasıl acaba uzun zamandır gitmedim malüm bu seene kış mevisimi bayağı çetin geçti;şu ara sıcaklıklar biraz toparlandı deniz suyu 10 derece görünüyor menekşe izmaritler gelmiş olması lazım

5. ondersoydinc

ondersoydinc Aktif Üye

Özkan menekşeler konusunda sana katılıyorum, ama ne bir deneme yapan nede bir başka haber yok o bölgeden. Küçükçekmece'de tekne ile avlanan bir arkadaşım lodos havalar başlamadan iki gün önce, birkaç parça ispari ve bir tane iri izmarit aldığını söyledi. Bu arada Terkos dönüşünde inşallah turnalı rapor yazarsın, bizde heveslenir ve gitmeye niyetleniriz. :) Böyle söyleyince de seni günah keçisi gibi seçmiş oluyoruz ama kusura bakma artık :D Madem gimeye niyetin var balıkla dön inşallah.

6. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

evet gideceğim gideceğim gölden bir video buldum netden :)

7. ondersoydinc

ondersoydinc Aktif Üye

Geçen yıldanmış ama güzel avlak ;)

8. EnginDağlı

EnginDağlı Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar...
    Turna avı için Terkos iyi bir tercih.4 senedir çok güzel turna avları yaptık.Bu senede gayet iyi hazırlandık.Çeşitli kaşık,rapala,silikon denemeleri yaparak,baya tecrübe kazandık. En iyi sonucu da albastar 3numara oval kaşıkla aldık.Geçen hafta niyetlendik gitmeye ,fakat hava muhalevetine takıldık.Balık kıyılarda sazların önlerinde.Gidecek dostlara şimdiden rasgele.

9. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Sevgili Özkan, menekşelere bizim takvime göre az kaldı.

Bizim takvim her senenin anneler gününü gösteriyor en verimli av yaptığımız,tarih budur senelerdir.
    Bu zamanda av verir ama çok verimli olacağını sanmam.Gece sabahlayanlar karagöz eşkina almaya başlamış.

10. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

Pazar gunu turna alamadik malesef;botla acildik ama tek 1 vurus bile alamadik

Kiyidan olta atan 4 arkadastan 2 tanesi oldukca iri boyda 1 er turnayi kandirmayi basardi :)
    Bizde botda sikilinca kenara cikip goldeki diger canlilar hakkinda tecrube etmeye calistik samandrali takima solucan kullandik 1 tatlu su kefali 1 kadife sazan yakaldik onlarida geri saldik (videosunu ekleyecegim) bunun disinda sanirsam golde tatlisu kereviti mevcut.

Not gitmedigimiz gol kalmadi :) av sonu araci oto yikamaya goturdugumuzde aracda oyle bi camur vardiki yikamaci gozlerine inanamadi :D
    Benden bu kadar :)

11. caretta

caretta Üye

23 - 24 Nisan günlerinde Balabandaydık. Bir çok sahte, kaşık, meps, canlı yem denememize rağmen tek bir vuruş bile alamadık. Bırakın turnayı sazan bile vurmadı solucan yemli oltamıza. Botla açılan 5 gruptan sadece 1 kişi limitlerin üstünde 4 tane balık almıştı. O da ulaşımın sadace kayık ile olabileceği karşı kıyıda. Sanırım balabanda turna avı için daha 2-3 haftaya ihtiyaç var. Havanın poyraza dönmesi ile balığın kıyılayacağı söyleniyor.