Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tecrübeli Arkadaşlarımızdan yorum bekliyorum..

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Sahte Yemler' kısmında cagan_ tarafından paylaşıldı.

1. cagan_

cagan_ Yeni Üye

S.A abilerim kardeşlerim, forumda konuyu açmadan sürekli araştırdım ama birtürlü sonuca ulaşamadım.

Aşağıya yüklediğim 2adet sahte yem ve 1çeşit kaşığım var(kaşıklar 3 boy)

Bu elimdeki malzemelerle hangi hava şartlarında, sabah yada akşam hangi vakitte en önemliside makinaya sararken hızlımı yavaşmı nasıl devir de sarmam gerekiyor.
    Elimdeki malzemeler bunlar 7-8 haftadır sürekli gidiyorum ama hiçbirtane yakalayamadım yakalasam salıcam zaten işe yaradığını görsem yetecek
    şimdilik aklıma bu sorular geliyor sizinde tavsiye edeceğiniz bilgileride dört gözle bekliyorum..

Duyarsız kalmayalım arakdaşlar benim durumumda birçok arkadaşımızda faydalanacak bilen tecrübeli arkadaşlardan yanıt bekliyoruz.. Hepinize şimdiden tşkler

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. helaldılı

helaldılı Aktif Üye

merhaba nerede avlanacağını kullandığın makine ve kamış nedir bunlarıda eklersen duyarlılık artar düşüncesindeyim.

4. cagan_

cagan_ Yeni Üye

Çanakkale biga bölgesinde kıyıdan avlanıyorum
    kamış ve makinam aşağıda.. İlginiz için tşkler..
    elimdeki sahteler gece hangisiyle gündüz hangisiyle avlanmam lazım, ve nasıl makinaya sarmam lazım hızlımı yavaşmı? aksiyonuda unutmuyorum ama okadar çok denedim hiç yakalayamadım, 1 saat birinle 1saat öbürü ile deniyorum :S yanlışmı yapıyorum acaba

2691 240 D.A.M PYTHON SPIN OLTA KAMIŞI

SHIMANO SOLSTACE 4000 FI makina

5. malkoc

malkoc Aktif Üye

Ben sana başıma gelen bir olaydan örnek veriyim.Geçenlerde bende levrek avına gittim ikinci resimdeki rapala ya benzer bir sahte ile 4 saat uğraştım ama sonuç sıfır. Daha sonra avlandığım bölgede küçük 7 8 cm boylarında kefaller yakaladım oltamı değiştirdim ve canlı yemle at cek yapmaya devam ederken 4. atışta makinayı kapatıp sararken levrek yemin üzerindeydi.Bundan sonra canlı yemden vaz geçmem
    Senin yerinde olsam canlı yem denerdim

6. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Canlı yem her zaman daha avcıdır. Lakin bir balığı avlamaya çalışırken bu işlerden habersiz başka bir canlının hayatıyla oynamayı ben tercih etmiyorum.
    Çanakkale biga bölgesindeysen eğer geceleri özellikle sabah karşı ikinci resimde ki sahteleri kullanmanızı tavsiye ederim. Beyaz kırmızı kafayı ise kışa saklayın.

7. cagan_

cagan_ Yeni Üye

İlgilendiğin için tşkler malkoç, Ama ben inat birisi olduğumdan yakalayana kadar bu şekilde devam edicem canlı yem hakkında bilgim yok at-çek ile uğraşıyorum çabuk bıkmam ama yardımcı olan yok.

Yazdığım mesajı 40 kişi görmüş ama kimse yorum yapmamış:( buda kötü bi durum sahteler bilinen sahteler elbet kullanan biri vardır diye tahmin ediyorum kullanmasalarda tecrübelerine dayanarak bilgi verirler diye düşünüyorum.
    İnşallah birileri görüp azda olsa bilgi verir. saygılar...

8. cagan_

cagan_ Yeni Üye

Tşkler inşallah bu hafta yakalarım, yeni sahtede alıcam bana en uygun sahte hangisidir? Balıkçıya gittiğimde bana 3-5 tane çıkardı bunlardan seç dedi bende 1-2 resimdekileri seçtim, sonradan forumda görünce farkına vardım renk çok önemliymiş:eek: senin bana tavsiye tavsiye edeceğin hem sabah suyuna hemde akşam gün batarken atabileceğim bir sahte önerirmisin? Tşkler..

9. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Maxrap fayu, fs ve fb kodlu sahteleri avcılığını ispat etmiş sahtelerdir.

10. cagan_

cagan_ Yeni Üye

tamam bunlardan alıcam fakat kaç cm olanından alıcam onuda söylersen bu iş tamamdır abi sağolasın.. Birde makineye nasıl şekilde sarmam gerkiyor çok hızlımı yavaşmı oda önemli?

11. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Kırmızı kafalı sahte bende de var ama tüm denemelerime rağmen sonuç alamadım. Denediğim avlaklar Saros kıyıları ve Çanakkale'nin güneyindeki avlaklar.

Aynı formattaki sahtenin chartreuse, sardine ve black pearl modelleriyle ise hatırı sayılı levrekler aldım.
    Alttaki sahteyi tam olarak çıkaramasam da renk ve format olarak çalışacağını düşünüyorum.

Bu ve sahteleri çalıştırmak için de sabır gerekiyor. Sabırdan daha da önemlisi yer seçimi ve bu yere de doğru zamanda gitmek.

Mesela dün ve bugün yağan yağmurlar denizi çok bulanıklaştırmış olmalı. Yağmur devam etmezse yarın ava gitmek için ideal bir zaman olabilir. Özellikle sabahın ilk saatleriyle tam güneşin batmasına yakın saatler levrek şansının yüksek olduğu zaman dilimleri. Bir taraftan da baktığımda ben günün çok değişik saatlerinde bu balığı yakaladığımı düşünerek fırsatın varsa bu saatlere de mahkum olmadan daha uzun zaman dilimlerinde denemeler yapabilirsin.

Bu sahteler çekerken ilave aksiyona pek gerek duymaz. Sahteleri çekerken de bazen yavaş, bazen hızlı, bazen normal, bazen durarak, bazen de ani hareketler yaparak çekebilirsin.

Rastgelsin