Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

tek balık KOFANA !

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında ellidokuz tarafından paylaşıldı.

1. ellidokuz

ellidokuz Aktif Üye

Merhabalar, uzun süredir av hikayesi paylaşmamışım, bu akşam ki güzel balığın fotoğrafını ve hikayesini yazmasam olmazdı :) gerçi kimbilir ne hikaye de yok ya neyse...

bayramın 2. günü kayınçomun yanımda aldığı kofanadan sonra balık tutmasam olmazdı, yaklaşık 10 gündür lüfer arıyoruz bi kaç avlak değiştiriyoruz falan ama bahsettiğim tek kofanadan başka balık yok..

Baktım ki lüfer avı öyle ha deyince olmuyor, balık tam manasıyla kıyılamadıysa ya da denk getiremediysen işler çok zor ben iyisimi levrek peşinde gezeyim dedim.
    işten çıkıp evin önüne geldiğimizde hanıma bi lüfer tutsam iyiydi ama inşallah olur dedim. evlenene kadar balıkla arası hiç olmayan eşim, cidden bi lüfer tutta yiyelim canım istedi valla dedi :eek::D genelde pek böyle sözler duymam yani balık tutulsunda bende yerim de falan:) kısmet diyerek çıktık yola...
    Bildiğimiz bi kaç meradan birine kayınçom ve 2 arkadaşımla beraber gittik.
    önce bi yer seçtik, Ki ben orada daha önce güzel bi levrek yakalamıştım.
    neyse arkadaşlar yemli takımlarını çıkardılar hazırlandılar onlar yemleyene kadar ben spin oltamla 3-5-10. atışta falandım :D
    5 dk sürmeden burası çok taşlık oltalar takılıyor diyerek başka yere gideceklerini söylediler. deniz tam istediğimiz gibiydi balık oldu oldu, olmadı üzülmeye değmezdi zaten balığı kandırabilmek için elimizden geleni yapacaktık..
    Siz gidin ben yanınıza gelirim diyerek orada kaldım. bi yerlerde daha önce okumuştum lüferde ısrarcı olun aynı yere atış yapın hızlı sarın falan, bi kaç sahte değiştirdikten sonra rüzgarında yormasıyla ima sasuke sahtemi oltama taktım atışlar daha iyileşti, yaklaşık 15 dakika sonra oltamda bir ağırlık ve o adrenalin patlaması :D balık geliyor çok hafif bi kalama sesi oldu, sağa sola kamışım dönüyor çok sürmedi 15 sn içinde falan kıyıya aldım kumlandı, görememiştim de karanlıkta, içimden de lüferdir inşallah diyorum şöyle misinadan bi tuttum baktım ki balık yerinde durmuyor fena harketli anladım lüfer ve o an ki sevinç inanılmaz. (saat 22:00 civarı)
    kayınçomu aradım hemen, balığı söyledim aradan 10-15 dakika geçmedi yanıma geldi yaklaşık 1 saat daha olta attım daha sonra bizim kafilenin yanına gidip oltamı topladım. yemli avdaki arkadaşlarım 3 paket çekirdek 3'er-5'er birayı devirmişlerdi oltalarına gelen el kadar bi mırmır!!.. ben yanlarına geldikten sonra 1 saat kadar daha durduk oltalarını topladılar arabaya bindik yolculuk doğru eve..

umuyorum balık kıyıdan biraz bollaşır, çok emek harcıyoruz, hobi de olsa çok fedakarlıklar yapıyoruz erken uyanıp balığa balıktan işe, epey zahmetli yani..

avda kullanılan ekipman;

kamış : Okuma v system 270cm 10-40 gr
    makina: daiwa crest 3500
    misina: power pro 19mm mgreen ip
    sahte: ima sasuke reppa120 - 105
    deniz durumu dalgalı, bulanık
    saat: 22 civarı
    balık: kofana 45-46 cm yaklaşık 800-900 gr

mahkeme duvarı gibi surat :D

bu da kayınçomun bayramın 2. günü yakaladığı balık

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. emrmtn

emrmtn Aktif Üye

Tebrikler. .Darısı bizlerin başına :) bende beklemedeyim biraz daha bozsun hava atacam kendimi sahillere :)

ellidokuz bunu beğendi.
  4. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Tebrikler. Daha irileri rast gelsin.

ellidokuz bunu beğendi.
  5. kasırga

kasırga Yeni Üye

Özden slm..

Çok güzel balık, uzun zamandır peşinde koşuyordun, sonunda kandırmayı başarmışsın.. Harcadığın emekleri bilerek, gerçekten çok sevindim. Daha güzellerini birlikte yakalamak dileğiyle...

ellidokuz bunu beğendi.
  6. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Ellidokuz kere maaşşallah

ellidokuz bunu beğendi.
  7. ahmet10

ahmet10 Aktif Üye

Tebrikler güzel anlatım.

Ayrıca Bülent abi alem adamsın ya inan bazı raporları Bülent abi şimdi ne yazacak diye merakla okur oldum :)

ellidokuz bunu beğendi.
  8. HastaRuH

HastaRuH Daimi Üye

Özden Maşallah diyelim de nazarımız değmesin ısrarcı olmak lazım demek. Dün 1 saat denedim baktım 5 gündür canım çıkmış geri döndüm. Şimdide gazı aldık ama vucut bitik bakalım akşama ne olur.

ellidokuz bunu beğendi.
  9. ellidokuz

ellidokuz Aktif Üye

biraz daha bekleyelim diyorum her av sonunda dayanamayıp gidiyoz işte bizde.
    çok erken heveslendik sanırım buralarda neyse tanıştık balıkla sizlerede rastgelsin

10. ellidokuz

ellidokuz Aktif Üye

teşekkürler sizlere de rastgelsin

teşekkürler arkadaşım, koşturdu peşinde aynen :) inşallah beraber güzel avlara imza atacağız :cool: sana da istanbulda rastgelmesi dileğiyle

teşekkürler Bülent abi 59 kere olsun :harika::D

11. ellidokuz

ellidokuz Aktif Üye

teşekkürler :)
    öyle valla benim ilk konumda paylasıtığım fotoğrafa gayet güzel bi yorum daha yapmıştı, balık kum içindeydi kuma bulanmış gibi :) o zamanki mesajı da şöyleydi hem çok gülmüş hem çok hak vermiştim

sizlere de rastgelsin

teşekkürler, evetr ısrarcı olmak gerek.. zor oluyor ama oluyor :) yarına sakla kendini gitme bu akşam abi :)