Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

TEK RAKİBİM TEKNELER..

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında CAHİT ACUN tarafından paylaşıldı.

1. CAHİT ACUN

CAHİT ACUN Daimi Üye

Bu gece yine çok güzel Boğaz.Oturdum karşısına,doyasıya seyrettim onu.Ava geçmekte zorlandım.Ama avın adı LÜFER..Lüfer, yüce Allah'ımın bana bahşettiği en güzel varlık.Ailemin beşinci üyesi.Biz onu öyle kabul ettik.Onsuz olmuyor.Evimize girdiğinde hepimiz bir sevinç yumağı oluyoruz.Hemen yarın akşam için planlar yapılıyor."Baba ızgaran benden" diyor,Mervem.."Rakın da benden babacım"diyor Selin'im.Çocuklarımın anası,gözümün nuru eşimde,"mezelerin de benden be adamım" diyor ve akşam bekleniyor.Ne hayaller kuruluyor.Şarkılar,türküler ve fasıl..çünkü birlikteyiz ve biz güçlü bir aileyiz.Çok küçük şeyler bile bizi çok mutlu eder.İşte biz böyleyiz.Böyle olmaktanda mutluyuz..
    Gelelim avıma.Avım müthişti bu akşam.Lüfer'lerle buluşmamız tek kelime ile heyecanlıydı.O heyecanı bu işe yeni başlayan bir amatör gibi yaşadım.Çocuklar gibi sevindim.Telaşlandım.Tüm dünya ile bağlantımı kopardım ve Lüfer'le başbaşa kaldım. Avın mutluluğunu doyasıya yaşadım.Allah herkese bu güzel avı benim gibi yaşatsın.Sağlıcakla kalın..

Kısa hatırlatmalar...

Yemli balık avlarında,yeminizi kestikten sonra,bıçak ve yem tahtası üzerinde kalan kanı yemin üzerine sürün.Yemin bir müddet kurumasına izin verin.Bu koku av balığınızı cezbedecek ve diğer avcılardan sizi farklı kılacaktır.

Zokalı-hırsızlı takımlarda,bedenin ucuna bir klips takınız.Bu klips, akıntının durumuna göre zokalarınızı değiştirmede size kolaylık sağlayacaktır.

Yemli takımlarda avladığınız her balığın , özellikle Lüfer avınızın arkasından iğnelerinizin,Zokalarınızın bağlı olduğu misinaları ve mantarlı takımlarınızın iğnelerinin bağlı olduğu misinaları hafifçe çekerek,sağlam olup,olmadığını kontrol ediniz.

Balık avı sırasında yanınızda mutlaka bir bez bulundurun.Bu bezle elinizi silerek,yem artıklarının kamışınıza ve misinanıza bulaşmasını önlemiş olursunuz.

Balık avı sonunda,misinanızı bir ıslak bez yardımıyla mutlaka temizleyiniz.Bu temizlik ile misinanızı tuzlu sudan arındırıp,ömrünü uzatmış olursunuz.

Rapala ile balık avlarınızda yanınızda, mutlaka bir pense bulundurun.Bu pense, rapala iğnelerini balığın ağzından çıkarmada size büyük kolaylık sağlayacaktır.

Spinde rapala atarken, kamışı sallamadan önce mutlaka arkanıza bakın.Bakmadan atacağınız bir rapala sizi çok çok üzebilir..

Lüfer avlarında,Parmağınızı Lüfer'e kaptırdığınızda size çok gerekli olacak yara bandını çantanızda mutlaka bulundurun.

FOTOĞRAFLAR.....

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Ahmet R. ÖZDEMİR

Ahmet R. ÖZDEMİR Daimi Üye

tebrikler :)

4. AsiDeniz1980

AsiDeniz1980 Aktif Üye

abi ilk yorum benden gelsin,helal olsun bol güzel bir av olmuş,avdan çok yazdıklarında çok güzel,okudukça okuyası geliyo insanın :)

5. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Daimi Üye

çok güzeller,nur yüzlü abim benim.

6. beetl38

beetl38 Üye

Maşallah konunun üstadı....

7. CAHİT ACUN

CAHİT ACUN Daimi Üye

Teşekkürler Ahmet Bey..Sizin Lüfer avınızda çok güzeldi,çok mutlu oldum,sizin adınıza.Avlarınız daim olsun.Sağlıcakla kalın..

8. CAHİT ACUN

CAHİT ACUN Daimi Üye

Teşekkürler ediyorum ve kucak dolusu sevgilerimi gönderiyorum.Sizlere daha irileri nasip olsun.Sağlıcakla kalın..

9. CAHİT ACUN

CAHİT ACUN Daimi Üye

Teşekkürler ediyorum canım kardeşim.Sağ ol.Allah'ım var etsin seni.Sevgiler..

10. CAHİT ACUN

CAHİT ACUN Daimi Üye

Teşekkürler ediyorum ve herşeyin gönlünüzce olmasını diliyorum.Gönül dolusu sevgiler kardeşime...

11. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Cahit Abi,
    Bu sefer madenin tam yerini bulmuşsun.. :)
    Afiyet olsun