Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Teke Hakkında

Konu, 'Deniz Canlıları ve Balık Çeşitlerine Genel Bakış' kısmında nuri deniz tarafından paylaşıldı.

 1. nuri deniz

  nuri deniz Aktif Üye

  Kayıt:
  29 Ekim 2012
  Mesajlar:
  462
  Beğeniler:
  28
  [​IMG]


  Karides’in küçük bir türü olan ve kıyıların tatlı suların döküldüğü otluk bölümlerinde yaşayan teke, kepçeyle kolaylıkla toplanabilir ve deniz suyu doldurulmuş bir kap içerisinde canlı olarak saklanabilirler. Sonbaharda lüfer avında değerli bir yem olan teke, tatlı su levreği yada sudak, yılan balığı avında kullanıldığı gibi, her türlü dip balığı avcılığında da üstün verim sağlar. Kırma taşlık yerlerde ki mercan avında da teke en verimli yemlerden biridir. Mercan iğnesine başı ve kuyruğu giderildikten sonra geçirilen her teke, üzerinde ki kabuğunun dayanıklılığı nedeniyle, bir mercan balığının yakalanması garanti demektir.
  kaynak: nurideniz
   
 2. Sponsorlu Bağlantılar
 3. KayaBalığıKaya

  KayaBalığıKaya Daimi Üye

  Kayıt:
  19 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  2.844
  Beğeniler:
  1.271
  Sadece kıyılarda tatlı suların olduğu otluk yerlerde değil liman içinde duvarlarda, kıyıdaki otlar arasında vs bir çok yerde bulunur.
  Her türlü balığın avında kullanılabilir. Tekeyi iğneye geçirirken başını ve kuyruğunu koparmaya gerek yoktur, kıçında takıp başından geçirmeniz yeterlidir. Özellikle pirçol savurması ile yapılan yemlerin olmazsa olmazıdır. Pirçola takarken dikkat edilmesi gereken nokta kurşun ile iğne arasında boşluk kalmamasıdır. Gerekirse çift karides kullanılarak bu durum bertaraf edilir.
   
 4. kaiser

  kaiser Aktif Üye

  Kayıt:
  18 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  110
  Beğeniler:
  63
  Şehir:
  Ayvalık
  Bu teke kışın da çıkar mı? yani mevsimi var mıdır?
   
 5. nuri deniz

  nuri deniz Aktif Üye

  Kayıt:
  29 Ekim 2012
  Mesajlar:
  462
  Beğeniler:
  28
  çıkar...........