Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Teke yakalamak için ?

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Canlı Yemler' kısmında coredon tarafından paylaşıldı.

1. coredon

coredon Aktif Üye

Teke yakalamak için kepçenin içine neler konur?Siz olsanız en iyi verimi nasıl alırdınız.
    Veya teke nasıl yakalanır.Nerelerde süzülür?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Teke yakalamk için kepçeye bir şey koymaya gerek yok. Tekeyi yosun olan yerlerde daha kolay bulabilirsin. Yosunları komple kepçeye alıp çıkartırsın, teke içinde saklanıyor olacaktır. Elinle bularak çıkaracaksın.

Gece çıkaracak isen, ışık tutarsın ve tekelerin gözlerinin parladığını görürsün. Kepçeyi daldırıp yakalarsın.

4. coredon

coredon Aktif Üye

Bazı zamanlar sırf yem yokluğundan dolayı yeterli denemeler yapamıyoruz.O yüzden her canımız sıkıldığında gitmek için yanımızda kurutulmuş kurt bulunduruyoruzda onunda verimsiz olduğu aşikar.Her zamanda canlısını bulmak nasip olmuyor.Bizde kendimiz çıkaralım dedik bulabilirsek eğer.Bir kardeşimiz kepçenin içersine midye ekmek vs koyarsak 15-20 dakika içinde tekelerin toplanacağını söyledi bende bir sormak istedim böyle bir şey varmı diye?

5. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Bekleme yöntemiyle teke işi zor. Zaten o süre içerisinde kendin yeteri kadar tekeyi bulabilirsin.

6. coredon

coredon Aktif Üye

Mesaj anlaşılmıştır.Paçaları sıva kendi tekeni kendin yakala.

7. BİROL

BİROL Daimi Üye

Liman içlerinde duvara doğru daldır ve biraz ilerlet sonra kaldır kepçeyi.

8. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Midyeyi kırıp içini çıkarıp sığ suya atarsanız gündüz ve gece etrafta bulunan tekeler hemen başına üşüşür.
    Bu yöntemi kullanarak 5-10 litrelik bir pet şişenin kafasını keserek ters çevirip şeffaf koli bandıyla yapıştırıp hokka biçimine getirerek de teke yakalayabilirsiniz. şişenin etrafına delikler açıp içine çakıl taşı, midye içi koyarak şişeyi dalganın vurmadığı bir yere dibe indirirseniz tekeler içine girer ve çıkamaz.
    tabii en kolayı ve verimli yöntemi kuvvetli bir fener veya kafa lambası ile gece teke süzmektir.

9. BİROL

BİROL Daimi Üye

PEt şişe olayı benim uyguladığım bir yöntem.içine ekmek felanda konunda dikey kapaktan inen teke , malesef yukarı doğru dikey çıkamadığı için hapis kalır.
    Başka bir yöntemde sandığın içine çalı çırpı koyarak suda tutmak , herdaim içinde teke olur.İhtiyacın olduğunda çıkart sudan ve ayıkla. Çuvalada çalı çırpı koyup bu yöntemi kullanıyorlar liman içinde balıkçılar..

10. says

says Aktif Üye

Birol Abinin Dediği Gibi Yakalıyorum bende 5 Litrelik bir şişeyi deliyorum ve kapak kısmına ıp baqlayıp ıpın diğer ucunu ıskeleye baqlıyorum sabah geldiğimde şişenin içinde 25-30 tane teke oluyor şişenin içine hiç birşey koymuyorum belki o gün kefal tutacaksam yanımda ekmek varsa biraz ekmek

11. coredon

coredon Aktif Üye

Süper teşekkürler.Hemen deneyeceğim.