Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tekirdağ / Çorlu 'dan Herkese Merhaba

Konu, 'Tanışalım' kısmında Onurcan YILMAZ tarafından paylaşıldı.

1. Onurcan YILMAZ

Onurcan YILMAZ Üye

Öncelikle sizlere biraz kendimden bahsetmek istiyorum her ne kadar bölüm yanlış olsa da ilk konumla birlikte olsun istedim, ben 10. sınıf öğrencisiyim, Edirne / Enez 'de bir yazlığımız var ve 16 yıldır aralıksız olarak her yaz tatilinde 3 ay boyunca burada kalıyoruz. Bundan yaklaşık 7 yıl önce babamla birlikte heves edip tek oltayla başladık bu işe, zaman ilerledikçe her sezon kendimizi biraz daha geliştirdik, 3 yıl sonra bende farklı bir avlanma şekli olan zıpkıncılığa karşı aşırı bir tutku ortaya çıktı. Sonrasında ilk olarak yalnızca bir palet, bir dalış gözlüğü ve amatör dahi denilemeyecek derecede bir zıpkınla dalmaya başladım. Şu an balıkçılıktaki 7. zıpkıncılıktaki 4. yılım ve babamın maddi desteğiyle tam bir dalış takımı topladım. Her ne kadar siz abilerim ve kardeşlerimin arasında yeni ve acemi olsamda yardımlarınız ve tecrübelerinizle kendimi daha da geliştireceğime eminim, hepinizi can-ı gönülden selamlar, hep birlikte uzun seneler geçirebilmemizi temenni ederim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Aramıza hoşgeldin Onurcan keyifli paylaşımlar dilerim :)

4. Arif

Arif Aktif Üye

Hoş geldin hemşehrim...

5. Onurcan YILMAZ

Onurcan YILMAZ Üye

Çok teşekkür ederim sayın abilerim, sizinle burada tek çatı altında olmak büyük bir şeref ve mutluluk :)

6. YaşaR

YaşaR Moderatör Yönetici

Onurcan merhaba,

Etkili bir giriş yapmışsın. Senin gibi pırıl pırıl gençlere en az hava ve su kadar ihtiyacımız var. Güzel tanıtımın ve güzel Türkçe kullanımından dolayı ayrıca teşekkür ederim.

Rastgelsin, babana selamlar.

7. MADMAN

MADMAN Aktif Üye

onurcan hoşgeldin hayırlı paylaşımlar dilerim kardeşim

sana dip not: sakın gece ve balığın havyar zamanı zıpkınla avlanma geleceği düşün canın çok balık çekerse git balıkçıya al 2-3 kilo

8. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Hoşgeldin Onurcan
    Yalnız dalmamaya dikkat et lütfen

9. İbrahim TEKE

İbrahim TEKE Aktif Üye

Onurcan hoşgeldin kardeşim... Ben de site de yeniyim ve üye olduğum günden beri sitenin altını üstüne getiriyorum... Bilmediğim çok şey var ve bunu siteyi inceledikçe daha iyi anlıyorum...

Ama zıpkıncılık geçmişim oltacılıktan daha eski.. Muhteşem bir zevk zıpkın avcılığı....

Ama tüm hobilerin ya da sporların içinde en TEHLİKELİ ve kötü sonuçlar doğuran bir uğraş.... Bu nedenle güvenlik, güvenlik ve güvenlik kardeşim....

Asla limitlerini zorlama, çok gençsin ve zamanla apnea süren, avlanma tekniğin, balıkları tanıman, sınırlarını tanıman gelişecektir. Bunlar geliştikçe çok daha zevkli avlar yapacaksın mutlaka...

Ama yine güvenlik.... Asla yalnız dalışa gitme, malzeme seçimini araştırarak yap, limitlerini zorlama, gece dalışı asla yapma, dalış bıçağı mutlaka taşı, ekipmanlarını sık sık kontrol et....

Zaten suyun içindeki dünyayı keşfetmişsin, limitler dışındaki balıklara dokunma, ve havyar zamanı balıkları rahat bırak kardeşim...

Kusura bakma biraz uzun ve sıkıcı olmuş olabilir... Ama hiç bir balık senden daha kıymetli değil bunu unutma...

DAL SAĞLICAKLA.....

10. Onurcan YILMAZ

Onurcan YILMAZ Üye

Yaşar

Çok teşekkür ederim sayın modum, ben ve benim gibi yeni arkadaşlarında her daim sizler gibi tecrübeli abilere ihtiyacı var, Aleyküm Selam :)

MADMAN

Çok sağol abi, uyarıların benim için altın değerinde ve dikkate alacağımdan şüphen olmasın :)
    agartan

Sayın modum söylediğiniz son derece doğru ve öyle yapacağıma emin olabilirsiniz :)

İbrahim TEKE

Öncelikle sevgili abiciğim sen burada destan yazsan yine de okurum asla sıkılmam, sen bu kardeşine vakit ayırıp uyarılar yapmışsın ben okumazsam zaten kendime insan demem. Söylediğin her cümle tamamıyla doğru yani büyük balık peşinde koşup canından olmaktansa normal boyutlarda balık vurup eve sağ sağlim gidebilmek en iyisidir, zaten bizim için en büyük trofe de budur herhalde, son olarak havyar zamanı konusunda uyarını ayrıca dikkate alarak bu konuda etraflıca bir araştırma yapacağım :)

Sıcak karşılamanız ve tecrübelerinizle beni aydınlatmanızdan dolayı hepinize sonsuz teşekkürler, saygılar, sevgiler...

11. Mert Yılmaz

Mert Yılmaz Daimi Üye

Aramıza hoşgeldin Onurcan.