Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tekirdağ daki bu mera hk.

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında Scarovski tarafından paylaşıldı.

1. Scarovski

Scarovski Üye

Bu aralar sabah gün ağırmadan bu meraya gitmeyi düşünüyorum.Dip büyük ihtimalle yosun kayalık sizce balık olurmu ? image.jpeg image.jpeg
    Şu uçtan atmayı düşünüyorum

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

Biizim buralarda olsa yosunluk yerde bol bol ot balığı hanos olur :) Kayalık bölgelerde de sargoz ve karagöz olur dicem ama orası bizim denize benzer mi bilemem :)

Yakamoz bunu beğendi.
  4. Koza

Koza Aktif Üye

Karagöz alırdın yemli at.

5. hayalet avcısı

hayalet avcısı Aktif Üye

Karagöz eşkina ispari çupra levrek hanos burada bulunan balıklar

akifd89 bunu beğendi.
  6. ayyldz

ayyldz Üye

Tekirdağ değilde hemen karşısındaki adalarda yosunluk yerlerde sürekli hanos aldım. çifter çifter geliyordu, orası da öyle olabilir. Yakın yerler :)

Scarovski bunu beğendi.
  7. mserler

mserler Aktif Üye

uç kısmın sol tarafı çok sığ.suüstü sahte bile suya ilk düştüğünde yosunlara takılma ihtimali var.
    o koydan balık alanı hiç duymadım.kısır bir yerdir.bence başka bir yer deneyin.

Scarovski bunu beğendi.
  8. Scarovski

Scarovski Üye

Aynen öyle oldu su üstü denedim ama hiç birşey yoktu yemli attım vuruş bişe yoktu sabah 4 den 7 e kadar

9. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

Çabuk pes etmemelisin Berk... Her mera her zaman balık yapmaz... Mesela geçen hafta güzel balık olan merada bu hafta tık yoktu... Bu hafta bizi balıksız döndüren şey suların gece boyu çekik olmasıydı... Mesela gecen yıl Urla'da ava başladığımda civarda gördüğüm bazı avcılar az önce burada yaşayan birine sorduk yıllardı balık alanı görmişmişler diyordu... Aslında yalan söylediklerini düşünmüyorum... Sadece doğru yer ve zaman bazen balık yok denilen avlakların çok da verimli olduğunu gösterebiliyor... O kadar büyük bir mera ki ama balık yapan yer de bir o kadar kısıtlı... 5 metre yana atıyorsun sabaha kadar bekli tık yok... Ama doğru yere atınca gece boyu 3-4 tane yarım kilo üstü balık gelebiliyor...

hayalet avcısı ve Scarovski bunu beğendi.
  10. Yakamoz

Yakamoz Aktif Üye

Balik turu Egeye benzemedigi gibi yosun turu de benzemez. Marmarada genelde marul tipi bir yosun populasyonu her yeri kaplamistir. Yosunluk bolgede bolca lapin ve iskorpit bulunur. Sargozlar karagozler bizim marmarada da vardir ama daha iri ve secicidir. Zira karides teke bocek yogunlugu marmarada fazladir. Hayvanlar ac kalmaz. O nedemle kolay av vermez.

Abdullah SÜRÜCÜ bunu beğendi.