Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tekirdağ/Marmara Ereğlisinde Hangi Balıklar Çıkar ?

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında says tarafından paylaşıldı.

1. says

says Aktif Üye

Ben Her Sene Burada Avlanıyorum Ve Farklı Balıklar Tutmak İstiyorum Ama Hangi Balıklar Olduğunu Pek Bilmiyorum Benim Bildiklerim

İstavrit
    Mırmır
    Levrek
    Gümüş
    Sardalya
    Kefal
    Zargana

Bu Bölgede Başka Hangi Balıklar Çıkar Haziran Ortası ,Temmuz,Ağustos Ve Eylülün Başları Arası Avlanıyorum.

Marmarada Bu Aylarda

ispari
    izmarit
    istavrit
    kolyoz
    hani
    gümüş
    barbun tekir
    kupes
    levrek
    mercan
    sardalya s
    inarit
    zargana

Balıkları Bulunduğu Yazıyor Forum`daki Tabloda.
    Tecrübeli Abilerimden Yardım İstiyorum.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Abicim en büyük yardımı yapayım hemen. Türkçe'yi iyi yazdığımı söyleyemem ama birinci olarak Türkçe de özel isimler ve satırbaşları büyük harfle başlar. Sen her kelimeyi büyük harfle yazıyorsun ve sana yakışmıyor.
    Bu arada sorunun cevabı olarak tipik Marmara balıklarını yakalarsın, 1 bilemedin 2 ay daha.. sonra kalkan ve levreğe olta atmaya başlarsın.

4. says

says Aktif Üye

Abi bilgisayar`da yazarken el alışkanlığı olmuş bende düzeltemiyorum ama kağıt`ta Felan Çok Güzel Yazarım Dil Anlatım , Edebiyat Dersim Felan hep 5-4 Bu Arada Cevabın İçin Teşekkürler.

5. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Selam, Foruma yazmıyorum ama senin için yazayım bari..
    Dostum, bende MarmaraEreğlisi ve Yeniçiftlik arasında avlanıyorum. Gerek tekne ile gerek ise kıyıdan, yakalamadığım balık yok gibi kıyıdan rapala ile levrek alıyorum arada lüferde denk gelmiyor değil zamanında levrek kesin gibi ayrıca yemli mırmır,karagöz,sargoz,ispari bazende çipura aldığım oluyor yem olarak teke ve kumkurdu kullanıyorum. Tekneden zamanında lüfer alınıyor nisan itibarı ile de levrek alınıyor. Bu haftasonu bende kıyıdan rapala deneyeceğim kıyılar yosun rapala rahat yüzemiyor geçenlerde at çek e bir şey yapışmadı kısmet hayırlısı allahtan diyelim.. rastgele.

6. says

says Aktif Üye

Çok teşekkürler size bir iki sorum daha olucak özelden mesaj atarım.

7. enis59

enis59 Daimi Üye

Tekirdağda zargana,kefal,ispari,izmarit ve şu sıralar bol şekilde minekop balığı alınıyor fakat bana henüz kayda değer bir balık isabet etmedi

8. says

says Aktif Üye

Peki şu sıralar değilde Haziran - eylül arası ne balıklar çıkıyor ?

9. enis59

enis59 Daimi Üye

İstavrit, Mırmır, Eşkina,ispari vs gibi balıklar çıkar

10. says

says Aktif Üye

Eşkina ve İspari tutan kimse görmedim ama bir dahaki avlarımda deniyeceğim belki ilk tutan ben olurum.

11. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

eşkina tutanları zaten pek göremezsin, aynı eşkina gibidirler karanlık ve çetin koşullara sahip yerlerde olta atarlar :)

eşkina istiyorsan zifiri karanlık ve kayalık bölgeleri denemen gerekiyor. aynı bölgelerde ispari, karagöz, levrek, gelincik, iskorpit gibi taş balıklarınıda yakalayabilirsin. yapman gereken bolca takım kopartılan bir bölgeyse olta atacağın yer şamandıralı-fosforlu takım veya derin ise stoperli takım kullanmak. mesela taşlık olduğunu bildiğin bir yer buldun kıyıdan atacaksın oltayı düşürdüğün derinlik 2 metre bedeni 1,5 metre yaparsan sana yeterli. anlattığım tarzda bir yerden geçen sene geceleri oldukça tatminkar avlar yaptım. iri eşkina ve bolca karagöz çıkardım vede çok eğlendim. ayrıca anlattığım avda kullanacağın başlıca yem canlı teke olmalı. burası derin değil balık çıkmaz düşüncesinide kafandan silmen gerekiyor geçen sene o balıkları çıkardığım yerin derinliği 1.5 metreyi geçmezdi :)

ayrıca mutlaka aklında olsun canlı teke kullanıcaksan sağlam misine sağlam iğne olsun takımlarında ve varsa uzun saplı sağlam bir kepçe. son dediklerim çok önemli çünkü kaçan balık büyük olur genelde ve çok üzülürsün ardından ;)