Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tekirdag ve buyuk sorunu

Konu, 'Genel Konular' kısmında emrah3305 tarafından paylaşıldı.

1. emrah3305

emrah3305 Aktif Üye

Hafta sonu nisanlimla beraber istanbul un bunaltıcı havasından kurtulmak için aniden şehir dışına çıkalım dedik ilk önce sakarya fikri ni soylesede nisanlim bi şekilde tekirdağ edirne tarafına ikna ettim (balık nerede ben orada ) tekirdağ marinanin hemen arkasındaki limanın orda bi kahve içelim dedik ve arabayı park edip liman kenarındaki yürüyüş yolundan yürümeye başladık kafeye 100 mt kala bir koku aman allahım kafamı şöyle bi uzattım ne göreyim gider direk olarak denize .biraz ilerde bir tane daha kafenin dibinde bir tane daha resmen kanalizasyon boşaltıyor adamlar.kafeler tıklım tıklım neyse onu geçtim bu durumdan kimse mi şikayetçi olup şikayet etmiyorlar onu çözemedim küçük bir çocuk balık tutmaya çalışıyordu baya bir ilerde gittim yanına neye atıyorsun falan filan derken sordum çok kirli değilmi balık oluyor mu .küçücük çocuğun verdiği cevap buradaki insanlar kirletiyor balık tutacam diye gelmedim zaten yoktur biliyorum öyle stres atmaya geldim ..bir an düşündüm sanırım bizim çocuklarımız değil bizler tutacak balığı önümüzde ki üç beş yıl içerisinde göremeyeceğiz ..en elverişli meralarda yaptığım denemeler sonuçsuz tabi bir tane kendo 145 f buldum ciziksiz değirmen altında sanırım ilk atışta takılmış kaybeden varsa bende dir...alttaki video daha fazla birşey yazmayı gerektirmiyor sanırım .

Ekli Dosyalar:

Hamdi, Spinlevrek ve shadowpane bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. PİNA

PİNA Üye

6 Sene önce Tekirdağa 18 km. kala Yenice beldesinde gayet güzel levrek, lüfer, istavrit ve izmarit merası olan ve mercan için coma 5.47 mil yakın olan güzelim yazlığı kapkara bir şekilde denize akan şerefli deresi yüzünden değerinin çok altında satmak zorunda kalan biri olarak size hak veriyor ve denizlerimizin bu şekilde kirletilmesine izin veren yetkilileri ve kirliliğe sebep olanları kınıyorum. Yeni yeni dere ağzında birtakım iyileştirme inşaatları olduğunu geçen yaz gözlemledim. Sorunu güncele taşıdığınız için teşekkürler. Saygılarımla. Atilla.

Spinlevrek ve shadowpane bunu beğendi.
  4. shadowpane

shadowpane Daimi Üye

Şerefli deresinde hengameli ıslah çalışmaları var, sanırım birde arıtma tesisi kuruyorlar, ayrıca suyun içine doğru taş blokları oluşturmuşlar, kıyılar balçık olmasın diye.

Bu alanları temiz tutmak bizim elimizde, bir Değirmenaltı fotoğrafı da benden,

2015/Ekim ayında çekmiştim, bu suda kefaller vardı, şehrin neredeyse göbeği.
    IMG_2055.JPG altı

5. Spinlevrek

Spinlevrek Aktif Üye

Büyük sorun...

6. avsen

avsen Aktif Üye

tekirdağ değirmenaltı üniversitenin oldugu mahallede okul nedeni ile orda iki sene kaldım sahil yazın dediginiz gibi fena kokar insan duramaz sahilde dediğiniz gibi logarlar denize akıyor ne yazık ki o zaman balıkla bir alakam yoktu sene 2003 gibi

7. emrah3305

emrah3305 Aktif Üye

Valla tekirdağ yolundaki bütun dereler çok kötü kokuyor ne yalan soyliyim.sadece ereglideki kinikli deresi var kokmayan herhalde .

8. volcanizma

volcanizma Üye

Sebebi ise deri fabrikaları onlara çözüm bulmaları lazım