Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tekirdağ ve çevresi

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında Yiğit Kocamanlar tarafından paylaşıldı.

1. Yiğit Kocamanlar

Yiğit Kocamanlar Yeni Üye

Oncelikle aranıza yeni katıldım,site çok güzel ,faydalı bilgiler var.Kıbrısta okumaktayım ve sanırım adada yaşamaktan kaynaklanan birşey olmalıki içimde balık tutma sevdası aşırı derecede başladı.Yarı yıl tatili için memlekete(Tekirdağ-Çorlu) geldim ve yapıcak fazla birşeyde yok,eğer bu soguk kış aylarında denizlerimizde güzel avlar varsa bir denemek istiyorum.Hangi balıklar çıkar?Hangi bölgede çıkar?Bunları merak ediyorum ve gidip denemek istiyorum.Şimdiden cevaplar için herkeze teşekkürler.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

bu havada soba üstünde kestane güzel olur başkada birşey olmaz :)

4. SUNAY GÜNGÖR

SUNAY GÜNGÖR Aktif Üye

Merhaba hevesini bozmak istemem ama bu mevsimde Tekirdağ civarında yakalanılabilecek balık çok az, kalkan balığına deneyebilirsin Sultanköy- Ereğli tarafı,Yeniçiftlik tarafına doğru veya Şerefli Mevkiinde Çorlu plajında dereağzına yakın, hem orada bu aralar kıyıdan kalkan takımı istavrit yem ile kalkandan çok köpek balığı da geliyormuş, daha güzel aksiyon yaşarsın :) tavsiyem yemin küçük yengeçler tarafından didiklenip yenmemesi için istavrit balığının kafasını kapartıp ve içini boşaltıp içine ince mantar veya köpük koyup, ince bakır tel veya bait elastik ile sarabilirsin, neyse bu soğuk havada çok meşekkatli diyebilirsin sadece kafasını kopartıp veya fileto kesip de takabilirsin, aynı yeme düşük ihtimal de olsa kabarmış çalkantılı denizde yerli kalmış levrek de sürpriz yapabilir, vatoz familyasıda gelebilir.Denizde fazla yosun yoksa ve deniz yeteri kadar kabarmışsa sahte yem ile levrek için de deneyebilirsin rast gelsin :)

5. says

says Aktif Üye

Ben yazları Tekirdağ çorludayım kışın hangi balıklar çıakr bilmiyorum İstavrit kefal levrek bir dene bence

6. Yiğit Kocamanlar

Tatil bitti artık,birşeyler deneyemeden zaten havalarda soguktu ,nisan ayına kaldı artık.Herkeze teşekkürler.

7. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Bu ara hiç bir şey yok kuvvetli rüzgarlardan kıyılar yosun içinde oltalar yosuna saplanıp kalıyor bence biraz bekleyin rüzgarlar yerine otursun.

8. onuriscan

onuriscan Yeni Üye

Haftasonu kıyıköye balığa gitmek istiyoruz sanırım bu aylarda kalkan çıkıyomus sizlerden öğrendiğim kadarıyla.:)tavsiyelerinizi bekliyorum

9. Yiğit Kocamanlar

Yaz geldi artık ,balıga gıdıcem ama nereden ne cıktıgını bilmedigim için hep erteliyorum.Beni bilgilendirebilecek birileri varmı?