Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

tekne alımı için yardım

Konu, 'Tekne İle İlgili Genel Bilgiler' kısmında eminbicer tarafından paylaşıldı.

1. eminbicer

eminbicer Yeni Üye

Selamlar

Yalova çınarcık ta kullanım için yaz kış orda yaşayacağım için şu kadar bu kadar kullanırım diyemem ama kafadan hafta sonları garanti kullanımı var bütçe olarak 10 -13000 arası olabilir 3-4 kişi fazla açılmadan avlanabileceğimiz gezi içinde olsa en fazla 4 kişi binecek

Tekne konusunda pek bilgim yok

Gelelim kafadaki sorulara

Vergisiz ve adb siz olmasını istiyorum ama gerekirse adb de alınır o şart değil

Çalınmaya karşı kıçtan motorda biraz çekince var diğer yandanda içten motorunda sesi var

Rota r560 için ne dersiniz
    Koç tekne 4.60 var birde içten motorlu

Bu iki tekne sıfır olarak olabilir

İkinci el için tekneler için yorumlarınız nelerdir

Şimdiden teşekkürler

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. yasinmak

yasinmak Misafir

Balıkçı barınaklarında bir çok tekne satılıyor. Halici bir ziyaret edin derim. Ne isterlerse yarı fiyatını söyleyin.

4. bacteria

bacteria Aktif Üye

Teknen safter olacak... Şaşmam.. Motoru bütçene kalmış.. Benim külüstürü... 2015..5-6 ay önce 13 bine almıştım.. 25 hp yamaha motor 4.65 safter... İkinci el arıyorsan ciddi pazarlık et ;-).. Tekneyi elden çıkarmak zordur bu kozu kullan... Çok çektim bilirim.. 15 diyorsa 12 11 e bile alırsın.. Ama safterden vazgeçme derim tekrar...

Dıştan takma tercih et derim.. Ben sırtı ağırlıklı kullandığımdan manuel tercih ederim.. Balık Avı ise planın direksiyonlu önermem..

eminbicer bunu beğendi.
  5. Ercüment86

Ercüment86 Aktif Üye

Ben 4.50 Safter kullanıyorum cok memnunum uzak değiliz karşı kıyılarda:) Tuzla da 9.9 tohatsu uzun oltamıda ufak gezintilerimi de karşılıyor

6. TROFER

TROFER Aktif Üye

Ben yerinde olsam fiber tabanli zodiac bot alirdim daha guvenli

7. onat

onat Üye

Vergi istemiyorsanız tekne boyu 5,0 dan küçük olacak. ADB istemiyorsanız ( ki kesinlikle almanızı öneririm ) motor 9,9 hp den büyük olmayacak. Alacağınız tekne ve motorun ( ikinci el olarak ) mutlaka liman kayıtlı yoksa faturalı ve CE belgelerinin olması önemli. Beğendiğiniz ikinci el bir tekneyi görüp alabilirsiniz ama motorda satıcı güvenilir,tanıdık biri değilse sıfır almanızı öneririm. Bütçe müsait ise her zaman marşlı-trimli bir motor alın. Sonradan hak verirsiniz.

8. süheyl

süheyl Aktif Üye Gold Üye

Sıfır tekne alacaksanız
    1---5 metreyi geçmeyin
    2---25-30 hp olsun
    3---romor alın evin önünde kalsın
    4---ADB belgesi alın
    5---4-5 kişi rahat rahat kulanın
    6--tirimli-marşlı olacak
    ----------------------------------------------------
    ben 4,60 yerli yurt ortadan konsollu 30 hp mercury motor kulanıyorum çok memnunum...

9. onat

onat Üye

Merhaba, Bu tekne ile 2 kişi 3/4 gazda ne hız alıyorsunuz? Tüketim verileriniz nedir? Teşekkür ederim.

10. süheyl

süheyl Aktif Üye Gold Üye

toplam gezdiğim mesafe 20 km 5 lt benzin yakıyorum
    tam gazda 2 kişi 22 km hız yapıyoruz

11. onat

onat Üye

Teşekkür ederim. Sürat bana düşük geldi nedense 30 hp motor için. ( 22 km= 14 mil ) Birde tam hazda sürekli yol alamıyacağımıza göre hız daha da düşük olacaktır.
    Tekne ağırlığı 300 kg +160 kg ( 2 kişi ) + Ekipmanlarla birlikte ortalama 500 kh bir ağırlık oluşuyor tahminim.