Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

tekne boyası

Konu, 'Genel Konular' kısmında aykut kilitcioglu tarafından paylaşıldı.

1. aykut kilitcioglu

aykut kilitcioglu Üye

değerli hobidaşlarım.1 yıldır suren tekne yaptırma maceram haziranın başında bitiyor.Ahşap kamarasız 4,95 livarlı ayna kıç teknemin boya derdi başıma kaldı.Usta yanlız kaldığını söyleyerek boyama işini yapamayacağını söyledi.kabul ettim.kısaca ham olarak teslim alacagım.meges macunla işe başlamak gerekecek diye biliyorum.başından boya macerası geçen bir arkadaşın tavsiyelerine ihtiyacım olacak.
    1zehirli boyanın uygulama ve korunması.
    2 vernik uygulaması.
    3 meges uygulaması.
    4 marka ve fiyat önerilerinide eklerseniz mutlu olacağım.şimdiden teşekkürler.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Lodosum

Lodosum Aktif Üye

ahşap üzerine ilk olarak epoksi ve elyaf uygulanıyor.

4. hawk17

hawk17 Aktif Üye

Sorununuz olan konularla ilgili youtube'da güzel ve bilgilendirici videolar mevcut...Hiç yoktan burada yazarak anlatılmaya ve içinde bir sürü soru işareti barındıracak bilgilendirmelerden daha iyi sonuç vereceğine inanıyorum..Benim tek nacizhane tavsiyem madem ki tekneniz sıfır,zehirli boya öncesi muhakkak zehirli astarını vurmayı ihmal etmeyiniz...Bunun dışında mali durumunuz el veriyor ise...Macun,Meges,Epoksi uygulamaları içinden epoksi elyaf ve üstüne epoksi macun vede son olarak epoksi boya uygulamasını tercih etmenizi öneririm...Bunun size getirisi uzun yıllar sağlam kalacak bir ahşap teknedir..Son olarak da bu uygulamalar sonunda tekne omurgasına muhakkak plastik nal çaktırmanızdır..Çanakkale'den selamlar sevgiler...

aykut kilitcioglu bunu beğendi.
  5. aykut kilitcioglu

aykut kilitcioglu Üye

ilginiz için teşekkürler.teknem geliboluda yapılmaktadır.omurgaya teflon tabir edilen malzeme uygulandı.
    marka ve fiyat konusunda tersaneci usta yardım edecek.şarköyden selamlar.