Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tekne için sticker uygulaması - süsleme - dizayn

Konu, 'Tekne İle İlgili Genel Bilgiler' kısmında goky tarafından paylaşıldı.

1. goky

goky Yeni Üye

Merhaba,

Ben uzunca araştırdım ama bulamadım Türkiyede yapan yerler vardır elbet ancak internet üzerinden ulaşmak, somut bir şeyler görmek mümkün değil.
    Birkaç birbirinin benzeri çalışma dışında bir şey bulmak mümkün olmadı malesef.
    Bu konuda yurt dışında profesyonelce çalışmalar varken, ülkemizde yaygınlaşmamış olması veya rahatlıkla ulaşılabilir olmaması üzücü.
    İş başa düşünce kendi işini kendin görmen gerekiyor, bu konuda bir şey bulamayan veya ihtiyaç hisseden kişiler için en azından yarı amatörce nasıl yapılır diye küçükte olsa bir paylaşım yapmak istedim.
    Teknenizin bordalarındaki boşluklar sizi rahatsız ediyorsa, uygun formatta bir resim hazırlayarak, kaliteli bir işletmede folyo kesim yaptırmanız kafi geliyor, genelde reklamcılar bu kesimi yapıyorlar keyifleri yerinde ise :)

Boş hali :

Stickerdan sonra :

kaynak :

Yurt dışındaki uygulamalar :

Son derece görseller, tanıdık bir araç giydirmeci ve sağlam bir designer ile bunlar da mümkün hale getirilebilinir. Ama bu kadarına gerek yok diyenler için yukarıdaki basit örnek üzerinden gitmek mümkün olabiliyor.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. umooth

umooth Aktif Üye

İlk yapıldığı anda tabi çok güzel ama zamanla bu stickerlar yıpranıyor ve kötü gözüküyor. sökseniz de muhakkak bir parça da iz bırakıyor. ama dediğim gibi ilk yapıldığındaki görseli müthiş :)
    sizin tekneye de çok yakışmış, uzun süre yıpranma olmadan kullanırsınız umarım.

4. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Bence de çok güzel olmuş.

Daha önce ben de başka ülkelerde çok güzel örneklerinin olduğunu görmüştüm. Ama Türkiye'de yaygın değil.

İstenirse çok güzel işler çıkar, dediğiniz gibi reklamcıların keyfi yerinde ise :p

5. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

2 şekilde yapılır.

dış mekan reklam işleri yapan yerlerde folyo kesim ile birinci yöntem. internetten bulacağınız vektörel çizimler bu iş için uygundur. kalite kaybı olmadan bu görselleri büyütüp-küçültebilirsiniz.

diğer yöntemde airbrush. bu zordur. boya tabancası ile uygulanır, dövme yapmak gibidir. sonuç ise mükemmeldir ;)

6. oguzsen

oguzsen Aktif Üye

internette denk geldinizmi bilmiyorum cem boat modifiye diye bir firma duymuştum