Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tekne ile amatör av yapanlardan yardım bekliyorum ??

Konu, 'Tekne ve Deniz Motorları' kısmında tuncay-ay tarafından paylaşıldı.

1. tuncay-ay

tuncay-ay Aktif Üye

Selam abilerim , kardeşlerim.
    Önümüzdeki yaz sezonuna kıyıdan terfi ederek amatör olarak tekne ile av yapma planları yapmaktayım. Fiber filika , kayık tarzı birşey almayı düşünüyorum. Almak istediğim ürünün görsellerini koyacağım. Deneyimi , tecrübesi olan arkadaşlardan yorum ve öneri bekliyorum saygılarımla..

Alacağım ürünü birde sezonluk olarak kullanacağım. Yani Nisan- Mayıs aylarında suya inecek Kasım-Aralık aylarında dinlenmeye çekilecek. Düşünce , Öneri ve yorumlarınızı bekliyorum.. :)

Not: (4 metre düşünüyordum aslında ama bütçeme uygun gelmiyor pek. o yüzden 2.50 , 3.50 yada 3.80 modellerden birini alacağım büyük ihtimalle yorumlarınızı ona göre yaparsanız sevinirim. Ayrıca tekne ile boğaz açıklarına falan da çıkılmayacak kıyılarda gezinti ve eğlence amaçlı balık tutmak için kullanılacatır )

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 5 Aralık 2013
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ozkan_askan

ozkan_askan Aktif Üye

Tuncay seninle aynı düşünceleri paylaşıyorum:) Bu şekilde bir fiber kayık 4 mt yada 4,5 mt. arkasına da 9,9 bg. 4 zamanlı kıçtan takma iyi bir motor , değme keyfine ondan sonrada Maddi gücün varsa , bağlayabileceğin , kışında karaya çekebileceğin bir limanın varsa hiç durma al kardeşim . Tekne küçük olursa derdi tasası da az olur.

4. tuncay-ay

tuncay-ay Aktif Üye

Valla Özkan abi aşağı yukarı 2 aydır tek hayalim bir an önce baharın gelmesini bekliyorum :) kıyıdan daha çok zevkli olacağına inanıyorum tekne ile avın. Dediğin gibi abi küçük bir teknenin derdi tasasıda olmayacak. Taşıması , kullanımı pratik. Hayırlısı bakalım. Tecrübeli arkadaşlar bir öneri paylaşsa kafamda dahada şekillenecek inşallah.

5. tuncay-ay

tuncay-ay Aktif Üye

6. ozkan_askan

ozkan_askan Aktif Üye

Tuncay ama bu elektrik motorları adı her ne kadar deniz de olsa denize göre değil. Bu kasayı elektrikli motor bence kaldırmaz ,deniz bu şakası olmaz. Hava aniden bir döner allah muhafaza. BU motorlar göllerde falan kullanılabilir ancak.

7. fthdmr

fthdmr Aktif Üye

bir arkadaşımın 4,5 metre fiber teknesi var.Avlara 2 kişi gideceksen 4 metre yeterlidir ama 3-4 kişi takılırsan sıkıntılı oluyor bizzat gördüm yani

8. tuncay-ay

tuncay-ay Aktif Üye

Genelde 2 kişi oluruz abi 4 metre + olarak düşünüyorum bende.

9. tuncay-ay

tuncay-ay Aktif Üye

2.el filan bulabilirsem bütçeme uygun 9.9 olarak düşünüyorum zaten elektrikli bencede risk taşıyan bir iş olur. Fiyatları uygun ama güvenilir değil dediğiniz gibi göllerde filan iş yapabilir ki 4 mt tekneyi kaldıramaz bencede mantıken.

10. tuncay-ay

tuncay-ay Aktif Üye

Alacağım Tekne bu arkadaşlar. Daha toplanık değil.
    Bugün gidip yerinde görüştüm. İnceledim hoşuma gitti. 2 kişi rahat balık avı ve gezinti yapabilir ölçülerde. İç dizaynı güzel bir adet de livar koyduracağım ortasına on numara olacak inşallah.

Ölçüler :
    EN = 150 cm
    BOY = 250 cm
    h = 50 cm

Şimdi sıra geldi motoru bulmaya :)

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 7 Aralık 2013
  11. eraysarac

eraysarac Üye

Tuncay kardeşim,Denizde 2,5 mt seni zorlar.Dengede durup bir iş yapamazsın.İyi düşün derim ben.

SELAMLAR..