Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

TEKNE KONUSUNDA YARDIMA İHTİYACIM VAR ARKADAŞLAR

Konu, 'Tekne ve Deniz Motorları' kısmında emreersoz tarafından paylaşıldı.

1. emreersoz

emreersoz Aktif Üye

merhaba arkadaşlar.aranıza yeni katıldım.kabulunüz için teşekkürler.serbest dalış ve zıpkınla balık avcılığı yapan bir kardeşiniz olarak şimdi de kısmetse yeni bir tekne ile aranıza girmiş olacağım.

sizlere danışmak istediğim yeni bir tekne almak üzereyim. en son fuarda inceledim.

motor konusunda son kararımı verdim. honda 20 hp için anlaştım. ancak tekne olarak kararsızım.öncelikle sormak istediğim ilk firma isatek tekne markasının 4.50 ege modeli. en uygun fiyatı bu firmadan aldım.

sizden ricam bu marka ve model hakkında olumlu ve olumsuz tüm bilgi ve deneyimleri paylaşmanız..yanlış bir ürün alarak tekne sevdama son vermek istemiyorum.şimdi den teşekkürler.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Öncelikle hoşgeldiniz. Motorunuz hayırlı olsun, sormuş olduğunuz tekne markası için; bir kaç arkadaşımdan olumsuz yönde düşünceler duydum.

Ama yinede bizzat kullanmış arkadaşlarımız var ise yardımcı olacaklardır.

4. ozgurarslan

ozgurarslan Daimi Üye

2 senedir kullanıyorum çok memnunum.
    15 hp yamaha 2 zamanlı ile kullanıyorum ve rahat rahat yetiyor. tek kişi iken uçuyor neredeyse. 20 hp fazla bile gelebilir. benzer tekneleri 9.9 kullanan çok insan var, onlara da 15 hp tavsiye ediyorum ama.
    çok memnunum ancak 5-6 değişik teknem olmadı hayatımda. belki başka marka model kullandaydım ondan daha da memnun olurdum, bilemem.

2 kişi ile zorlanarak 3 kişi ile kolayca sahile alınabilir arkasında motor olduğu halde.

şu ana kadar alabora tehlikesi geçirmedim, ama bordası safter'lerden 6-7 cm alçaktır. ağırlığı da hafiftir safter'lere göre.

yeterli depolama alanları mevcuttur, livarı bir gün yaşatmak için gayet yeterlidir. orta iki alandan arkadan bakınca soldaki livardır. başka çıpa ve halat için yeterli alan vardır. yanda derin alanlar. arkada, oturduğumuz yerin altında benzin deposundan sonra bayağı bir eşya alacak yeri mevcuttur. ben memnunum.

rastgele...

5. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

merhaba yerliyurt marin in 4,30 modelini tavsiye ederim yada 4,50 sandy teknenin modeli kadar sahipleri de tavsiye edilir kişilerdir :) özellikle irfan abi sağolsun çok güzel insan

6. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

birde tekneniz memnuniyetiniz konusunu okuyun derim

7. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Fiber teknede anıl marini tek geçerim 4.60 modeli 20 hp honda kullandık harikaydı.

8. emreersoz

emreersoz Aktif Üye

cevap veren arkadaşlar teşekkürler.özgür peki 3/4 yada tam yolda kafayı suya gömme gibi birkaç yazı okudum bazı yerlerde.varmı böyle birşey.

9. Cüneyt Hoca

Cüneyt Hoca Aktif Üye

İsatek 520 modelini 6 yıldır kullanıyorum. Motorumda 20 beygir honda. Motordan çok memnunum, ancak tekne yarım gazdan sonra hızlanınca kafasını suya doğru gömüyor, ve çok miktarda serpinti suyu alıyor. 450 cm modeli 520 cm olandan daha derin bir tekne. Hızlandıktan sonra oda kafasını suya doğru gömüyormuş. Yanlış hatırlamıyorsam forumda Can Aldırmaz isimli arkadaş 450 cm olan modeli kullanmış, oda aynı sorundan bahsetmişti.
    Aynı firmanın birea 460 modeli var. Genişlik olarak almayı düşündüğünüz modelden 20 cm daha geniş. 450 cm olan modeldende daha yeni bir kalıp. Düşünebilirsiniz. Ancak motor gücü 10-50 beygir olarak belirtilmiş.

10. Ümit

Ümit Aktif Üye

Bursa dan Moderatörümüz İrfan ın tavsiyesi üzerine, bende fuarda yerliyurt markasının 430 lx modelini inceledim beğendim ve aldım, firma sahibi İrfan bey de gerekli jestleri yaptılar, kendisine buradan tekrar teşekkür ediyorum,

http://www.yerliyurtmarin.com/430lx.htm ve http://www.yerliyurtmarin.com/450lx.html

sizede tavsiyem imkanınız var ise bu modelini incelemeden karar vermemenizdir.
    şimdiden hayırlı olsun...

11. emreersoz

emreersoz Aktif Üye

cüneyt abi iyi akşamlar.bende senin diğer yazındaki yazını okuyordum.diğer arkadaşımında yazısını okudum ancak şimdiki 4.50 modelleri de hala aynı sorunu yaşatıyormudur.

ve sanırım bura da çok fazla isatek tekne kullanıcısı yok.