Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

tekne olta takımı tavsiye

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı ve Genel Teknikleri' kısmında quardian tarafından paylaşıldı.

1. quardian

quardian Yeni Üye

değerli abilerim kardeşlerim geçen pazar çeşme ılıcada bir tekne turuna katıldık yeni başladığım için yanıma kasnak oltamı aldım 0.40 misina 125gr kurşun normal birde iğne takımı vardı neyse gelelim olaya yanımda çoğunlukla ip misina kullanıyorlardı herkes 10 balık alırken ben 1 tane zorla aldım onuda bu olta suda çok durdu bir bakayım ne olmuş diye çektim tesadüfen mercan geldi yani balığın burup vurmadığını anlayamadım titremeler zar zor hissediliyor. yanımdaki ustadan rica ettim oltasını bir kullanayım diye salladım deryaya kurşunu oda ne balıkların çok ince dokunuşları bile naklen yayın gibi elimde :) burda anladım boşuna kürek çektiğimi adama sordum bu misina kaçlık diye 0.20 yada 0.30 gibi bişey dedi tam hatırlamıyorum yani işin özü benim misinamdan daha ince. şimdi sizlere sormak istediğim kasnakta yorduğu için makinalı bir olta takımı yapmak istiyorum kendime kısa kamışlı olması daha iyi sanırım. aklımda bir tane kamış var ama asıl yardımı misina ve makina için istiyorum. saygılar...

bu arada iş yerimde bir kaç arkadaşa da sordum çipura avına gidiyorlarmış bundan sonra onlarla birlikte gideyim diyorum bu avda da kullanmak istiyorum takımımı.

aklımdaki kamış :
    Oskar Fish Hunter 1,50 mt Bot Kamışı - Av marketi, Av malzemeleri, Balık malzemeleri, Balık marketi, Olta kamışları, Olta makinaları

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KarşıyakaBalıkçısı

KarşıyakaBalıkçısı Aktif Üye

kardeşim özelden mesaj attım

4. Onur Cengiz

Onur Cengiz Yeni Üye

5. Yakamoz

Yakamoz Aktif Üye

Düşündüğünüz kamış işinizi görür. Buna birde tavsiye olarak 4.5.1 ve altında tercihen 40 yada 50 lik makinayla 030 luk ip misinayla başarılı avlar yaparsınız. Aşagıdaki makina ekonomik makina olarak işinizi görür.

http://www.avmarketi.com/asp/product/13467/Okuma-Compressa-CP50-makine
    Ancak ip misinayı 40 metreden derin avlaklarda kullanmanızı öneririm. Daha sığ sularda düz misinalar daha başarılıdır.

6. quardian

quardian Yeni Üye

cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum.
    makina işini çözdüm sayılır iş yerinden bir abiyle bu konuyu konuşuyoduk elimde makina var alma boşuna sana hediyem olsun dedi yarın getirecek yeniymiş daha hiç kullanmamış. kamış olarakda teknede birinde görmüştüm ve nette araştırdım buldum onu baş kısmında bilya gibi bişey vardı balıkların vuruşlarıda gayet güzel görünüyordu sanırım bu iki kamıştan biri . Peki sizce hangisi iyi ?

1.

Remxon Hurricane Bot 165cm 15-30 Lbs Boat Trolling Olta Kam | Remixon | Boat & Trolling Kamlar | Balk Av Malzemeleri| Olta Kamlar| Boat & Trolling Kamlar | Av Deposu Av Malzemeleri Kara Av Balk Av Olta Kamp Malzeme

2.
    ALBASTAR 1009 TAURUS 1,80 cm OLTA KAMII | Albastar Paral Olta Kamlar

7. quardian

quardian Yeni Üye

29 aralık pazar günü ahmetbeyliden tekneyle açıldık ilk defa 4 kişilik bir tekneyle denize açıldım ben böyle sallanma böyle korku görmedim ilk defa bu kadar küçük tekneye bindim ve o kadar çok sallanıyor ki sağa sola hareket edemiyorum devrilecek gibi oluyo zaten gittigimede pişman oldum soğuktan elimin ayağımın uyuştugyla kaldım :) sabahtan öglen saat 3e kadar 2 karagöz 3 mercan aldım ve akşamı ettik fakat şunu anladım en kısa zamanda ip misina ve kamış almam lazım bendekilerle ancak bu kadar oldu yanımda gelen arkadaşların hepsinde ip misina ve 1.50 ile 1.80 arası kamış vardı o kadar net hissediliyor ki vuruşlar boşa kürek çektiğini anlıyosun.

Bu arada ustalara sorum olacak teknenin hemen altında akşama doğru büyük büyük 6-7 tane balık dolaşmaya başladı üstleri sarılı mavili kuyrukları sarıydı. bir arkadaşın tuttuğu balığı tekneye doğru çektiği sırada oltasını koparttı bu balıklar arada bir gidip gidip geldiler kendi telefonumu evde bıraktım şirket telefonunu aldım onunda kamerası yoktu çekemedim çok yakınlardı bize çok da güzellerdi renkleri insanı mest eder cinsten canlıydı. bu balığın cinsini bilen ve buna göre takım tavsiye ederseniz çok sevinirim..

8. medmarine2

medmarine2 Aktif Üye

Lambuka olabilir.

9. quardian

quardian Yeni Üye

evet sanırım lambuka bir kaç sitede baktım resimlerine benziyor

10. Mimaras

Mimaras Üye

Lambuka (Keler)'dır. Beni çok severler kıyıdan olsun tekneden olsun üzmezler hiç :D