Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tekne önerisi

Konu, 'Tekne İle İlgili Genel Bilgiler' kısmında recepken tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. recepken

recepken Yeni Üye

Tüm balık sevdalısı arkadaşlar merhaba sizlerin görüş ve önerinize ihtiyacım var.Konyada ikamet etmekteyim hobi ve gezinti balık tutma amaçlı üç arkadaş bir tekne alacaz denizde malum bize en yakın akdeniz araca takıp yola koyulacaz hafif olacak düşüncemiz parasıda uygun olması çünkü her zaman gidemeyecez 3.50 düşüncemiz bakmış olduğumuz koç tekne , kayıksan , isatek gibi veya sizin öneriniz buna uygun olarakta 6 hp parsun uzun şaft motor sizin görüşleriniz nedir acaba motor uygunmu tekne boyutu normalmi şimdiden teşekkürler

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. night fisher

night fisher Aktif Üye

3.5 m tekne alıp,üç kişi binecek,römorkla yüzlerce km çekecek,parsun 6 hp motorla kıyıdan beşyüz m açılıp üç beş balık tutmaya çalışacaksanız ALMAYIN,KENDİNİZİ YAKMAYIN derim. İlk tavsiyem kiralık miralık bakın,Antalyada tekneli arkadaş edinin ,tur teknelerine bakın falan olur,illede bizim olsun diyorsanız ve römorkla taşıyıp üç kişi av yapacaksanız,en az 4.50 tekne ve 20 hp de düzgün marka motor alın,yok o kadar para veremeyiz diyorsanız,3.60 cm lik bir çan çin çon olmayan ikinci el Avrupa yada Amerikan marka bir bot ve 6-15 hp arası bakımlı bi ikinci el yamaha falan motor alıp nefsinizi köreltip,hem can hemde ruh sağlığınızı koruyunuz.

hayali_53, umooth, YEKTA ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  4. recepken

recepken Yeni Üye

Öncelilkle yorum ve öneriniz için teşekkür ediyorum Fatih bey tabiki öncelikle can güvenliği Tekne kiralama işini biraz araştırdım 350,00 TL gibi bir rakam istediler üçe bölersen aslında çok para değil ama zamanla çalışıyorlar Kırıkkalede bir arkadaşımın botu var genelde tatlı suda vakit geçiriyor kendisi botun tamirinin hakkından gelemedim dedi bende teknenin bottan daha güvenli olacağını düşünerek 3.50 düşünmüştüm olmaz dediniz vazgeçtim.linkteki sayfadaki tekne nasıldır. birde en uygun beygir gücünde motor ne olur ve hidea motorlar nasıldır.
    http://mtkkocmarine.com/ilan/vasita...lasic-sandal-sifir-fiberglass-200679839/detay

5. aybasan

aybasan Üye

Alırken sevinirsiniz birde daha sonra satabildiğinizde sevinirsiniz.Tekne sık sık balığa gidebilen kişiler için iyidir..Çünkü bir defa alırsın devamlı tekne kirası ödemekten vs vs kurtulursun.Hele hele sizin gibi birde denize uzak olup böyle birşeye kalkışmak hiç akıllıca değil.
    ...Bu tekne işi üçünüzden birinden çıkmıştır ilk olarak; bu sizseniz hele hemen vazgeç çünkü ilerde sana ekşiyeceklerdir.Öbürlerinden birinden çıktıysa neyse :)

recepken bunu beğendi.
  6. night fisher

night fisher Aktif Üye

Recep kardeş,yapman gerekeni yazdım aslında yukarıda,bot al ama senin gırıkkaleli(bende de var bi tane:acpsnr:) nin ki gibi değil,tükürükle yapıştırılmış,sibopları dandik,kumaşı ağğdi,bol süslü gösterişli makyajlı çin aşuftelerine güvenip,arkasına motor takıp Akdenize açılmak intiharla eşdeğer benim gözümde.Sahibindende gayet uygun fiyatlara ZODIAC-BRIG-QUICK SILVER marka botlar oluyor,yerli markalarda olur ,rus botları var onlarda olur AMA ÇİNMALI botlar beşpara etmez.
    Tekne 4.50-20 hp düzgün marka motor kombini tavsiye ettim,hideayı sormamış ol bende cevap yazmayayım( ben katı çin düşmanı değilimdir,ama bu bottur motordur konuları aynı zamanda can sağlığıyla alakalı,çinde nüfus 1.4 milyar ,insan hayatının pek önemi yok,hele bizim ANADOLUNUN YİĞİT EVLADI TÜCCAR TAİFESİ gibi en kalitesiz malzeme kullan ucuz olsun,düşük bedel fatura kes sahte ce belgesi koy diye bastıran AMİPLER karşılarına çıkınca iyice coşup,sıfır yapıştırıcı kullanıp bot üretebiliyorlar.
    4.05 tekne de üç kişi sabahtan akşama avlanırsan,döndüğünde üç gün disklerinin yerine gelmesiyle uğraşır,sırtında ağrıyabilecek ne kadar kas olduğuna hayret edersin.BİRİ SAĞA ABANIR,TEKNE SAĞA YATAR,BU ARADA SENİN BELDE BUNA ADAPTE OLUR,TAK DÖNER KOVADAN YEM ALIR Bİ POZİSYON DAHA DEĞİŞİR SENDE,DERKEN Bİ BAKMIŞIN OYNAMADIK KEMİĞİN KALMAMIŞ,BİDE ÇALKANTI VARSA DENİZDE ,İRMİK HELVASINA DÖNERSİN.onun için 4.50 dedim,madem taa konyadan götürecen, adam gibi,ağır,orası burası oynamayacak ,üç kişi bitarafına otursa bile dengeyi koruyacak ebatda tekne en az 4.50 olur,yüksektir,geniştir,sırtını dayayacak,ayağını uzatacak alanı olur.4 M LİK TEKNE ,sabah iki kişinin, iki saat olta atması yada sırtı yapmasına uygundur,deniz kıyısında daima oturan adama uyar,sizin gibi römorkta taşıncak ve uzun süreli içinde durulcaksa büyük tekne olmalı,motorda tabi olarak büyük olmalı.

recepken, havatemiz ve cunsal bunu beğendi.
  7. recepken

recepken Yeni Üye

Çok teşekkür ediyorum Fatih bey bilgi ve önerin için bu bot markalarından birisini tercih ettik diyelim kaç metre olabilir ve taban şekli aliminyum taban , şişme taban ,ahşap taban şimdiden teşekkürler

8. night fisher

night fisher Aktif Üye

3.60 ve üstü aLÜMİNYUM -tahta-şişme tercih sırasıyla(size uygun sıralama) yamaha-honda-mercury-tohatsu tercih sırasıyla 9.9-20 hp arası motor sizin ihtiyacınızı yüzde seksen karşılar,güle güle kullanın rastgelsin.