Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Tekne taşıma romörkü

Ümit

Daimi Üye
Adı
Ümit Özdemir
Büyük Erseven sitesindeyim ben, aynı durum geçen sene bizde vardı, bu sene sıkıntı yok sahilimiz temiz :)

ozgurarslan

Daimi Üye
Autocad...Planlı işleri seviyoruö. Hayırlısı... Şimdi link veremeyecrğim cep telefonu ile, benim açtığım konularda, gps balık bulucu aparatına fa bir göz atın isterseniz. Ben çok keyif almıştım ysparken...

Ediz Dülger

Aktif Üye
Adı
Ediz Dülger
Teknenin su kesimi veya karinasına dayak / destek vermezseniz tekne yan yatar,tek kişi romörke almak işkence olur aman diyim. Projede böyle bir destek göremediğimden uyarmak istedim..

Ümit

Daimi Üye
Adı
Ümit Özdemir
Teknenin su kesimi veya karinasına dayak / destek vermezseniz tekne yan yatar,tek kişi romörke almak işkence olur aman diyim. Projede böyle bir destek göremediğimden uyarmak istedim..
Yan destek makarası olacak, ekipman içerisinde var, çizim şu an ön taslak olarak hazırlandı yarın şirkette şekillendirilecek, aşama aşama devam ediyorum.

Ümit

Daimi Üye
Adı
Ümit Özdemir
Aslında ilk olarak AYSAN firmasının aşağıda tekne taşıma aracını almayı planlamıştım, daha sonra bunu bizde yapabiliriz düşüncesi ile yola çıktım..

Aysan firmasının sitesinden alıntıdır.

Uploaded with ImageShack.us

Ediz Dülger

Aktif Üye
Adı
Ediz Dülger
Aslında ilk olarak AYSAN firmasının aşağıda tekne taşıma aracını almayı planlamıştım, daha sonra bunu bizde yapabiliriz düşüncesi ile yola çıktım..

Aysan firmasının sitesinden alıntıdır.

Uploaded with ImageShack.us
Bu tip romörkler genelde yelken kulüplerinde hafif yelkenlileri çekek yerine(beton zemin) almak için kullanılıyor. Bu tip tekerleği kumda yürütmek hele hele mesafe 30-35 m ise tam bir işkence olur.Romörkün ön tekerleğini de sarhoş tekerlek yaparsanız kumda gömülür kalır.O yüzden mümkün olduğu kadar kalın tekerlek kullanmayı düşünün derim .Zamanında tekerlek probleminden bir çok kez romörkümü modifiye etmek zorunda kaldım,o yüzden ısrarla üstünde duruyorum lütfen yanlış anlamayın. Romörkün arka iki tekerleği araba tekerleği ve önde sarhoş tekerlek varken bile 8 m çakıl sahile çıkartmakta çok zorlanıyordum.O yüzden ön tekerleği hem kalın hem sabit yaptırdım,üstelik 6 m boyunda bir U demiri ön tekerleğin altına koymak suretiyle çekek yerine alabiliyordum..

Adı
Hızır Şeref Gültekin
Kan Grubu
O Rh Pozitif
ellerine saplık ümit abi çok güzel olacağa benziyor :)

Ümit

Daimi Üye
Adı
Ümit Özdemir
ellerine saplık ümit abi çok güzel olacağa benziyor :)
Teşekkürler Hızır reis :), şeklen güzel olacak, ancak işlev konusu biraz sıkıntılı olacak sanırım, ekipman olarak hazırlık tamam alındı, ama yazdığım gibi işlev konusunda sorunlar çıkabilir, tekerlerin kumda yürümesi ve batmaması için acaba tekne kıyıya geldiğinde motoru çıkardıktan sonra tekneyi romorke alıp kuma öylemi çekmeliyim, bunlar düşündürüyor beni.