Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Teknede uyumak

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı ve Genel Teknikleri' kısmında KARINCA tarafından paylaşıldı.

1. KARINCA

KARINCA Aktif Üye

Arkadaşlar bu balık hırsı birgün beni öldürecek 36 saat aralıksız yemeden içmeden balık tuttuğumu bilirim, ama bu böyle gitmez bana öyle bir takım yapın ki biri bana oltanda balık var çek artık şunu diye seslendiğinde ben 5 dakika daha uyuyim alırım sonra diyebileyim.Kafamda nasıl bir takım hazırlamam gerektiğine dair fikirler olsada bende uyurken uyanık olanlar kadar çok balık yakalıyanlar kafilesine katılmak istiyorum (evde çoluk çocuk balık bekler) bu yüzden ustalardan yardım istiyorum.Yakalamak istediğim balıklar genelde dip balıkları tabiki çipura tercihimdir. Ayrıntılı yazarsınız memnun olurum. Örnek : Çile misina , ağır kurşun , çember iğne kullan değilde, şu marka çile misinadan .30 mm lik , gezer ve ya armut kurşun , fudo mutsu light circle 4 numara kullan , tek iğneli takım yap veya iki iğneli takım yap gibi...

Saygılar , şimdiden teşekkürler...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Bu şartlarda ağ ya da parekete atman lazım..
    Böylece bol bol uyuyabilirsin.. :D

gürbüz ve Önder Kanığ bunu beğendi.
  4. KARINCA

KARINCA Aktif Üye

Amatör balıkçıyım parekete bize gelmez, nasıl yapılır onuda bilmem zaten :)...

Önder Kanığ bunu beğendi.
  5. Önder Kanığ

Önder Kanığ Moderatör Yönetici

O zaman uykusuzluğa devam.:D:D

6. KARINCA

KARINCA Aktif Üye

2 dakika gozumuzu oltadan ayiralim dedik olayi nerelere cektiniz :), deneme yanilmayla kendi isimizi kendimiz gorucez galiba, bu konuda tecrubem var yardimci olabilirim diyen varsa hala onerilere acigim...

Saygilar...

gürbüz bunu beğendi.
  7. Guardian

Guardian Aktif Üye

etik olmayan bir çok yöntem var hiçbirini tavsiye etmiyorum.uyuyarak bu iş zor uykusuzluğa devam rastgelsin.

Önder Kanığ bunu beğendi.
  8. KARINCA

KARINCA Aktif Üye

Suya piknik tupu atmak gibimi :), etik olan yontem varsa aliyim amac uyumak degil baliga cok konsantre olmadanda baligi yakaliyabilmek :) . Amaci ifade ederken biraz abarttim galiba suc benim :)

9. Guardian

Guardian Aktif Üye

estf. yazdıklarımı yanlış anladınız sanırım. yazdıklarınızı okuduğumda tebessüm ettim hoşuma gitti . bilgim olsa üşenmeden ince detayına kadar aktarırım. etik dışı olan yöntemleri zaten uygulamayacağınızı bilirim sonuçta amatör bir ruha sahip insanlar olmasaydık burada ne işimiz vardı diye düşünürüm. farklı düşündürmeye sebebiyet verdiysem özür dilerim tekrar rastgelsin.

KARINCA bunu beğendi.
  10. KARINCA

KARINCA Aktif Üye

Kafamda bir sistem var ben onu deniyim tutarsa paylasirim.Yardimci olmaya çalışan herkeze tesekkurler.

Guardian bunu beğendi.
  11. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Bence uzun köstekler ve tasma atabilecek kadar ağır kurşunlar ve çok keskin yakalanmak istenen balığın ağzına uygun iğneler ile bu iş çözüleribilir diye düşünüyorum. Geçmişte göle öylesine attığım bir yaylı takıma 1-1,5 kg civarında bir sazan yakalanmış belki 1-2 saatte bizi beklemişti. Üstelik bu yaylı takımlarda da öyle kalite iğnelerde kullanılmıyor. Hatta ben denize gidip döndüğümde balık filan aklıma gelmemiş öyle takılıyordum. Babamın aklına gelmiş attığımız takım, bir baktık balıkla gülerek geldi yanımıza.

KARINCA bunu beğendi.