Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tekneden 20 li çapari kullanan varmı

Konu, 'Çapariler' kısmında Kefas tarafından paylaşıldı.

1. Kefas

Kefas Üye

Tekneden 20 li capari kullanıyorum fakat balığı toplarken ya misina çok karışıyor yada iğneleri tekneye aldığımda karışıyor bunun için pratik bir çözüm bilen arkadaşlardan yardım rica ediyorum...60 lık misina 300 gr lık kurşun kullanıyorum cinekop caparasi Saygılar

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. shimano

shimano Daimi Üye

serpme kurşunu ana bedene takın balıgı toplarken kursun geldıgınde kursunu alın ve ılerıye dogru atın bı taraftan kursun yavasca batarken dıger taraftanda takımı toplayın en son altdakı kursun kaldıgında ana bedenı hızlıca cekın sonra tekrardan takımı dıbe dogru gonderın umarım anlata bılmısımdır..

4. Kefas

Kefas Üye

Sanırım anladım küçükken bi balıkcıyla çıkmıştım yirmili capari topluyordu kılipsin ustunde yani dediğiniz gibi denenin en ustunde ortası delık bi kursun vardı toplarken onu alıp biraz ılerı dogru atıp en ust ıgneden balıkları topluyordu ne diye sordum sanırım yanlış hatırlamıyorsam kıstırma kursun demıştı sızın serpme dediğinizde olabilir kursun batarken ters v seklinde batıyordu bu yuzden iğneler bedenden degmeden ayrı bişekilde dibe inyordu en son kursunu alınca onu tutup uzaga atıyordu sadece takımı hızlıca cekmeyi anlamadım bu resimdekı kursundu sanırım kac gramlık kullanmam gerek 20 li iğne 300 gr kursun atıyorum beykoz akıntılı sular olduğu için

5. tomy77

tomy77 Aktif Üye

20 li çapari çok büyük bi çapari değildir 40kı 50 liye kadar kullanabilirsiniz tekneye işinizi görecek kadar süpürge saplarını yerleştirin (dikin)ve başlarına çivi çakın ayıklanacak çapariyi bu saplara donatın hiç bi sorun çıkmayacaktır..

XT910 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Aktarmalı yöntemle yüzlercesini bile karıştırmadan kullanabilirsin

7. Kefas

Kefas Üye

:harika::harika: super bi sitem gibi gorunuyor fakat gormeden sanırım anlamam zor

cevaplar için cok tesekkur ederim tavsiye edeceğiniz yada marka varmı hazır kullanmayı ve beykoz da kullanmayı dusunuyorum

8. Kefas

Kefas Üye

Aktarmalı yöndem nasıl olur açabilirmisiniz

9. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Çapariyi bir taraftan çektikten sonra bedenden ayırıp ucuna kurşun takarak diğer taraftan suya salıyorsun.

10. Kefas

Kefas Üye

Agartan abicim sanırım benim ve shimano kardeşimin yazdığı gibi tesekkur ederim saygılar

11. taner3568

taner3568 Yeni Üye

bence en kolayı ,küçük bir paragat selesine çapariyi toplıcan...gelen koldaki iğneleri sırayla selenin mantarına kakalıcan...