Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

tekneden at çek rapala kullanımı

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı ve Genel Teknikleri' kısmında Ayhan Özer tarafından paylaşıldı.

1. Ayhan Özer

Ayhan Özer Üye

selamlar... tekneden rapla ile lüfer avında at çek yönteminde rapala ile avlanırken kurşun bağlanıyormu .. nette ve formda bir çok videolarda kurşun kullanılmadan balık çekiliyor..açıklama yapan dostlardan bilgi rica ediyorum saygılar..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Avın avlağın durumuna ve teknenin hızına göre değişir bu.

4. flap

flap Aktif Üye

bence dip,orta su,su üstü arayın balıgı gerekli agırlıkta ;hızınıza göre kurşunu ayarlayarak dolaşın ve ya merada at çek yapın....

5. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Atçek ayrı sırtı ayrı kavramlar, Benim anladıgım bir merada tekneyi demirleyip veya motor rölantideyken, spin kamışla atçek yapmak istiyorsunuz. Gayet verimli bir avcılık şeklidir, ancak sırtıya rapala bağlayıp sabit hızda çekmek o kadar randıman vermez, rapala arkası uzun olta ile avı kastediyorsanız forumda aratma yaptıgınızda bilgi içeren konular mevcut Ayhan ağabey :)

6. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

selahhetin e katılıyorum tekneyi durdurup tonoz atarsanız spin avcılığı çok verimli olur kıyıya paralel yada bildiğiniz deniz içi kayalar varsa her tarafını arayabilirsiniz bu verimli bir yöntemdir bende bu şekilde avlar yaptım ancak sürütme ile pek verim almadım bir tane levrek oda olmadık yerden çıktı :) bu usüller ayrı ayrıdır karışırsa pek randıman alamazsınız ancak olmaz diye kesin bir kaide yok

7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Sahtelerin arkasına mecbur kalmadıkça kurşun bağlamıyoruz.
    Dibe inmemiz gerekirse kaşık kullanmayı tercih ederiz ki lüfer için kaşık çok daha verimlidir.

8. flap

flap Aktif Üye

Peki sahteyle at cekte suyun ustunde luferi nasil bulucaz? Levrek tamam ama Genelde lufer dipte degilmi?