Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tekneden av için kamış,makina,misina tavsiyesi

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı ve Genel Teknikleri' kısmında bulent45 tarafından paylaşıldı.

1. bulent45

bulent45 Üye

Merhaba elimde Remixon 210 cm teleskopik 40-80 gr kamış, omoto 5000 makine ve misina sarılı(sanırım 0.30 yada daha kalın). 2 hafta sonra Kuşadası yada Çeşme'den tekne turu yapacağız.Bende daha iyi ve hesaplı bir ekipmana sahip olmak istiyorum.Forumu kurcalasamda ne alıp almamam konusunda kararsız kaldım.
    1-Sizce kamışı değiştirmelimiyim,cevabınız evetse model önerir misiniz?
    2-Makinenin çokta iyi olmadığının farkındayım.Önereceğiniz X markasının y modelini hem teknede,hem de kıyıdan avda kullanabilir miyim?
    3-En çok kafamı karıştıran kısım.Örgü mü,ip mi,fc mi,beden kaç mm,köstek kısımı kaç mm olmalı?

konuyu okuyan, yorumlayan herkese teşekkürler.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ziyakoray

ziyakoray Yeni Üye

Merhaba. 210 kamisla zahmet olur izdirap olur. Tavsiyem 110-120lik 2 parcali ucu hassas, dolgu kamis edinmeniz. Ucu cidden hassas olsun. Kendim 150 tercih etmiştim o bile fazla geldi, yeri geldi rahatsiz etti. 15-30 TL arasi bulabilirsiniz. Kurşun olarak 125-150 gr kullandim. Hangi derinlikte avlanacaksiniz bilmiyorum ama turda herkes ip kullaniyordu, esnemeyerek hassasiyeti ve tasmalama kolayligini arttirdigi icin. Ustadlar hepsini daha iyi aciklayacaklardir.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bulent45 bunu beğendi.
  4. hakan3506

hakan3506 Aktif Üye

Bülent Abi Lineaeffe mustang kamışını 1,65 tavsiye ederim çok memnun kalırsın.Makine için bütçenizi yazarsanız daha çok yardımcı olabiliriz..

bulent45 bunu beğendi.
  5. bulent45

bulent45 Üye

Teşekkür ederim kardeşim.Bu fiyat aralığında bir kamış alabilirim.Makine için şu an çok fazla bütçe ayıramıyorum.yine 40-50 tl aralığında bir makine alabilirim.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 8 Mayıs 2014
  6. eraysarac

eraysarac Üye

Ankara'da bir spor mağazasından makinasıyla beraber set halinde 39 TL ye aldım.
    Sanıyorum 220 cm makinesi de klasik bir makine ve kaloma ayarı var.Set Essential marka.
    Çekeri 8 kg.İstersen bir bak.Alışveriş için İnternet sitesi de var.
    Firma ismi yazmak site kurallarına uygun mu bilmiyorum.
    Bu yüzden istersen linkini yollayayım bir bak.

220 cm Yeşil Olta Seti

Selamlar.