Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

tekneden balik avi icin hangi makine ve kamış uygundur

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı ve Genel Teknikleri' kısmında NoRtH tarafından paylaşıldı.

1. NoRtH

NoRtH Yeni Üye

Slm arkadaslar siteye daha yeni üye oldum ustatlardan yardim istiyorum. Oncelikle tekneden mercan vede sinarit türü balik yakalamak için hangi model ve nasil bir kamış kullanmam gerekiyor.benim bütçeme göre bikactane makina baktim bunlardan bitaneside SO1000FI Shimano Solstace Fi Spinning Fishing Reel 6.2:1 270/2
    Degerli üstatlarım sizce uygunmudur degerli yorumlarınızı bekliyorum şimdiden herkese teşekkür ederim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Hoş geldin

O makine olmaz..

Tekneden spin makine kullanabilirsin bahsettiğin avlar için ama en azından catana 4000 olsun

4. NoRtH

NoRtH Yeni Üye

Cevapladığın için Sağol catana 4000 dedigin makinayla kiyi avi da yapılır mı genelde kiyi avciligida yapiyorum.senin onerecegin baska makinalar varmi shimano kullanmak istiyorum bide kamış onerirseniz sevinirim kamışın markası shimano olması şart değil teşekkürler.

5. NoRtH

NoRtH Yeni Üye

Shimano Sedona 2500 FD Spinning Reel 2500FD
    Bu makina nasıl?bide makine seciminde nelere dikkat etmeliyim.kusadasi darbogaz balik avina gitcem tekneden antenli mercan avı kiloluk geliyormuş bide sinarit de gelebilirmis.benim avlarim bunlar ona uygun kamış ve makine seçimi icin onerin nedir

6. NoRtH

NoRtH Yeni Üye

Shimano Catana 4000 FB the Bestseller in its category!!
    Senin Önerdiğin bu model mi?

7. agartan

Catana asıl olarak spin makinasıdır.
    Genel kullanım amacı sahte balıkları, kaşık ve silikonları atıp çekerek av yapmaya uygundur. Tabii ki uygun özelliklerdeki bir kamışla..

Ben aynı makinayı (bendeki bayaa eski) aynı zamanda kıyıdan eşkina tarzı avlar için de kullanıyorum.
    Eğer çok misina gerektirmeyen avlar yapıyorsan bu makinayla çupra da avlayabilirsin, ısparoz da..

Daha çok misina alması için ince misina kullanmalısın ama misinalar inceldikçe çeker kuvvetleri de düşer. Bu nedenle ip misina kullanman daha faydalı olabilir.

8. NoRtH

NoRtH Yeni Üye

Teşekkürler agartan onerdigin makina üzerinde yogunlascam bide kamış ayarladim mı gelsin antenli mercanlar;) degerli bilgilerin icin sağolasın

9. agartan

Tekne avları için 1,5-1,80m arası boylarda sıradan dolgu kamışlardan kullanabilirsin. 20-30 lira civarıdır sanırım.
    Param var, kalite de isterim dersen malzeme sınırsız :)
    Rast gelsin

10. NoRtH

NoRtH Yeni Üye

Eywallah sağolasın bende kamışı 1.80 düşünüyodum ama biraz kaliteli olsun istiyorum tabii o kadar da pahalı değil 80 100 arasi olabilir.shimano yada okuma tercihim!!!

11. Bilal Uğur

Bilal Uğur Yeni Üye

Bende geçen bundan 2-3 hafta önce Shımano Catana 4000 fb den edindim şu ana kadar at-çek avlarımda performansı gayet iyi hatta bana kısmet olmadı ama geçen arkadaşım 2.300 kg levreği aynı makinayla çok rahat aldı araştırmalarımda en uygun fiyatı veren yeri burası buldum tavsiye ederim.
    SHIMANO Catana 4000 FB | Avcı Market