Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tekneden izmirde balık avı icin yardım

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı ve Genel Teknikleri' kısmında mergen84 tarafından paylaşıldı.

1. mergen84

mergen84 Yeni Üye

Öncelikler herkeze selamlar olsun...
    10 yılı geçkin göl ve barajlada sazan avcılıgı yapmış birisiyim, ve bu sevdamı denize taşıma zamanı geldi ufak bir tekne aldım yakında İzmir bölgesinde denize açılacağız onun icin yeni bir olta takımı kurmak istiyorum .İnternet üzerinden jig takımı olarak bunları buldum yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum...
    İzmir civarında hangi balık avcılıgı yapılır tam bilmiyorum benim avlamak istedigim balıklar Levrek, Çinekop, Lüfer ve Kofana aldığım jig takımı bunlara uygunmudur ?

DAM KAMIŞ
    2329 STEELPOWER RED JIG 180CM 50LBS KAMIŞ
    180cm boy, 50lbs çekerli jig kamışı, 348 gr ağılık, Yeni oval halkalar sayesinde jige tam hakimiyet, Silicon carbide halkalar hem monoflament misina hemde örgü ipler içindir. Orta sert aksiyonludur. Tekneden hem jigging hemde sırtı avlar için uygundur.

PENN MAKİNA
    PENN CAPTİVA REEL 4000 MAKİNE
    Bu makinede Techno-Balanced Rotor sistemi bulunmaktadır ve bu sistem her makinenin dönüşünde sarsılmasını en aza indirir.
    • Anti-Reserve
    • İşlenmiş alüminyum kafa
    • 8+1 Paslanmaz Çelik Bilya
    • Yıpranmaya dayanıklı grafit çark

HERON 0.30mm MİSİNA
    HERON JiGGiNG %100 DYNEEMA RENKLİ MİSİNA 300MT
    300 metre boyunda süper dayanıklı örgü jig misinası. 0,20/0,52mm arası kalınlıklarda, her 10 metrede değişen 5 farklı renkten oluşur. %100 dyneema ipten imal edilmiştir. Su tutmaz. Renkleri sayesinde hangi derinliğe indiğinizi ölçebilirsiniz.

Maket balıgı olarak ne alacağımı bilemedim sizin tavsiyelerinizi bekliyorum..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. fisherking1

fisherking1 Yeni Üye

Takımların gayet doğru ama İzmir bölgesinde ben çok fazla çinekop ve lüfer avına şahit olmadım.Çupra ve levrek izmirde daha çok bulunur.Ama söylediğin yontemlerin hepsi uygun.saygılarla

4. heraklitus

heraklitus Yeni Üye

Bende yassıca adaya gitmeyi planliyorum.Konaktan kalkıcak vapurla.Sabahtan akşama kadar mecburen durucaz oradaa..Ama balık durumu nasıl olur orda.Giden varmı acaba? Ve kıyıdan olta atmaya yerler nasıl.Google dan baktım baktım adaya ama fena sayılmaz.:)