Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tekneden olta

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı ve Genel Teknikleri' kısmında skylework tarafından paylaşıldı.

1. skylework

skylework Yeni Üye

Bi Ara denize acılacaz pek bi bilgim yok avcılık ve takınmlar ile ilgili bilen abiler bana en ideal takımı yazabilrmi kursun agırlıgı misina boyu iğneler fırdöndü filen herseyi dedigim ggibi acemiyim bilmiorm kagıda yazacam balıkcadan alacam ona göre yazabilirmsnz yakalanacak balık önemli deigl en ideal takım olsun bilenler yardımcı olrsa sewinirim :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Sökeli

Sökeli Aktif Üye

Furkan kardeşim tekneden kullanacagın takımın ana bedeni 0.35 mm olsun,
    köstek tabir edilen ignelerin baglı oldugu kollar 0.30 mm olsun,
    Büyük ihtimalle mamun türü yem kullanacaksın, detaya girmeden a-b-c'den başlaman lazım şimdilik Mustad 1251/C 5 no igne kullan bu serinin 3 nosunu da yedeginde tut balık büyük olursa 3 nosunu kullan,
    Takımı yemleyip attın sakın balık kendi yakalanacak diye bekleme balık hafifçe aşagı dogru misinanı çekme yaptıgı an sen ters istikamette yani yukarıya dogru yarım metre gibi hızla kaldıracaksın buna tasmalama denir,
    Kurşun agırlıgın 100 gr olsun dip akıntısı olan bir yerse yani takımı aşagıya bıraktın kurşun dibe degdi ama takım dik durmuyor sola saga dogru meyilli ise dip akıntısı vardır o zaman kurşunu 125-150 gr çıkartabilirsin, Fırdöndün çok büyük olmasın küçügüde iş görür, büyükleri balıgı ürkütüyor,
    Bir kaç kez böyle dene bilgi deneyim kazaqndıkça daha sonra ayrıntılara girersin.Rastgele.

4. echoes

echoes Aktif Üye

Öncelikle hedefin hangi balık? Onu söylemelisin.

5. skylework

skylework Yeni Üye

cok saol abi allah razı olsn abi hedefim lüfer veya levrek

6. Hyacinth

Hyacinth Üye

Furkan yaklaşık 15 günü geçmiştir belki balık sevdam'a üye olalı.Ve bu zaman zarfında hergün forumdayım ve eminimki girip çıkmadığım konu kalmadı hepsini en ince detayına kadar yavaşca anlayarak bilmediğim telaffuzları netten araştırarak gerek video gerek yazı olarak araştırdım.Bilgisayarıma bir klasör açtım önemli tiyoları not halinde bu klasörde birleştirdim.Ve nihayetinde 3 yıldır balık tutuyorum diye geçindiğimi anladım.Elimdeki 4 oltanın ve kullandığım hiç bir malzememi yerinde doğru zamanda kullanmadığımın farkına vardım.Eğer yeterince vaktin var ise her balıksevdam forumuna girişince bir bölümü oku.Mesela kıyıdan balık tutumak sonrası tekneden sonrası hangi balığı hangi mevsimde,hangi takımla alacağını ince ince oku not al bir yerlere faydası olur zararı olmaz ve en azından birgün avlanmaya çıktığında bilinçli şekilde malzemelerini kullanırsın gerisi ise balığın kararına kalsın sen üzerine düşeni yapmış olursun.Şimdiden hem rast hem kolay gelsin