Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Tekneden Sırtı ve Dikey jigging icin Kamis-Makina-Misina tavsiyesi,

Apathetic

Daimi Üye
Adı
Kyhn Kygl
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhaba,

İkisi icinde ayni set olur mu bilemiyorum..
Kamis 1.80-2.10 arasi min 15kg cekerli, buna uygun jigging icin makina, min 12-13 kg cekerli tabi 250-300 metre ip sarimina uygun olacak.. Ne tavsiye edersiniz? Ben makina icin Shimano Biomaster SW8000HG baktim ama varsa kullananlardan da fikir almak isterim.. Kamis icin ise inanin hicbir fikrim yok.. Cook buyuk paralar da vermek istemiyorum acikcasi cunku gercekten de bu isin sonu yok.. uygun yollu ne olur fikri olan paylasirsa cok sevinirim.. Simdiden tesekkurler..

Yakamoz

Daimi Üye
Adı
Kenan Ahıska
Ikisi icin ayni kamisi kullanmana bir engel odugunu dusunmuyorum.

Sana ekonomik bir takim onereyim. Zira dedigin gibi bu isin sonu yok. Bu ekipmani kendimde kullaniyorum. Onermemin sebebi fiyat-performans olarak iyi olmasi. Yoksa cok ust seviye degil tabi. 400TL ye bu ekipmani tercih etmem dersen baya bir ustune cikabilirsin.

Kamis Silstar 3544 300 superflex 30LBS 180cm.150TL civari

Makina Okuma Azorez z65s 20 kg drag 250TL civari.

Apathetic

Daimi Üye
Adı
Kyhn Kygl
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Oneriniz icin tesekkurler, oldukca mantikli gozukuyorlar.. Ozellikle makina tam fiyat performans urunu gibi duruyor ama ikisinde de stok skintisi var.. Makina cengiz balikcilikta yolda gozukuyor.. Kamisi ise bir yerde bulamadim..

Yakamoz

Daimi Üye
Adı
Kenan Ahıska
Silstari istocta bulabilirsin saniyorum. Toptancisi oradaydi.

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Bu takımı nerede, hangi tür balıklar için kullanmayı planlıyorsunuz?
Vertical jigging'in yerini avcıyı yormayan "Slow Jigging" aldı.
Takım seçiminde bu kriterler önemli. Ayrıca avlaktaki akıntı durumu kullanılacak kurşun ve/veya jiglerin ağırlığı ile kamışın aksiyon değerlerini seçmek için gerekli bilgiler.
Fiyat kalite ayrıca belirlenmek üzere asıl tavsiyem çıkrık makine ile buna uyumlu tetikli kamıştan oluşan settir. Büyük balıklarla mücadelede çok daha güvenli ve keyifli olacağına emin olabilirsin.

Bir diğer seçenek günlük kullandığımız klasik makineler ve ona uygun kamış..
Sıcak fırsatlarda satılık bir jig takımı da vardı buna uygun. İnceleyip değerlendirebilirsin.

Apathetic

Daimi Üye
Adı
Kyhn Kygl
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Önümüzdeki ay kibris girne aciklarinda birkac gun gecirecegim.. Lagos, akya ve barakuda oldugu soylendi denizde, henuz tam bilemiyorum.. Eylul ayinda ise tekneyle adriyatik denizinde 1 hafta kadar kalmayi planliyorum.. Orada balik cesitliligi oldugunu biliyorum, ancak detayini gidince gorecegim.. Simdiye kadar sadece karadan spin ile avlandim.. Jig ile yemli ve agir sahtelerle avlanmayi dusunuyorum.. Sizin tavsiyeniz ne olur?