Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Teknem bitti ve denizde

Konu, 'Tekne İle İlgili Genel Bilgiler' kısmında Ckose tarafından paylaşıldı.

1. Ckose

Ckose Yeni Üye

Sevgili arkadaşlar ve büyükler,
    Epeydir foruma katılamadım. bazılarınız bilir uzun zamandan berikendi teknemi yapmaya çalışıyorum hem de erzurumda. olay televizyonlara da konu oldu. pek çok internet sitesinde de yer aldı. 2. katta tekne yaptı, ona her yer trabzon, erzurumda tekne yaptı gibi haberler. onlar için 2. katta ve erzurumda olması haber iken bu benim için bir tutkuydu. yıllarca süren araştırmalar ve emek sonunda liva 25 isimli tekneyi meydana getirdi. bir kaç fotografı sizlerle paylaşmak istedim saygılarımla

Teknem bir fransız tasarımı 6.80 m boy 2.35 m en ve 1350kg ağırlığında bir yelken teknesi 115 kg hareketli salma ve 250 kg sabit salması var kestane ve maun ağacından imal edildi. epoksi elyap kaplı ve epoksi boya ile boyanmıştır. 20 beygir kıçtan takna honda motorla yaklaşık 7 mil hız yapmakta. içerisinde 4 kişi yatabiliyor. portatif bir wc si var. 12 volt ve 220 volt elektrk mevcut. havuzlukta da duşu var kullanışlı bir aile gezi teknesi oldu. yalnız yelkenleri yapamadım parayı bulunca onlarıda yapıp uzun bir seyre çıkmayı düşünüyorum bu arada da sizleri ziyaret etmeyi arzu ediyorum saygılarımla

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. hunter

hunter Daimi Üye

Büyük azim tebrik ederim,Hayırlı olsun.

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler
    Tekne çok güzel görünüyor.
    Bu iş bilgi ve sabır gerektiren bir iş.
    Elinize sağlık

5. Ckose

Ckose Yeni Üye

iyi dileklerinizden dolayı teşekkür ederim. şeref bey yaklaşık 17 ay sürdü. ancak hafta sonları ve mesailerden sonra çalışmak süretiyle 17 ayda bitirebildik. uzun bir zaman ama çok keyifli anlarımız oldu arkadaşlar yardıma geldiler sobada kışın kestane pişirdik vs eğlenceli oldu

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Bu haliyle paha biçilemez bir tekne olmuş.
    Umarım kısa sürede yelkenlerinize de kavuşursunuz..

7. Ckose

Ckose Yeni Üye

şeref bey arc davis şöylediyor 'kendi yaptığın bir tekne ile bir adaya ayak basmamışsan hayatın önemli anlarından birini ps geçmişsindir' umarım bende kısa sürede yelkenleri yapıp bir adaya (en yakında giresun adası) ayak başarım darısı tüm tekne tutkunlarına.

8. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

tebrikler usta eline emeğine sağlık ne müthiş bir tekneniz olmuş darısı merkalısının başına

9. lüfercan

lüfercan Aktif Üye

Ellerinize sağlık.Azminize ve teknenize hayran oldum.Maşallah.Tebrikler.:harika:

10. oktay16

oktay16 Moderatör

Çok güzel olmuş Cafer abi, ellerine sağlık, el emeği göznuru, böyle bişey olsa gerek, aşağı yukarı ne kadara maal ettiğini sorsam, ayıp etmiş olurmuyum:) Selamlar...

11. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Allah nazarlardan saklasın, hayırlı uğurlu olsun, yelkenlerini takıncada rüzgar senin istediğin gibi yelkenini doldursun.Palamut raporlarını bekliyorum.