Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Teknemin elektrik tesisatı için nasıl kablo kullanamlıyım

Konu, 'Tekne İle İlgili Genel Bilgiler' kısmında kaygisiz tarafından paylaşıldı.

1. kaygisiz

kaygisiz Üye

Rota Martı R560 (Kamaralı) Almaya kara verdim.
    • Seyir fenerini yakmak için 1 adet zaman rölesi takıp hava karardığı saatle aydınlandığı saatler aarsında aayrlayıp yakmayı düşünüyorum.
    • Ayrıca aküden sonra bir adet anahtar koyup tekne kullanılmadığında elektrik sistemini devre dışı bırakıcağım.
    • Kamara içi ve tekne dışı için ayrı ayrı anahtar koyup ledleri ayrı ayrı yakmayı düşünüyorum.
    • Balık buluuyu teknemin en arka sağ tarafına motorun kullanılıcak yerin yanına görülebilicek bir yere monte etmeyi düşünüyorum.
    Altta yazan tekneme almayı düşündüklerimi göz önünde bulundurarak. Elektrik tesisatı için kaçlık ne tipte bir kablo önerirsiniz?
    Sistem içinde yapacağım aydınlatma ve diğer elektrik anahtarlarını nasıl bir şey almamı ve teknenin neresine koymamı önerirsiniz?
    Tekneme Almayı Düşündüklerim:

1) Seyir Feneri, Radar Reflektörlü, Bayrak direği set

2) 1'er metre Kamara içi ve dışarıya kamara kapısı üstüne şerit LED. (Silikonlu Metrede 120 LED)

3) Humminbird HELIX 5 DI Balık Bulucu (Çektiği enerji 0,625mA)
    4) FZA 12V 40AHR Jel akü

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. cenkcem23

cenkcem23 Yeni Üye

Hocam bir sorum olacak:
    Seyir Feneri, Radar Reflektörlü, Bayrak direği set
    nereden temin edebilirim bir site vs var mı aynı ürün gittigidiyorda varmış ama satışı bitmiş.