Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

tekneyle mercan ve kıyıdan karagöz avımız

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında avcihan tarafından paylaşıldı.

1. avcihan

avcihan Aktif Üye

havayı güzel bulunca atladık tekneye bir saat kadar yol gittikten sonra kerterezi oturtmaya çalıştık ama bir türlü çapayı tutturamadık alışagelmemiş bir akıntı yüzünden ise teknemiz hep kıyılıyordu 10-15 dakika ugrastan sonra sonunda çapamizi tutturduk ve atmaya başladık gelen balıklar hep kupaydı ama keyfimiz yerindeydi taki ''kesin orda güzel balık var'' düşüncesiyle uzaklardan kopup gelen bir teknenin dibimize kadar girip bangır bangır müzik çalmaya başlıyana kadar tabi bu duruma fazla dayanamadık ve yerimizi degistirdik iyikide degistirmişiz gittiğimiz yerde 2 güzel mercan 2 tanede uskumru aldık hadi toplayın oltaları gidelim dediğimizdede bir dev istavrit oltamızı yokladi onuda aldık avı sonlandirip geri donduk...

ertesi gün hızımı alamadığımdan yine balığa gitmeye karar verdim bu sefer kıyıdan atacaktık aslında hedefte karagözler vardi ama eşkina da denk gelir diye yanımıza boru kurdu ve teke de aldık , sahile yanımızda bulunsun diye kırmızı solucan çıkartmaya gittiğimdeyse üzücü bir görüntüyle karşılaştım...

birazda solucan çıkardıktan sonra herşey hazirdi ama saat çok erkendi gece gidecektik can sıkıntısından birkaç takım daha yaptım günlük rutin işler derken falan saat geldi 11 gibi yola çıktık meraya geldigimizde poyraz biraz şiddetlenmişti ama bizi durdurmaya yetmedi ilk oltada gelen karagözde moral oldu bize saatler ilerlerken bir kaç güzel balık aldık sanki balıklar adam seçiyormuş gibi bana sadece karagöz bizi meraya götüren abimizede sadece eşkina geldi yanımızdaki diger arkadaşın oltasına ise çok güzel bir vuruş geldi ve balık yakalandi fakat fazla hızlı davranmadıgından balık kayaların altina girdi ve balığı alamadı 2-3 saatlik avdan sonrada evimizin yolunu tuttuk..

sizlerede muhabbeti güzel bol ve bereketli avlar dilerim...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Cihan
    2 günlük güzel bir av olmuş.
    Her zaman rastgelsin

4. m1976k

m1976k Aktif Üye

Cihan kardeşim maşallah diyelim gayet güzel bir av hele o lapalı taze taze pişirdinmi resmen şeker şerbet çerez niyetine yolla mideye mercan denildimi akan sular durur karagözünde gözlerinden öperim hadi Allah'a emanet...

5. löngöz

löngöz Daimi Üye

tebrikler Cihan,,
    güzel avlara devam rastgelsin...:)

6. AKIN KAPTAN

AKIN KAPTAN Editör Moderatör

Özellikle uskumru görülmüş olmasına sevindim. Ne zamandır ismini cismini duymaz olmuştuk. Tebrikler ve hep rastgelsin.

7. avcihan

avcihan Aktif Üye

teşekkürler sizlere daha güzelleri denk gelir inşallah :)

8. CAHİT ACUN

CAHİT ACUN Daimi Üye

Cihan,ortaya karışık olmuş.Kutluyorum seni bu güzel avın için.Avların daim ve bereketli olsun.

9. yükseltaktak

yükseltaktak Aktif Üye

Elinize sağlık, güzel tabiat, güzel av. Her daim rast gelsin.

10. balıkçıı

balıkçıı Aktif Üye

tebrikler her daim rast gelsin