Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Teleskopik Kamış Önerisi

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında ahmet10 tarafından paylaşıldı.

1. ahmet10

ahmet10 Aktif Üye

Arkadaşlar merhaba.
    Benim gibi balık hastalığına yeni yeni tutulmaya başlayan ablam için teleskopik bir kamış ve makina almak istiyorum.
    Genelde denizde kıyıdan avlanmak için surf değilde daha çok hafif yemlide kullanılabilecek 50-100 gram atarlı 330 yada 360 gibi bir kamış almak istiyorum. Tabi birde makina lazım olacak.Aklımda Shimanonun Alivio 10000 modeli var ama eğer kullanan deneyen varsa tecrübelerini aktarırsa çok memnun kalacağım ve içim rahat olarak alabileceğim.
    Bilgi ve deneyimlerini paylaşan arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler:)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. BİROL

BİROL Daimi Üye

Alivio 10000 gereksiz büyük bir makina ablan için.
    Catana 4000 iyi bir tercih olur.
    Kamış olarak ise Lineaeffe spritsurf.Ama en güzeli ablanı götür dükkana ,
    eline oturacak,içine sinecek bir kamış alsın.bazı surflerin 360 cm.liğide mevcut.

4. ahmet10

ahmet10 Aktif Üye

Birol bey ilginiz için teşekkürler. Ancak Balıkesir'de olduğumuz için dükkana gidip deneme şansımız malesefki yok:( Ben Alivio 10000 derken kamış için Shimano Alivio Teleskopik 10000 ax te modelini kast etmek istemiştim:) Sanırım yanlış anlattım.
    Ama Lineaeffe kamışta olabilir tabi.

5. büyükçolpan

büyükçolpan Aktif Üye

Ahmet bey yeni blangıç için hiç o kadar para verme derim.linaaefe nın yakım olarak satılan ürünleri var al yeterli olur kanımca.

6. ahmet10

ahmet10 Aktif Üye

Yeni başlangıç sayılmaz. Ara ara benimle balığa gelir. 4,20 Shimano surfleri ve ultegra 12000 leri kullanıyor ama elde olta ile balık vurmasını beklediği için çok yorucu oluyor. En son tuttuğu 450-500 gr lık Cupradan sonra hediye almak şart oldu:)
    Sadece balık tutma hastalığı belirtilerini yeni göstermeye başladı:)

7. büyükçolpan

büyükçolpan Aktif Üye

lineaeffe spritsurf 150 gr ben hiç kullanmadım ama bu iş için biçilmiş kaftan dıyorlar kullanıp tecrube eden ustadlar daha ayrıntılı olarak sana yardımcı olurlar.shimano catana marmora dıe bı kamış var bı arastır ıstersen.