Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

TERKOS'TA TURNAYA NİYET LEVREKMİŞ KISMET

Konu, 'Göller, Barajlar, Akarsular ve Diğer Tatlısu Avlakları' kısmında EnginDağlı tarafından paylaşıldı.

1. EnginDağlı

EnginDağlı Yeni Üye

Ankara'dan gelen arkadaşım Selçuk,İstanbuldaki Selçuk,Hayri,oğlum Halil İbrahim ve ben terkos gölünde turna tutmaya karar verdik.İki Selçukla ava gidiyoruz mutlaka kısmetimize balık tutacağız dedim.Terkosta devamlı kayığı ile çıktığımız yaşı yetmiş olmasına rağmen hala dinç ve enerjik Hulusi amca ile buluşup göle açıldık.İlk iki turnayı Ankaralı Selçuk yakalayınca bize hava atmaya başladı.Bir tanede Hulisi amca yakaladı durum Ankaragücü 2-İstanbulspor 1 oldu.

Sonunda İstanbullu Selçuk oltaya bir şey takıldı deyip çekmeye başlayınca oltanın ucuna baktım balık büyük balık iyi kafa atıyordu.Uzun uğraş sonucu kepçeledik balığı.Fakat balık bu zamana kadar yakalanan en büyük levrekmiş.Hulusi amca ben 70 senedir bu göldeyim ,bu büyüklükte levrek ne tutum,ne tutanı duydum diyince hava atma sırası Selçuğa geldi.Fazla balık avına gitmeyen fazlada balık merakı olmayan Selçuk güzel bir balık yakalamış oldu.İçi temizlenmiş hali ile 3.400 kg. boy 74 cm.

Tadına gelince de şu kadarını söyliyeyim tadı damağımda kaldı.Kılçıksız löp lezzetli bir eti vardı.
    Tüm dostlara böylesine güzel ortamlarda güzel dostlarıyla bereketli bol avlar temenni ederim.

Her şey gönlünüzce olsun.Rasgele.

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Maşallah canavar gibiymiş tebrik ederim:) Daha güzellerine rastgele

4. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Engin abi tebrik ederim tüm ekibi, gerçekten güzel bir Levrek. :)

5. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Güzel av olmuş, güzel vakit geçirilmiş cahiliyetimi mazur görün ama o balık sanki sudak.

6. tanbays

tanbays Aktif Üye

Ellerine sağlık Engin abi raporda resimlerde çok güzel nice balıklara nice avlara...

Yanlız telefonlaştığımızda da anlattıkların üzerine Sudak olmasın sakın demiştim hatırlarsın...
    Resimlerden anlayabildiğim kadarıyla balığın en boy oranına bakılırsa Sudağa benziyor bu canavar...
    Dediğin gibi neredeyse trofe turnalar yanında cılız kalmış...:)

7. Discovery_TR

Discovery_TR Üye

Kısmetinize bakın ya??? İnanın ne zamandır Terkos'la ilgili hemen her av raporunu okuyorum. Daha oradan levrek yakalandığını bile duymadım, okumadım. Şaşkınlıkla okudum raporunuzu. Balık sudak ya da Levrek farketmez. Mükemmel bir hayvan. Harika bir av. Resimlerde çok temiz, çok güzel.. Raporunuzda kullanılan takım, sahteler vs hakkında da bilgi verirseniz daha doyurucu olurdu kanaatindeyim.

Selamlar

8. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Daimi Üye

Sevgili Engin
    Eskiden Terkosta hayli Sudak vardı.Hulusi amca bilir.Bir yağışsız yılda baraj hayli ufalıp balıklar en derin yerde toplanınca maalesef yöre halkı tarafından katliama uğradılar.O zamandan beri Sudaklarda,yayınlarda kendilerini bir türlü toplayamadılar.Turna ise herzamanki gibi durumunu kurtardı.
    İşte o zamandan bu zamana benimde şahit olduğum ilk Sudaktır Selçuğunki.
    Harika bir balık ve Terkos avcılarınca sanırım olağanüstü bir av olarak karşılanmalıdır.
    Tebrik ederim.
    Sevgiler

9. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

tebrikler çok yakışıklı yaratık maşşallah artık terkos için umarım yetkililerde birşeyler yaparlarda bu güzellikler son bulmaz

10. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Engin
    Çok heyecanlı, bol mücadeleli, kıskandırmalı ve keyifli bir av olmuş.
    Bunca güzelliğin arasına giren o baba balık ta avcısını taçlandırmış.
    Afiyet olsun, her zaman rastgelsin

11. levrekci

levrekci Üye

içme suyu havzalarında pancar motorların gezmediği o hayal günlere ...........