Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

terme limanı

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında çotanak28 tarafından paylaşıldı.

1. çotanak28

çotanak28 Yeni Üye

Tüm doğa dostlarına ve balık sevdalılarına selamlar.
    belli bir süredir samsun ,çarşamba ,ve terme ilçesi sahillerini yokluyorum. 14.12.2014 pazar günü ,
    terme limanına uğradım. girişte sorun yok. liman içinde çocuklarınıda yanlarında getiren balık tutan çok sayıda aile vardı. yanlarına yaklaşıp bir süre izledim. 2-3 metre ileriye makinasız kamışlar ile sinek iğneye taktıkları tavuk göğsüne (şamandıralı) çok güzel zargana alıyorlardı. hemen çantamı açıp takımı hazırlayıp o zevki bende yaşamak istedim. ama maalesef. bir anda aklıma gelmişti. 2 gün önce çocuklar evde benim şamandıraları misket niyetine kullanmışlar ve yerine koymamışlardı.
    ilk dersi hemen aldım. takımları henüz yola koyulmadan mutlaka kontrol etmeli.
    bu kadar çok zargana varsa belki etrafta lüfer levrek te vardır diye su üstü ve 2 metre dalarlı sahtelerle liman içine ve liman ağzına 1 saat kadar çalıştım ama nafile.
    önümüzdeki hafta sorun çıkmaz ise zargana ile dip oltası deneyeceğim aynı yerde.
    sonuç alabilirsem resimle raporlayacağım.

NRT75 ve emergency55 bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Hoş geldin Ufuk,
    Sonraki denemende sana rast gelsin

çotanak28 bunu beğendi.
  4. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Zarganadan ziyade sahtelerle çalışın güzel bir paşaya denk gelebilirsiniz hiç belli olmaz kısmetinizi kapatmayın

çotanak28 bunu beğendi.
  5. İrfan

İrfan Moderatör

Eskiler ne Demiş 40.gün taban etti..1.gün av etti..yılmak yok Çalışmaya devam..umarım en güzeleri denk gelir..

çotanak28 ve Mesut1903 bunu beğendi.
  6. emergency55

emergency55 Yeni Üye

ufuk bey çarşambada ırmak ağzında sahteler ile hiç avlandınızmı??

çotanak28 bunu beğendi.
  7. çotanak28

çotanak28 Yeni Üye

evet oraya 3-4 defa kalabalık bir şekilde gittik. tam bir doğa harikası,
    deniz ve Tatlısu imkanları çok yakın.
    malum Yeşilırmak çoğu zaman iyi su akıtmakta, ırmak ağzına çalıştığımızda özellikle ağaç dallarına ve dipte akıntı ile gelen kütüklere çok fazla takılma oluyor.
    denize doğru atmak içinde biraz denize girmek lazım.30-40 metre mesafede tepecikler mevcut. son gittiğimizde bazı sandallar gözüme kestirdiğim atış mesafesine ağ çektiklerini görünce bu ara pek gitmiyoruz oraya . anca 20-25 tane güzel çinekop alabildik .birde yapılan semaver ve muhabbetin tadı müthişti. şimdiye kadar samsun civarında sadece yakakentte iyi çalışabildik.
    muhtemelen patlayan havuz kaynaklıydı :)

emergency55 bunu beğendi.
  8. emergency55

emergency55 Yeni Üye

yakakent, samsunun karadeniz sınırının en verimli bölgesi zira farklı bir noktadan levrek haberi pek almıyorum :)

mrt55 ve çotanak28 bunu beğendi.
  9. NRT75

NRT75 Aktif Üye

Merhaba, hoş geldiniz. Ben de çoğunlukla Yakakentte avlanıyorum ama terme tarafını hep merak etmişimdir. O taraftan av raporlarını bekliyoruz.

mrt55 ve çotanak28 bunu beğendi.