Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

TERMİK SANTRALLERE HAYIR

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında seagull tarafından paylaşıldı.

?

Termik Santral kurulsun mu?

Anketin kapanma tarihi 6 Mayıs 2012.
  1. Evet

10,9%
  2. Hayır

89,1%
  1. seagull

seagull Üye

Sayın Moderatörler ve sevgili doğa dostu balıkçılar, bu başlıkta bir konu açmamın nedeni forumun en çok ziyaret edilen bölümü olmasındandır.

Biz (ben DİSK'e bağlı tümemekli-sen üyesiyim) bölgemizde kurulacak 7 + 2 topam 9 adet kömürle çalışacak termik santrallerin kurulmaması için elimizden gelen (bilgilendirme,duyuru,imza kampanyası, eylem, basın açıklaması, miting vs.) herşeyi yapıyoruz. Santrallerin hepsinin deniz (Aliağa Nemrut körfezi) kenarında kurulması gemiciklerle ithal edilen kömürlerle çalışacak olmasındandır. Ayrıca Santral Soğutma suyunun deniz suyunun 8-10 derece ısınmasına neden olacak, buda denizlerimizin ve balıkların dengesini bozacak. Gemilerin balans ve sintine suları bile denizi kirletmeye yetecek. Balıkçı dernekleri, kuruluşları termik santrale karşılar ama pek bişey yaptıkları da yok. Tabii esas kirlilik ise karada yaşanacak. Kül ve curuf dağları oluşacak tıpkı Bergama ovacık altın madeni bölgesindeki gibi. Bütün bunları bir balıkçı sitesine yazmamın nedeni bu kirliliğin tüm Ege Denizini ve bölgesini etkileyecek olmasındandır.
    6 Mayıs 2012 tarihinde Aliağa da bir büyük miting yapılacaktır.Az bi zaman kaldı. Bu mitinge katılabilecek tüm deniz ve doğa dostlarını bekliyoruz.
    Saygı ve sevgilerimle.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. atakaneldar

atakaneldar Üye

Çalıştığım haber merkezinde bu tarz eylemlere sürekli yer veriyoruz.
    Sizlerin sesini duyurmaya çalışıyoruz
    Umarım bunlara bir dur diyebiliriz...

4. seagull

seagull Üye

İlginize teşekkürler.
    Konu açıldığından bu saate (4 saat) kadar 10 kişi bakmış veya okumuş, 1 kişi siz cevap vermişsiniz. Bu da doğa için hiç yoktan iyidir.
    Yaşım 50 yi geçti, bu saatten sonra bana bişey olmaz zaten. Olan çocuklarımıza olacak.
    Ben : "biz çocuklarımıza onurlu bir gelecek bırakacağız, ya siz?" sloganında olduğu gibi, çocuklarımıza, torunlarımıza içinde balıklar olan deniz, oksijeni bol hava, doğası korunmuş bir memleket için uğraşıyorum.
    Bütün bu dileklerimiz için olmaz mı diyorsunuz?
    Olmaz sa, ben olması için bişeyler yaptım diyebileceğim.
    Sevgilerimle

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 16 Nisan 2012
  5. YaşaR

YaşaR Moderatör Yönetici

Doğa dostu alternatif üretilen enerjilerden yanayım. Rüzgar gülü trafoları mesela. Güneş enerjisinden faydalanma mesela.

Rastgelsin.

6. löngöz

löngöz Daimi Üye

80li yıllarda kurulan "yatağan" termik santralinin yağatan bölgesine verdiği zararı herkes biliyor ,görüyor,,70 li yıllarda egenin en güzel zeytinlerinin yetiştiği yerdi yatağan,sadece zeytinlerin satıldığı zeytin pazarlarları vardı,,şimdi zeytin ağaçları kurudu veya verimsiz..tarımda aynı durumda ayrıca o bölgedeki insanlarda göğüs hastalıkları hat safhada ve o bölgede özürlü eğitim merkezinde çalışan bir yakınımın söylediğine göre ,,diğer bölgelerden daha çok özürlü çoçuk doğmakda...

yine aynı bölgede kurulan gökova ve yenice termik santralları için çok mücadele yapıldı,gökovada denize açıldığımda denizin dibinde tüten bir baca görmek beni kahrediyor,,
    nemrut körfezinde ,aliağada açılması düşünülen santral denizden hareketle olacağı için çok sakıncalı..ben bu konuyu face de elimden geldiğince işliyorum..etrafıma anlatıyorum..
    daha önceki santrallerin yapılması engellenemedi ama umarım bu engellenir...:rolleyes::rolleyes:

7. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

anlamıyorum gerçekten anlamıyorum ne kadar adice fikirler ne kadar günü kurtarmalık yaklaşımlar bu kadarına pes doğrusu hiç gelecek olmayacak mı yani yarın oksijene gerek yok mu her yer yatağan mı olsun

8. coredon

coredon Aktif Üye

Yenilenebilir enerji bize yeter ama birde bilinçlensek.

9. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

mesajımın içeriği değişmiş :) baya kalaylamıştım ticari serefi olmayanları :D ama olsun silsenizde kulaklarına kar suyu inmiştir şimdilerde

10. Hayri Karaca

Hayri Karaca Aktif Üye

Cihat abi sonuna kadar katılıyorum. Aliağa ile aramız biraz mesafeli ama imkanlarım dahilinde toplantıya katılmayı çok isterim. Paylaşım için çok teşekkürler..

11. seagull

seagull Üye

Şeref kardeşim ne kadar yakışırsa da onlara küfür, bize yakışmaz. siz elinizden geleni yapın bu yeter onlara. ilgine teşekkür ederim