Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tezgah açan biri değil, sadece balık sevdalısı

Konu, 'Genel Konular' kısmında SAHAPBURAK tarafından paylaşıldı.

1. SAHAPBURAK

SAHAPBURAK Aktif Üye

Balık Sevdam Yönetimine, Balık Sevdam Üyelerine ve Erkan Bey'e Merhaba;
    Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ki tezgah açan bir insan değilim. Sizler gibi işten fırsat buldukça, boş zamanlarda (Tatillerde fırsat buldukça) balığa gitmekte, gidemediğim zamanda balıkçı formlarını takip etmekte egomu öyle tatmin etmekteyim. Aldığım ama çoğunu kullanmadığım yaklaşık 100'ün üzerinde sahte balık 20'ye yakın kamış ve 10'un üzerinde makinem bulunmaktadır. Çoğunu kullanmadığım elimde atıl olarak boş boş duran balık malzemelerini, piyasanın altında çok cazip fiyata satmayı , ilgilinen bir arkadaşa da uygun fiyattan vermeyi düşünerek , ilanı açmıştım. Sizde tahmin edersiniz ki ..... O ürünleri incelediğinizde .... ; bunlara satmak için alınacak ürünler değil , anca benim gibi ve sizler gibi bu sevdaya gönül verenlerin ilgilendiği ve sahip olmak istediği ürünler. Bu fotolarını eklediğim ve satmayı düşündüğüm ürünler, çok uzun zamandır ben de ve çoğu kullanılmadan o şekilde bende duruyor. Bir de yanlış anlamayın ama bir şeye de açıklık getirmek isterim ama lütfen yanlış anlamayın beni... Bu ürünlerin hepsinin satış fiyatı bile benim şu an kullandığım bi shimano makinamın yarı değerini anca eder ya da etmez bile....
    Yani demek istediğim benim amacım para kazanmak ya da kar elde etmek gibi bir şey değil..... Ben de atıl duracağına ... meraklısının ve kullanacak bir arkadaşın elinde olmasını tercih etmemdir.
    Yine de site kurallarında bilmeden uymadığım, veya atladığım veya bilmediğim bir şey varsa kusuruma bakmayın... Beni kısa bir mesajla bilgilendimeniz sonraki mesajlarım için dikkatli olmamda yeterli olacaktır.
    Saygılar ,

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. hunter

hunter Daimi Üye

Merhabalar,
    Diğer konuya bir kaç şey yazmak isterdim mancak konu klitlenmiş yazmadım,bu konu tekrar dirdelenince şimdi bir kaç düşüncemi bildireyim.

Arkadaşlar,
    Çok durumlar gördük,yaşadık,tecrübe sahibi olduk,elbet art niyetli insanlar,konular oldu...ancak bazı durumlar olurki sap ile samanı bazan bir birinden ayırmak gerekir.

Ben bu konu başlığı açan arkadaşımızı tanımam,benide tanıyanlar çok iyi bilirlerki çok eskilerdenimdir,her şeyi kendimiz gibi,zarar gelmeyecek gibi olmasını düşünür ve isteriz.

Ancak bazı şeyleri aşalım artık,Sevgil Erkan'ın çoğu sözlerine katılıyorum,düşünceleride geçmişde çok yaşandı,ancak karşındaki kişininde bir amatör meraklı,bir paylaşımcı olduğunu unutmamak gerek,sözlerimizi biraz daha itinayla seçmek gerekir...kişiler hakkında serdenişler küçük düşürücü boyutda olmamalı.
    Açıkca bir iki kelimeden bende rahatsız oldum,burada konu uzamadan,bir birimizi anlayarak tatlıya bağlanmasında yarar görüyorum.
    Selamlar.

4. sokrates

sokrates Aktif Üye

Mustafa abinin düşüncelerine tamamen katılıyorum şahabında düşüncelerinde samimi olduğuna inanıyorum en basit delili ben bir spin avcısıyım sahte fiatlarını çok iyi biliyorum ve 58 adet sahteyi tek tek inceledim fiat olarak yeküne vurduğunuzda 1.500 üzerinde bir rakam ortaya çıkıyor ve şahab bunlara 850 istiyor gerçektende sıcak bir ikinci el fırsatı denilebilir sevgi ve saygıyla......!!!

5. yeknet

yeknet Aktif Üye

her ne kadar samimi de olsa forumun amacı bu değil bence. ve satış kurallarına aykırı bir ilan
    "5 ) Satılan mal belli bir stoğun yada miktarın satışına yönelik olmamalı, devamlılık, miktar olarak pazar niteliği taşımamalıdır."

Rakam çok yüksek ve miktar fazla, en azından grup grup satışı belki mümkün olur. Hepsini birden satın almak isteyen çıkacağını sanmıyorum. Nasıl siz de hepsini birden satın almadıysanız.

6. TEKNOTURK

TEKNOTURK Aktif Üye

Şahap Bey merhaba, bu detaylı ve özenilmiş cevabınız için teşekkür ederim.

İşte bu şekilde bir mesajınızla sizi daha iyi tanıma fırsatı buluyoruz. Daha önceki mesajlarınızda sizi az biraz tanıdık fakat şimdiki mesajınızla satış mevzusunda ki samimiyetinize dair birşeyler okuyabildik. Nedenleri, sebepleri daha iyi öğrenmiş olduk.

Daha önceki başlık mevzusundan da yola çıkarak, şu anki durumlarla birlikte düşünüldüğünde bize yansıyan görüntü bu şekilde olduğu için "tezgah açan birisi görüntüsü vermektedir" yazdım. Doğrudan şöyle, böyle diye altını çizmedim. Elimizde olanlarla yorumlayabildim elbet.

Birbirimize olan güveni sağlayabilip sağlamlaştırabildiğimiz tek şey, vakit ve bolca yazıya dökülmüş kelam.

Yapmaya çalıştığımız şey bu işte, kafalarda soru işareti kalmayacak şekilde paylaşımları yapabilmek. Ne biz düşünelim "acaba" diye, ne de siz. Şahsınızla alakalı olarak kırıcı ya da renci edici olmaya çalışma gibi bir durumum yoktu. Sadece elde olan verileri gözden geçirip daha önceki deneyimlerimimizle de kıyaslayarak bir önlem almaya çalıştık.

Bu şekilde süzücü davranılmazsa, inanın hemen zararlarını görmeye başlıyoruz. Daha bugün bir tane "sözde uyanıklık" yapan bir üyenin bu şekilde bir davranışını yakaladık. Ve daha nice örnekler var.

Size bir saygısızlığım oldu ise özür dilerim. Şunu bilin ki, konuya uyarı yazıp açıklamalar eklerken şahsınızı düşünerek değil, genele örnek teşkil etmesi adınadır çabam. Onun içindir ki, bu şekilde bir olay ile karşılaştıkça bir müddet teşhir edilip, yaşananların göz önüne serilmesini sağlayıp öyle siliyoruz konuları. Tabi şu durum daha bir farklı boyuta taşındı, bazı şeyler daha net anlaşılır hale geldi.

7. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Miktar önemli değil bence arkadaşlar, satışın geneline baktığımızda tanesi 14.60 TL ye geliyor ve kutusuz-bazıları çizikli ürünler. Ve orda tobimaru-crystal minnow-pins minnow gibi fiyatı 20-28 TL arasında ürünler var.
    Bende mesela şuan istesem elimdeki 60-70 tane sahteyi satışa koyabilirim. Ticari amaç gütmeden, uygun fiyata.
    Gruplandırılmış olsa belki ben bile düşünürdüm almayı...

8. sokrates

sokrates Aktif Üye

Tabiki bir anda verilen rakam çok yüksek fakat aramıza yeni katılmış daha neyin ne olduğunu bilmeyen bir üyeye aşağılayıcı bir biçimde yapılan uyarı hiçde doğru değil ürünlerini peyder pey satışa sunulması söylenebilirdi veya guruplandırıp satışa sunması söylenebilirdi o zaman isteğen bütcesine göre istediği malzemeyi satın alabilirdi yani kısacası bu sitedeki sıcak 2. el fırsatlar bölümünün amacına uygun olarak işlenmesi sağlanabilirdi yada bu bölüm hiç açılmasaydı.

Bir zamanlar Ragıp abiyede aynı şeyler yapıldı ben bu siteden aldığım kamışla 2 yıldan beri avlanıyorum ve çok memnunum ve kamışı nerdeyse yarı fiatına aldım faydalı bir bölüm olduğu kaçınılmaz.

9. TEKNOTURK

TEKNOTURK Aktif Üye

Üstteki mesajımda açıklamaya çalıştım, Şahap Bey'in hakkında yeterli bilgiye sahip olmadığımız ve tanımadığımız için, genel olarak bir şüpheyle yaklaştım, rahatsız edici bir durum olmaması için de uyarı yapma gereği buldum. Yani amatör balık sevdalısı olup olmadığı konusu da bu satış işinin geri planında kaldı durumu bilemediğimiz için.

Fikrinize saygı duyuyorum elbet ama tekrar belirtmeliyim ki, daha önce bir başka mesaj için de uyarıda bulunmuştum 1-2 gün önce. Referans olması için de sitemizin bu bölümünde dikkat ettiğimiz kuralların linkini paylaştım. Bunlara rağmen, bu ikinci satış başlığına kadar, Şahap Bey hakkında hala yeterli bilgi sahibi olmamamız sebebiyle, konuya bu şekilde müdehale etmem gerekti.
    Yani ilk mesajdan itibaren "yeni katılmış daha neyin ne olduğunu bilmeyen" bir üye şeklinde yaklaşıp gerekli yönlendirmeleri yaptım. Buna rağmen hala bazı konulardan şüphe duymam sebebiyle bu ikinci uyarıyı yaptım.

Şahsa dair kasıt içeren bir ithamda bulunmadığımı tekrar ediyorum. İki olayın da üst üste gelmesi sebebiyle uyarımı iğneleyici bir şekilde yaptım bunun farkındayım.
    Cümlelerim kesin hükümlü değil, olaydaki şüpheyi içerir şekildedir.

10. Owti

Owti Aktif Üye

Site İçinde bu satistan veya bu konudan rahatsiz olanlarin sikayetleri olsayadi böyle bir davaranis olabilirdi gördugum kadariyla öyle bir olay olmadigindan bence tamammen yanlis bir davranisti konuyu kitlemek ve grup grup yapilip satilsa daha iyi olur ama oda bizim isteklerimizle ve saticiya kalmis bir durumdur

11. TEKNOTURK

TEKNOTURK Aktif Üye

Evet Siz(forumda vakit geçirip, tanınabilecek kadar paylaşımda bulunmuş birisi), istediğiniz zaman elinizdeki malzemeleri satışa koyabilirsiniz. Tabi ki ürünün devamlılığı olmaması ve ticari nitelik kazanmaması şartı ile.

İşte sizinle aynı şartları taşıyabilmesi için yeni üyelerin zamana ve daha fazla paylaşımda bulunup güven sağlamasına ihtiyacı var.