Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

tohatsu 30 HP..yerliyurt 4.60? safter 4.50? sizce?

Konu, 'Tekne İle İlgili Genel Bilgiler' kısmında bacteria tarafından paylaşıldı.

1. bacteria

bacteria Aktif Üye

merhaba forum dostları..

tohatsu marşlı trimli manuel 30 beygir tohatsu almış bulunmaktayım..

2 tekne arasında kaldım.. safter 4.50 ve yerliyurt 4.60.. kullanıcı gözü ile bana hangisini önerirsiniz?

bugün kararımı verip almayı planlıyorum.. görüşünüz ve nedenleriniz çok kıymetli..

paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. umooth

umooth Aktif Üye

Yerliyurt bence

4. flap

flap Aktif Üye

anil marin blue sea 4.60

5. Ahmet R. ÖZDEMİR

Ahmet R. ÖZDEMİR Daimi Üye

hayırlı olsun, bütçeniz uyarsa ilk tercih

anil marin blue sea 4.60 yok derseniz yerliyurt

450 safter'e 15 gün önce 30 beyir sizin aldığınızdan koymuşlar birde konsul konulmuş vay vay '!!!!!! kullananda kilolu makine zaten maşallah kilolu :) yol verdiler çürük su yapıyordu kafa inmiyordu belkide trim ayarı eksikti günahını almıyayım ama iyi değildi, bende de 25 tohatsu var hiç öğle bir sıkıntı yok
    tohatsu 25 hp - YouTube

bacteria bunu beğendi.
  6. bacteria

bacteria Aktif Üye

cevaplar için teşekkür ederim..

bütçe sıkıntısı yok..

safterin denizciliği iyi deniyor... teknenin alt yapısından kaynaklı.. anıl marine in tabanı nasıl acaba saftere kıyasla.. olta balıkçılığı yapacağım için ağırlıkla... dalgada duruşu nasıldır acaba?

7. bacteria

bacteria Aktif Üye

anıl marin ay sonunu bulur dedi :(

o kadar vaktim yok malesef.. bu durumda anıl marine seçeneklerimin arasında yok malesef..

8. umooth

umooth Aktif Üye

beklemeye değer bence, seçenekler arasında anıl marin'i yazmadığınız için yerliyurt demiştim ama bütçe sıkıntısı yoksa Anıl Marin 4.60 CC alın... İşçiliği diğerlerine göre çok daha düzgün ve tekneleri de çok daha dengeli.

9. Ahmet R. ÖZDEMİR

Ahmet R. ÖZDEMİR Daimi Üye

sen bu işi biliyorsun umut kardeşim :)

10. bacteria

bacteria Aktif Üye

öneri olarak anıl marin > yerliyurt > safter sıralaması var sanırım..
    (270 kg 265 kg 220kg)

alacağım teknenin denizciliği önemli.. ancak bu sıralamaya göre teknelerin ağırlıkları da düşüyor..

daha hafif tekne daha hızlı tekne diye biliyorum.. yakıt sarfiyatı da düşüyor hali ile.. uzak yerlere gitme planım olduğundan yakıt sarfiyatı çok olmasa da önemli olabilir.. ve daha önemlisi alacağım tekne hızlı olmalı..

safter 4.50 kullanan tanıdığım var.. kesinlikle safter dedi.. benzer bir tekneye neden fazla ödeyesin dedi.. teknesinde 20 hp motor var... tek önerim 20 değil de 30 hp motor al dedi... ama safter işini fazlasıyla görür ben çok memnunum dedi...
    Safter 4950 tl..yerliyurt 6300 tl imiş

modellerine bakınca safter 4.50 ve yerliyurt 4.60 gerçekten çok benzer tekneler ancak yerliyurt biraz oturaklı duruyor.. geniş duruyor .. ama 45 kg daha ağır... bu düşündürüyor beni..

safter 4.50 ile tohatsu 4 zamanlı 30 HP Motor... kaç mil yapar?

yerliyurt 4.60 ile tohatsu 4 zamanlı 30 HP Motor... kaç mil yapar?

safter 4.50 için 30 hp motor fazla gelir mi acaba?

11. night fisher

night fisher Aktif Üye

Safterin 4.50 modelinde dizayn hatası olduğu görüşündeyim,ön kısmı hafif bir ağırlıkta suya gömülme eğiliminde. Burna birini oturt,ortaya birini arkadaki motor ve kullanıcıya rağmen öne fazla gömüldüğünü göreceksin.Teknenin parlaklığı daha üç ayda gidiyor(limanda durursa),yanında üç senelik yerliyurt bağlı safterden yeni duruyor.
    Açık söyleyeyim,yıllar boyu bir sürü tekne kullandım,bursa firmalarından son tercihim(fiyat-kalite uyumu açısından) yerliyurt olmuştur.Zamanla yüksek fiyatlı olması onu ayakta tutup,diğer firmaların işi bırakmalarına yol açmış,şu an rakipsiz kalmıştır.Şimdilik kalitesinden ödün vermemekte(en azından safterden kaliteli),üretime devam etmektedir.
    Bana bu iki firmanın fiyatıda yüksek geliyor,komşum yeni bir 4.50 tekne yaptırdı(3500 tl) gayet güzel.kardeşler denizcilik.com diye aratıp bi incele derim.