Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Tomking Motorlar Hakkında

Herr-Zander

Daimi Üye
Adı
Kuzey
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhaba. Tomking motor kullanan var mı ? Fiyatları çok ucuz ve fiyatlarina gore teknik ozellikleri cok iyi. Fakat cok icime sinmedi. Ne kadar uzun omurludur bilemedim. Kullanan veya bilgisi olan varsa dilerse buraya yazabilir. Tesekkurler...

Herr-Zander

Daimi Üye
Adı
Kuzey
Kan Grubu
O Rh Pozitif
İnternetten biraz arastirdim kullananlar pek memnun degilmis sanirim sık arıza yapıyormus

stratejist

Aktif Üye
Adı
ÖZDEMİR
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Uzun ömürlü olur mu bilmem ama yakın bir arkadaşım 4 zamanlı 4 bg bir Tomking aldı ve severek kullanıyor. 2.90 orca bot ve bu motorla iki kez de birlikte çapariye çıktık, bana hiç kötü görünmedi açıkçası. Fiyatını da göz önünde bulundurunca iyi bir seçenek gibi duruyor aslında ;)

uykucukirmizi

Aktif Üye
Adı
Alican
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Bu Tomking kullanan varmı ben şişme 3,5mt için 7bg alacağım sizce başım ağrır mı?

Zafkon

Aktif Üye
Adı
Zafer
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Limana kayıt yok, 6.5beygirliği bile 4beygir gibi gidiyor. Sonra üzülmeyin bildiğin paldır motorundan hallice, nerden biliyon dersen peder aldı üst katta yatıyor, liman içi iteliyor dalga görünce sen iteliyorsun.

ramazan şaşmaz

Yeni Üye
Adı
ramazan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Değerli hobidaşlarım;
( belirtmek isterim ki; çok anlayışlı biriyimdir.)

Tatlı su balık avcılığı ve gezme amaçlı olarak küçük bir tekne aldım. Tekneme bir de motor alayım derken TOMKİNG markası ile tanıştım maalesef.

Motorun kalitesine, fiyat performans oranına değinmeden önce şunu belirteyim kaliteden önce servis ve satıcı bence önceliğimiz olmalı. Ne yazık ki ithalatçı firma pars endüstri ilk olarak tamamen özensiz bir paketle motoru gönderdi. Kutuda şanzıman kırılmıştı. Yenisini gönderdiler. Motor kapağının vidaları eksikti. 3 vidadan ikisi yoktu.Vidalardan bazıları sök tak bayağı aşınmıştı. (Muhtemelen iade olmuş ürünü göndermişler)
Büyük bir heyecan ile motoru denemeye çıktık ve sürpriz...Motor çalışmıyor du maalesef...
Tekrar geri gelerek motoru il merkezinde yönlendirdikleri ustaya götürdüm, çalıştırdı.
Aradan birkaç gün geçtikten sonra tekrardan suya indik, bu sefer de başka sürpriz..... Motorun balatası da arızalı...
Gene anlayış gösterdim paketleyip geri gönderdim.
Bir hafta sonra motoru teslim aldım, ben gene şok...
Koskoca ithalatçı firma motora benim gönderdiğim (daha önce değiştikleri şanzımandan kalan) balatayı takıp göndermişler. Vidalarımız halen eksik, hava filtresi kutusu halen kırık, kutu paramparça ve ben motoru çalıştırmaya inanın korkuyorum ve halen firma hakkında şikayetçi olmadım, ürünü de iade etmedim. Ama bir bir daha asla PARS ENDÜSTRİ firmasından alışveriş yapmayacağım. Son seferde küçük bir de hediye koymuşlar onun içinde teşekkür ederim.
Anlayacağınız TOMKİNG MOTOR ALACAĞINIZA ...

LÜTFEN BALIK SEVDANIZDAN VAZGEÇİN....