Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Toplu bir balık avı öyküsü ve Orhan Küçükbiçmen'e şükran,

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında seagull tarafından paylaşıldı.

1. seagull

seagull Üye

Merhaba,
    5-6 sene önce Nemrut Körfezinde kuvvetli batıda limanda batan teknemden sonra, denize 5-6 yıl ara vermek zorunda kaldım. Son zamanlarda forumlara üye oldu olalı Tuzlu suyun o tatlı kaşıntısı depreşti :)) Önce bir tekne aldım, 4.90 Fiber. Sonra deyim yerindeyse sırtı çekme hastası oldum. Ya da bu aralar (ocak-şubat-mart) en azından bizim bölgede balığın tık demediği aylardan olsa gerek sırtı çekmeyi çok sever oldum. Özellikle altını çizerek söylüyorum Sayın Orhan Küçükbiçmen'in bunda çok katkısı var. Teşekkürler Orhan ağabey. Bu zamana kadar (15-20 yıldır balığa çıkıyorum.) sadece 4-5 kez kendi imalatım palamut çaparisi ile av yaptım. 2-3 palamut alabildim birde levrek sırtısı için silikon kullandım. Para vererek sahte balık almadım.
    Tekneyi aldıktan sonra havanın güzel olduğu ve keyifli olduğum her günde sırtıya çıktım. Sevgili Orhan Küçükbiçmen ağabeyin önerileri doğrultusunda takımları edinip(evet itiraf ediyorum biraz pahalı yöntem sırtı çekmek) tamamladıktan sonra Ocak ayı içerisinde 10-12 palamut. Şubat 15, ve 21 inde birer adet 2.400 kg. ve 2.100 kg.lık Torik. Dün önce rekorum olan Baracuda. Genellikle Orhan ağabeyimin önerileri doğrultusunda akşam üzerleri sırtıya çıkıyorum. Tek eksiğim sırtı için avlak yerlerini bilememek. (Ama insan öğreniyor.) Dün gün batımını takiben kamışa müthiş bir vuruş hissetim. Daha önceki 2,4 kg. lık torik vuruşunun 2-3 katı bir şiddette vuruştu. Çok heyecanlandım. 15-20 dk. lık mücadele sonrası balık tekneye yaklaştı. Önce kılıç sandım daha sonra Lambuka. Balık tekneyi görünce yine dellendi. Teknenin pervanesine gitmemesi için çok uğraştım. Derken ben yoruldum tabii balıkta yoruldu ki suyun üzerinde ters döndü. Kepçeyle tekneyle aldım. Hayatımın ilk büyük balığını almanın mutluluğunu yaşadım. (Tekrar teşekkürler Orhan ağabey.)
    Baracudanın boyu tam 1 metre olup 3.550 kg.gelen Baracuda, eve gelir gelmez Foto vs.nin ardından yeteri kadar dilimleyip taze taze bir güzel yenildi. Izgarada tadı Müthiş, sanki kuzu pirzola neyse bu kısmını uzatmayayım.
    Bugün yine akşam üzeri 2 kg. civarı 1 torik daha, Limanda denk gelen arkadaşımın kısmeti oldu.
    Biraz uzun oldu, umarım sizleri Baracuda gibi yormadım. :)) 'Görmemişin balığı olmuş' demeyin lütfen bu heyecanı anlatmak gerek.
    Darısı daha iri ve iyisi balık dostlarının başına.

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. CAHİT ACUN

CAHİT ACUN Daimi Üye

Tebrik ediyorum ve bu güzel avlarının devamını diliyorum.Orhan Küçükbiçmen ağabeyiminde ellerinden öpüyorum.Sağlıcakla kalın..

4. ahmetozdemir16

ahmetozdemir16 Aktif Üye

Zevkle okuduk ve iç geçirdik.Tebrikler...:harika: Keşke daha uzun yazsaydınız, zira İstanbul'da balık olmadığı için bizim bol bol okuma zamanımız var:)

5. YaşaR

YaşaR Moderatör Yönetici

Güzel raporunuzu zevkle okudum. Iskarmoz balığını yakalarken kullandığınız sahte, misina, takım detaylarını da öğrenmek isteriz.

Emeğinize sağlık. Rastgelsin.

6. altan

altan Üye

Marmara bizi bıraktı artık.İzmire gelecez ido seferleri var nasılsa sabah gidip akşam döneriz.Özeniyoruz abi gördükçe.Çok güzeller.Dayim olsun.

7. mehmetcelik33

mehmetcelik33 Aktif Üye

tebrik ederim turna çok güzel

8. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler güzel balıklar almışsınız, kısmetiniz açık olsun :)

9. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Tebrikler nicelerine rastgelsin Orhan Babanın ellerinden öperim:)

10. oktay16

oktay16 Moderatör

Çok keyifli bir av olduğu belli, devamı da gelir inşallah, tebrikler...

11. Hayri Karaca

Hayri Karaca Aktif Üye

Tebrikler çok güzel av olmuş. Derinlik konusunda birşey yazmamışsınız, kaç metrelerde dolaştınız? Dahasına daha çok rasgelsin...