Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

TORİK AVIM 24/09/2013 Salı günü

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında sivriceli tarafından paylaşıldı.

1. sivriceli

sivriceli Aktif Üye

çanakkale-Ayvacık ve edremit körfezde kıyıdan ve t
    Sevgili arkadaşlarım,
    10 eylül salı günü diş rahatsızlığımdan dolayı,o güzel denizi,baraküde'leri, torik'leri bırakıp, edremite gelmiştim,onbir günlük tedavimden sonra apar topar, hemen dönüş yaptım, 21 eylülde cumartesi günü geldim, fakat rüzgardan denize çıkılır gibi değil,hava durumu üç gün daha eseceğini gösteriyor,
    nihayet 24 eylül sabahı yinede 3/5 esecek ama, ben kafama koydum eser meser dalgalarla dövüşe dövüşe avımı yaparım hesabıyla,akşamdan hazırlığımı yapıp kamışlarımı sahtelerimi arabama yükledim,sabah kalktımmı marşa basıp limanın yolunu tutacağım,liman yakın ama,dizlerimden ameliyatlı olduğum için arabamla gidiyorum limana kadar.
    Ben denize çıkacağım zaman uyku tutmuyor zaten,bütün gece uyanıp uyanıp saate bakıyorum sabah olmak bilmiyor,en son baktığmda saat 04,45 i gösteriyor artık oturdum bahçeye saatin 06,00 a gelmesini bekliyorum,büyük tekneler ağ atmaya gidiyorlar bende,kırkbeş dakika oturduktan sonra limana doğru yola çıktım,bismillah deyip tekneme bindim bastım marşına limandan çıktım,yavaş yavaş rolentada tak,tak gidiyorum iki arkadaşım daha kendi tekneleriyle geleceklerdi onları da bekliyor gibi ağır ağır yol alıyorum,ne olur ne olmaz,midilli adası yakın olduğu için tek başımıza çıkmayı pek doğru bulmayız çünkü motor,veya başka bir arıza olursa karşımızdaki midilli adaya gitme ihtimalimiz çok yüksek,onun için illaki bir tekne daha olacak yanımızda.

Avlanma meram= açık deniz
    Av takımlarım=
    Kamışlar= 2 Adet.Alba star 160 bot kamışı.
    Sahteler= Rapala x rap 13 cm yeşil (yan taraffı ince siyah çizgili
    diğeri= yeşil yozuri tobimaru
    Makina= Banax 5000
    Misina= 0,45 ip misina sahtenin önünde üç kulaç 0,40 Asso ullta
    Diğer makinamda= 0,50 Asso streng sahtenin önünde
    yine üç kulaç 0,40 Asso ultra

Limandan ayrıldım sahtelerimi açtım, bir, bir buçuk km kadar gittim, hava biraz aydınlanmayada başlamışdı sol taraftaki takıma bir vuruş aldım ,
    on beş günün heyecanı olsa gerek hemen teknemi boş yaparak başladım makaramı sarmaya, kalama ayarımıda önceden yapmıştım zaten yavaş yavaş sararken teknemin yanına kadar getirdim,fakat hava daha tam aydınlık olmadı bi cıııırrrt diye misinamı alıp gidiyor tekrar sarıyorum,sanki boşalmış gibi ben sarmaya yetişemiyorum,bir ara gitti galiba dedim yok kafa yapıyor,derken yandan yakalanmış kepçeleyeyim derken özgürlüğüne kavuştu bende arkasından bakakaldım,hayırlısı dedim nasip değilmiş,
    Tekrar saldım sahtemi dalgalar biraz daha büyüdü aynı yerde üçbeş tur daha attım dolaşıyorum bu defa sağ taraftaki kamışımın kalaması ccııııırrrtt diye bağırmaya başladı,allah buda ne böyle ben sarıyorum o asılıyor,ben sarıyorum o asılıyor,tam 20 dakika kadar uğraştan sonra teknemin iskele tarafına getirdim tekneyi görür görmez dibe doğru bir fişekledi,haydi aldi gitti misinanın yarısından fazlasını,tekrar sar, derken göründü pehlivan bu sefer galip bendim baygın vaziyette kepçemin içine girdi bile,büyük bir ooohhh çekip tekrar yürümeye başladım saatimiz 07,30 u gösteriyordu ben avımı sonlandırmaya karar verdim, diğer arkadaşlarımın ikiside balık alamamış benden evvel limanın yolunu tutmuşlar,
    En güzel avlar sizlerin olsun değerli arkadaşlarım.Sevgiyle kalın balıksız kalmayın.
    Birkaç kare resimlerimi sizlerin beğenisine sunuyorum,

Assos üzerinden Güneş doğarken

Faş tahtalarının eni yirmi santimdir bir tanesi dar olan on santim balık'ın boyu 90 cm

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Ahmet R. ÖZDEMİR

Ahmet R. ÖZDEMİR Daimi Üye

tebrikler :)

4. sivriceli

sivriceli Aktif Üye

Teşekkür ederim Ahmet kardeşim,sevgilerimle.

5. löngöz

löngöz Daimi Üye

Üstad önce geçmiş olsun,, güzel avlarına tekrar kavuşman ne kadar güzel,, rastgelsin....):):)

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Ramazan Abi
    O nasıl bir torik öyle?
    Daha da güzelleri rastgelsin

7. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

Sabrın sonu selamat olmuş Ramazan ağabey :)

Öncelikle geçmiş olsun. Tedavinin ardından bir de hava muhalefetleri denize çıkmana engel olmuş ama nihayetinde deniz ana seni boş göndermemiş ve kısmetini vermiş, tebrik ederim.

Kaçan balık büyük olur derler ama bu sefer kaçanın vadesi dolmamış, özgürlüğüne geri dönmüş. İyi ki, dönmüş, dönmese belki bu yakışıklı kısmet olmayacaktı. Herşeyin hayırlısı Ramazan ağabey ;)

Devamı dileklerimle, her zaman rast gelsin...

8. sivriceli

sivriceli Aktif Üye

Çok teşekkür ederim bülent kardeşim,daha güzelleri sizlere rasgelsin,sevgilerimle

9. sivriceli

sivriceli Aktif Üye

Çok teşekkür ederim şeref,vallahi tek başıma,büyük mücadelelerle tekneme aldığım bir torik,inşallah daha iyileri,daha irileri sizlerin olur,sevgilerimle.

10. sivriceli

sivriceli Aktif Üye

Evet süleyman kardeşim,azim ve sabır oldumu, olmayacak şeyler olur,
    çok teşekkür ederim,ALLAH hepimize hayırlı neyse onu versin yarabbi,
    sevgilerimi sunarım,

11. beetl38

beetl38 Üye

Maşallah çok güzel , bayramda oralardayız, inş...