Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Torik geldi. 3 Kasım 2012

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Orhan Küçükbiçmen tarafından paylaşıldı.

1. Orhan Küçükbiçmen

Orhan Küçükbiçmen Daimi Üye

Torik geldi. 3 Kasım 2012 Sivrice

Bugün hava çok güzel biraz güneşli aynı zaman da denizde yem de var bu toriğin olacağına delalet, tabi bu durumda sırtı çekmem lazım, bu sefer siyah olan 11 cm, yozuri sahtemi suya bıraktım.

Her zaman torikleri tutuğum meramdayım, deniz çok hareketli balık bulucum da bir hayli balık gösteriyor, ve 24 metrelerden geçerken benim takımda 400 gr. bir ağırlık var, yani 10 metrelerde sırtıyı çekiyorum, teknemin hızı rolantinin biraz üzerinde, torik, palamut, barakuda hızı sever, sinarit ise çok yavaşı ve öyle oluyor hızı seven bir balık bu sefer inanılmaz bir vuruşla sanki bileğimi yerinden şökecek, zaten sakat olan bileğim, neyse oltamda çok hızlı bir balık var kendime has özel mantarımı hemen suya atıyorum ve tekrar sudan alıp çekmeye başlıyorum, balığı hissettim ama balık çok hırçın bana göre çok büyük bir akya diye düşünüyorum, devamlı yol istiyor ben de 24 metrelerden balığı daha derinlere götürüyorum, aşağı yukarı misinamın 200 metresi denizde 400 gr apırlıkla ancak yorarak alacağımı düşünüyorum, iki sefer tekrar salarak balığı yordum, ama balık genede direniyor, bu sefer tekneye almaya karar verdim, balık göründü çok dipten daireler çizerek geliyor, ben artık bundan sonra balığın kafasını suyun uzerine çıkarana kadar pes etmemeye karar verdim suyun içesinde dönerek yaklaşan kocaman bir torik geliyor ve kafasını suyun uzerine çıkarttım, sağ elimin altında bulunan kepçem ile toriği aldım, torik yandan yakalanmış ve burada da beni kandırmış, bu şekilde yandan yakalanan balıklar devamlı fişekledikleri için de bizleri şaşırtıyorlar, 2.050 kg. ((bu arada fotoğraf makinemle bir fotoğraf çektim ve makinenin ekranı karardı her halde yağmurlardan rutubet aldı ve evde iki gün dinlendikten sonra tekrar çalışmaya başladı,)) bugün çok güzel bir av gerçekleştirdim, çok mutluyum.:)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. helaldılı

helaldılı Aktif Üye

Tebrikler Orhan abi

4. Aybata74

Aybata74 Aktif Üye

Maşallah Orhan abi harika bir Torik, bu aralar tuttuğun balıklar dahada bir hoşuma gidiyor nedense :):)
    Bereketli olsun...

5. night fisher

night fisher Aktif Üye

Lakerda olur ,bir dilimi bir büyük götürür:):):)

6. Mustafa Adak

Mustafa Adak Aktif Üye

Ellerine sağlık Orhan abi. Sizlerin sayesinde bu balıkları görüyoruz.

7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Orhan Abi,
    Özlediğin balık "Torik" nihayet oltanda..
    Her zaman rastgelsin

8. akvaryumlove

akvaryumlove Aktif Üye

harika balık

9. Orhan Küçükbiçmen

Teşekkürler Adem kardeşim, sana da güzel avlar nasip olsun, sevgiler.:):):)

10. Orhan Küçükbiçmen

:harika::harika::harika:Aman sus...benim de hoşuma gidiyor, inşallah geldiğinde de rast gelirler, sevgiler hoşça kal Gökhan kardeşim.:):):)

11. Orhan Küçükbiçmen

:):):) O kadar çok olmaz iki kadeh yeter de artar bile, sevgiler Fatih kardeşim, sana da nasip olsun, hoşça kal.:):):)