Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tosun Paşa 7

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Levrekspinner tarafından paylaşıldı.

1. Levrekspinner

Levrekspinner Aktif Üye

Akşam yemeği güzelce yenildi fakat yerimde duramıyorum içimde bir sıkıntı levrek sıkıştırıyor belli :) hihi Babama gelirmisin balığa dedim iyi gelelim dedi (Kendisi eski balıkçılardandır kamıştı makinaydı bilmez el oltasıyla avlanır genelde onun yanında ilk aşıyı yemiştim küçük yaşlarda :D Vaktinde oldukça iri turna ve sazan avlarıyla hep idolüm idi;) :D şimdilerde balığa gitmiyor benimde otakımla yakaladığım balıklara inanmıyor Amcamda öyle iki kardeş birbirine çekmiş işte hihi Hani gelişide biraz ondandı gelip görecekti bakalım nasıl oluyo bu iş tutamasakta iddaları perçinlenecekti :laughing: :laughing: :laughing: )

Çıktık babamla yola genelde akşam avından çok sabah ve akşam suyunda avlanırım arada da böyle gece avlarına giderim. Hepsinin yeri ve keyfi ayrıdır.

Avlağa vardık önce babamın takımları hazırladım sonrada benimkileri ve babama nasıl kullanacağını takımı kısaca anlatıp gösterdim kırk yıllık atçekçi kadar olmasada ilkkez kamış kullanan biri için gayet güzel atışlardı rapalada fena gitmiyordu. Farklı bölgelerde deniyorduk 1 saat boyunca nerdeyse hiç bir şey yok sonra birden kaçışmalar olmaya başladı. Atıyorum atıyorum yok bir türlü balığı bindiremiyorum sahteye çünkü çok sığda balıklar utanmasa karada atlıcaklar. Sabaha kadar sahte balıkla olacak iş değildi bu rapala aksiyon alana kadar iş işten geçiyordu ve aksiyon aldırmakta o derlikte imkansız gibiydi.

Aklıma karambol kaçışma havası veren kendi yaptığım sistemi kullanmak geldi.
    Sistemin adınıda Feriha koydum :laughing: :)

Basit ve etkili bir sistem denemeyenler varsa tavsiye ederim etkili oluyor.
    Bildiğimiz iki köstekli dip takımını düşünün kösteklerdeki iğnelerin yerinde birer adet raglo var en altaki kurşun yerine ise jig headli silikonumuz mevcut (kurşun yerine kullanıldı) bu şekilde çeşitli aksiyonlarla kaçısan ve birbirini kovalayan bir balık hissi verdiriliyor. Ragloların boyunu ben 6.5cm kullandım jidheadli(20gr ) berkleypowerbait tercih ettim (12.5cm)

Bir nevi mini silikon çaparisi de denebilir.Dolaşma olurmu diye düşüne bilirsiniz istarvit çaparisinde yaşadığınız sorunun çok daha azını yaşıyorsunuz nadirde olsa üsteki raglo kendi kösteğine takılabiliyor bunu önlemek içinde atışı yaptıktan sonra takım suya düşünce hemen gerdirmek.

Takımı takmak üzere babamın yanına doğru gittim malzemeler orada idi . Babam atarken mekineye dolanmış misina ve patlamış ona yeni klips ve sahte takım istersen eve gidebiliriz dedim o da farketmez dedi iyi dedim ilerde hareket var biraz deniyim gideriz dedim takımı değiştirdim ferhihayı taktım oltaya :laughing:

Babamda yanıma geldi birlikte atıyor 4 yada 5 atış kaçışma bölgesine ve bammm ve cırrrrrrrrrrrrrrrr :laughing: reeling

Baba aldım balığı dedim . Gel çek dedim yok kaçar dedi sen çek. Babamı ikna etmeye çalışıyorum bir yandan da balıkla mücadele ediyorum Bir o asılıyor bir ben hihi . Balığın kaçması çok mühim değil keşke babamda o tadı yaşasa idi fakat istemedi balığkla mücadeleye devam ettim ve sonunda kazanan ben oldum babam balığı görünce inanamadı büyükmüş dedi mrsparkle :D Resimdeki rapala 13 cm balık tahmini 75-80 cm arası tahmini 5kg)

Herkesin bildiğini onada ispatlamış olmanın verdiği gururla balıkla güzelce selamlaştım birkaç foto ve evin yolunu tuktuk.

Dostlar daha güzelleri sizlere rastgelsin benden şimdilik bu kadar.

lwend bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. frenist

frenist Aktif Üye

Maşallahin var Selçuk, tebrikler. Babaya selam :)

4. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

yine ilk tebrik bana düşsün :) maşallah tosun mu tosun haa :) daha niceleri rast gelsin :)

5. çamlıbahçedenahmet

çamlıbahçedenahmet Daimi Üye

daha iyilerinin rasgelmesi dileğiyle. slm .lar

6. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Gece geliyor demek sanirim bir aya kadar show olur diye dusunuyorum. Sabah suyunda hic birsey yok. Mart sonu olay belli olur.
    Tebrik ederim, emeginizin karşılığını aliyorsunuz.

7. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Güzel paşa. Tebrikler.

8. harbyteam

harbyteam Daimi Üye

Tebrikler, güzel bir levrek daha.
    Devamını dilerim

9. Elixer

Elixer Aktif Üye Gold Üye

Tebrikler. Güzel anlatım ile süslenmiş güzel bir av daha

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

10. ToprağınSesi

ToprağınSesi Aktif Üye

tebrikler arkadaş. bizler de böyle izlemekle yatıştırıyoruz açlığı...

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

11. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Selçuk,
    Çok güzel bir levrek yakalamışsın
    Baban da ikna olmuştur kesin.. :D
    Her zaman rast gelsin

himm bunu beğendi.