Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tosun Paşa (cık) 5

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Levrekspinner tarafından paylaşıldı.

1. Levrekspinner

Levrekspinner Aktif Üye

Merhaba dostlar levrek kovalamaya devam ediyoruz. Avlağa vardıktan sonra takımları hazırlayıp başladık at çek yakmaya. 20 dk kadar hiç bir hareket yok o ara Koray bir sigara molası verdi eşyaların yanına gitti. Bende o ara seri atışlarla aynı bölgeyi zorluyorum fakat birşey yok. Biraz ilerleyip kayalığın olduğu yere gittim. 3-5 atış yaptım yapmadım çırrrrrrrr hihi kalama deli gibi akmaya başladı oldukça iri bir balık sarıyım balıkla mücadele ediyim diyene kadar balık kurtulu verdi:eek: O da denizin kısmetiymiş sağlık olsun. Koray geldi var mı bişey aga dedi dedim kaçırdık Koray iri bitane. Sağlık olsun felan derken Korayda başladı atçek e.

10 dk sonra tekrar bir vuruş kalama yine cırrr akıyor:eek: hihi ilk 1 dk balık iyi bir direnç gösterdi fakat kıyıya çabuk geldi ki belliydi bu bir ispendekti;) Paşa (cık) fazla zarar görmesin diye alel acele rapala üstünde fotoğrafını çekip iğneyi çıkarıp hemen ait olduğu yere suya iade ettim ;) Rapala ile kıyas ettiğimde 35-36 cm civarında bir ispendek olduğunu tahmin ediyorum.mrsparkle

Daha sonraki denemelerimiz sonuçsuz kaldı ve takımları toplayıp avı sonlandırdık daha güzelleri sizlere rastgelsin.

Ekipman:

Kamış: Shimano Scimitar 10-35
    Makine : Exage 3000 sdf
    Misina : Okuma seabas 0.26

night fisher, Theseus ve agartan bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KalamA

KalamA Daimi Üye

Sevgili Selçuk, kaçırdığın tosun ve türevlerinin en yakın zamanda oltana rastgelmesini dilerim. Duyarlı davranışından dolayı da tebrik ederim. Fotoğraftaki ispendeği denize iade edecek adam pek azdır zannediyorum. Keyifli bir av olmuş, çok daha güzellerini dilerim, her zaman rastgelsin kardeşim...

4. HastaRuH

HastaRuH Daimi Üye

Yine almışsın keyfi hocam. Tebrikler

Tapatalk aracılığı ile gönderildi

5. Elixer

Elixer Aktif Üye Gold Üye

Hocam tebrik ederim. Keyifle izliyorum seni. İp misina kullanmamanın özel bir sebebi var mı?

6. gurcansap

gurcansap Daimi Üye

Olsun, nasipte yokmuş.
    En azında aksiyon olmuş.
    Bir daha ki sefere bol trofeli denk gelmesini dilerim.

7. Levrekspinner

Levrekspinner Aktif Üye

Teşekkürler Can bey. 40 cm altı levrekleri alıkoymuyorum vicdani olarak en az bir kere üremesinden emin olmak istediğim için. Yasal limit 25 cm dir ülkemizde önceden 18 cm di nekadar güvenilir bir belirlemedir bu siz karar verin artık bazı ülkelerde 40 cm dir. Ben kendi açımdan bu şekil vicdani bir limit oluşturdum insanın kendi yakaladığı balığı yemesi güzel bir şeydir ama tutamıyorsamda yemeklik balık istiyorsam gider balıkçidan alırım. Tutulan balık çok daha pahallıya mal olur zaten mühim olan avdan keyif almak. Daha güzelleri sizlere rastgelsin.

8. Levrekspinner

Levrekspinner Aktif Üye

Teşekkürler hocam darısı başına.

9. Levrekspinner

Levrekspinner Aktif Üye

Teşekkür ederim. Normal şartlarda ip misina kullanıyorum fakat açık havalarda avlak durumuna göre okuma seabass kullanıyorum. Gerçekten güzel bir misina tavsiye ederim.

10. Levrekspinner

Levrekspinner Aktif Üye

Teşekkürler Gürcan bey daha güzeleri sizlere rastgelsin.Bazende deniz kazanacak ki ilerde yine mücadele şansımız olsun.

11. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Selçuk
    O saldığından küçükleri sıraya dizip günün hasılatı diye poz verdikleri bir mahalde yaşıyoruz biz..
    Büyüyüp de dönerler inşallah
    Her zaman rast gelsin