Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

TOTEM FISHING TEAM ORKİNOS AVI

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında mrtsezal tarafından paylaşıldı.

1. mrtsezal

mrtsezal Aktif Üye

Sevgili balık sevdalısı dostlarım.

“TOTEM FISHING Team” ekibi olarak tam 8 aydır hazırlıklarını yaptığımız Orkinos avına gitme günü geldi çattı, bölgeden gelen güzel haberler bizi daha da çok heyecanlandırdı, öncü kuvvet olarak denemeye ilk Kadri Özener, Fatih Mehmet Aksuoğlu, Burhan Ormancı ve Ufuk Soylu kardeşlerimiz Orkinos peşine düştü.

İlk gün bazı aksaklıklar neticesinde balık alamadı ekip, ancak ikinci gün çok güzel mücadele ederek 45 kg lık bir Orkinos’u kandırmayı başardılar ve artık sıra bizim ekibe gelmişti. Murat Sezal, Mesut Çınar ve aramıza yeni katılan Ergun Seylan abimizle birlikte son hazırlıklarımızı yapıp meramıza doğru yola çıktık. Avda kullanacağımız yemleri 1 gün öncesinden Mesut kardeşimiz Çanakkale’den tedarik etti. Bense genelde işin takım ve takım hazırlama aşamalarını takip ediyordum. Eksik olan mücadele kemerini ve yeleğini Üsküdar’a gidip Kadri abiden temin ettim.
    Birbirimize şans dileyip dev Orkinos’ların hayalini kurarak hareket saatini beklemeye başladık, önce benim işyerime uğrayarak malzemelerimizi yükledikten sonra, Herman Atıktaş kardeşimin Kumburgaz’daki evine uğrayıp 20 HP 4 zamanlı Honda motorumuzu alıp yola koyulduk. Sabah 07.00 de meramıza ulaştık, takımları ve yemleri kontrol edip limandaki seçkin abinin 4.5 m fiber teknesine motorumuzu monteleyip rastgelsin diyerek limandan ayrıldık.

Meramıza doğru giderken İstanbul’dan tanıdıklarımız Hamdi Tekbıyık kardeşimle de karşılaştık, birbirimize şans dileyip gaz vererek oltalarımızı suya indirdik... Kısa bir süre sardalye yemlemesi yaptık, 10 dakikada bir yenileyerek devam ettik. Arada Orkinos’ları aç bırakıp, kıskandırmak gerekli. Çünkü; sürekli yemlerseniz balıklar doyduğundan iğneli Sardalye’ye itibar etmiyorlar.
    Tam ekip tanıtım videosunu çekmeye başladım ki, Penn VSW 80 makinamdan o müthiş kalama sesi duyuldu. O ses zaten her şeye değerdi. Traktör çalışması yanında sinek vızıltısı kalır...

Hemen yeleğime makineyi monte edip balığa 150*200 metre kadar yol verdim. 900 metre 0.80 örgü ipim vardı ve çok rahattım. Nasılsa yorulacaktı.. Daha sonra usulca kalamayı dereceli olarak sıkarak balığı yavaşlattım ve iğneyi küçük bir darbe ile balıgın yanağına oturttum... İşte o müthiş mücadele başlamıştı, tüm ekip sevinç halindeydi. Ergun abi hemen kamerayı aldı ve videoya çekme işlemine başladı, 45 dakika kadar mücadeleden sonra leaderımıza ulaştık. Bu demekti ki balık 15 metre altımızdaydı ve o müthiş görüntüsü ile teknemizin altında görüldü. Mesut arkadaşımız hemen oto sanayi sitesinde inşaat demirinden özel yaptırdığımız derme çatma kakıcı eline aldı ve uygun zamanı beklemeye başladı. Balık ve ben iyice yorulmuştuk ama ben malzemelerime güveniyordum, kazanan ben olacaktım. Balık son bir hamle ile 5 metre kadar kalama aldı, sonra artık ipler benim elimdeydi. Makinanın kalamasını çok az sıkarak balığı teknenin kenarına kadar getirmeyi başardım... İşte o an Mesut kardeşimiz son bir hamle ile balığı kakıçlayarak etkisiz duruma getirdi.... Öyle bir kakıç darbesi attı ki Orkinos’un ensesine eğer kakıcı tutturamasaydı şu an muhtemelen hastanede beyin ameliyatından çıkmış geçmiş olsun mesajlarını okuyordum. Aynı anda bende kendimi makina ve kamıştan kurtarıp balığın kuyruğundan tutarak tek bir hamlede teknemizin içine aldık ve artık o bizimdi.

Sevinç çığlıkları eşliğinde birkaç poz resim çektirip sabah suyunu sonlandırdık. Ögleden sonra saat 15.00 de tekrar akşam suyunu denemek için denize açıldık, aynı mevkilerde bu sefer Mesut kardeşimiz çok güzel bir vuruş aldı, ancak balık yemi 20 metrelerde kustu. Hiç moralimizi bozmadık ve ava devam ettik ve sessiz denizin ortasında müthiş kalama sesi bir daha yankılandı.

Bu sefer Mesut kardeşimizdeydi sıra, ancak bu balık çok daha büyük olduğunu daha vuruş anında hissettirdi.... 1 saat civarı çok heyecanlı bir mücadelenin ardından Mesut kardeşimiz de Orkinos’una kavuştu. Bu onun ilk orkinosuydu ve inanılmaz bir keyif almıştı. Balık o kadar mücadeleci bir balıktı ki teknemizi 8-10 sefer kendi ekseni etrafında döndürmeyi başarmıştı. “Artık levreğe lüfere gitmem, nerden beni bu işlere alıştırdın” deyip fırçasını atmayı da ihmal etmedi...

Daha balığı oltadan yeni kurtarmıştık ki bu sefer yine ben bir vuruş daha aldım. 50 dakika kadar güzel mücadelenin ardından yine kazanan ben olmuştum.

Kişi başı 1 balık limitimiz dolmuştu ve daha fazla tutmamıza gerek yoktu. 3 balık ile günü sonlandırıp istanbul’un yolunu tuttuk.
    Tüm ekibe ve bize teknesini hiç tanımamasına rağmen veren Seçkin abimize teşekkür ediyorum.(her ne kadar tekneyi istemeden de olsa delmemize rağmen)

Daha irileri sizlerin olsun....

SEVGİLER
    MURAT SEZAL

SEVGİLER
    MURAT SEZAL

VİDEOLARIN LİNKLERİ

[YouTube]Fwq3Bbug8SY[/YouTube]

[YouTube]w-OvXV3bNJU?[/YouTube]

[YouTube]YiOizTp-MUM[/YouTube]

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 23 Nisan 2014
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. eyüp koçar

eyüp koçar Yeni Üye

Harika av, müthiş bir balık tebrikler.

mrtsezal bunu beğendi.
  4. anesthesia

anesthesia Aktif Üye

hay maaşallah, ekibin her bir üyesine kucak dolusu tebrikler...

mrtsezal bunu beğendi.
  5. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Kadri Özene'e o kadar söyledim yakalamayın bunları evde aileleri bekler.
    Ya içlerinde doktor varsa, o avlanmaktan öldü, evde karısı meraktan.

Dündar ve mrtsezal bunu beğendi.
  6. sabriyazici

sabriyazici Daimi Üye

çok keyifli bir rapor okudum elinize yüreğinize sağlık herzaman nasibiniz kısmetiniz açık olsun
    Maşallah istarvit gibi orkinos vurmuş

mrtsezal bunu beğendi.
  7. KalamA

KalamA Daimi Üye

Tebrik ederim seni ve tüm ekibi Murat abi. Mükemmel bir orkinos avı daha! Tekrarları rastgelsin

mrtsezal bunu beğendi.
  8. mrtsezal

mrtsezal Aktif Üye

hepinize ekibim adına teşekkur edıyorum...daha irileri sizlerin olsun...

9. Hasan79

Hasan79 Aktif Üye

Merhaba Murat bey,
    uzun zamandır forumda olmayışınızın dönüşü muhteşem olmuş, tebrikler, her daim rast gelsin.

10. gurcansap

gurcansap Daimi Üye

Daha niceleri sağlıkla sıhhatle nasip olsun.
    Bereketli olsun.

11. mrtsezal

mrtsezal Aktif Üye

teşekkurler..esasında yıl boyu guzel avlar yaptık,fakat ınanırmısınız raporları ve resımlerı ekleyecek zaman bulamadık...bugun boş anıma denk geldı..ortama renk katmak ıstedım....elımden geldıgınce bundan böyle paylaşmaya çalışacagım.....daha ırılerı sızlerın olsun....rastgele