Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Trabucco-Airblade-Pro-4000 ( incelemesi)- DAİWA EXCELER-X 4000 kıyas yardım

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında i_gulistan tarafından paylaşıldı.

1. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

İtalyan markası olan trabucco nun bu çok idaalı modeli hakkında ustalardan yorum bekliyorum fiyat performans kalite kullanım bakım yedek malzeme her şekilde yerli ve yabancı siterlerdeki araştırmalarıma bakarak çok övülen bir makine açıklaması güven verici 6 kg drag :) tamamen metal 260 gr daha neler neler
    Sizce abartı mı yorumlarınız nerledir 250 tl bu gibi ve muadili ürünleri 400 tl den aşağı bulmak zor sizce riske girip alıp denemeye değer mi bir acemi için iyi bir makine sökme takma derdi yok kolay bakımı olan bir cihaz ne dersiniz alıp denemeli mi?

Sizce alışkanlıklardan vazgeçmeli mi( daiwa shımano okuma vb '' bende bir daiwa cıyım :)
    Son anda bir değişiklik oldu ve daiwa exceller 4000 x buldum nerdeyse aynı fiyata almalımıyım sizce yada trabucco yu mu denesem önerilerinizi bekliyorum
    trabucco su geçirmez yapısı ile önde daiwa ise yedek kafa metal gövde ile önde
    agırlık olarak daiwa 355-trabucco 260 gr Fikir istiyorum acemi olarak 1 kere alıyım tam usta olunca değiştirmek istiyorum makineyi en az 5 yıl götürmeli makine beni :)

Son düzenleme: 18 Mart 2015
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Levreko

Levreko Aktif Üye

merhaba dediğiniz makinayı 2 ay önce bir av bayiinde görmüştüm elime alıp baktım bayağı sağlam iyi duruyor ayrıca baktığım yerde fiyatı 200 liranın altındaydı diye hatırlayorum o da galiba eski döviz kurundayken almış aynı fiyatı satıyor eğer isterseniz av bayiinin numarasını vereyim arayın fiyatı size daha uygun gelirse kargoyla gönderir herhalde size

4. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

05310819111 numaram bu çok sevinirim bende buldum 219 tl ye bari aradaki farkada misinasını alırım :)

5. γavuz

γavuz Daimi Üye

iki sene evvel trabucco ashai aldık bizim yigene 4. avda patladı makine..dişlileri kırıldı hee iyi ürünü yokmu var elbet mesela misinaları tek gecerim lakn ısınamadım bu markanın makinalarına.. alıcaksan eger penn battle al kardeş görücen makina nasıl olur fiyatda uygundur

Goksell bunu beğendi.
  6. Levreko

Levreko Aktif Üye

misinasını bende tek geçerim kullandığım tek misina markası o ama makinalarına bir şey diyemem kullanmadım sadece av bayiinde inceledim

7. γavuz

γavuz Daimi Üye

trabucco nun surf cast misinası yemin ederim çogu ip misinadan daha iyi :D

rafrafi bunu beğendi.
  8. Levreko

Levreko Aktif Üye

aynen bende var surf makinamda sarılı turuncu renkli olandan bahsediyorsun değilmi? spindede trabucco super soft ve special sea misinalarını kullanıyorum onlarda aynı öyle çok sağlam özellikle düğüm tutuşları süper kopmuyorlar ve zorlanıncada çok esniyorlar :harika:

9. γavuz

γavuz Daimi Üye

aynen abi turuncu olan 0.30 var makinada surf için boğazda kullanıyom.. arkadaş 0.18 veya 0.20 ipden memnun değilim bunun kadar :D

rafrafi bunu beğendi.
  10. GRAFTT

GRAFTT Üye

Trabucco markasının misinalarını kullanmaktayım. Ne hikmetse misinaları Made In Japan :ssrtcbya: Bu markanın bir ara nette resimlerinden aşık olduğum mx3 spin makinasını aramalarıma rağmen bulamayıp Daiwa markasından makinalar aldım. Bir ara bu kadar çok aradığım Mx3'ü bir malzemecide denk geldim, şoke oldum sıradan basit kalitesiz bir makina. İyikide netten sipariş verip almadım diye şükür ettim.

Gelelim asıl konumuza 250 lira rakamlara en başta Japon markaları ağırlıklı olarak bir sürü kaliteli makinası var :harika:

11. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

Ya aslında bu sadece bu marka için değil tüm markalarda bunun gibi patlama bozulma vs olabilir sadece shımano ve okuma bu servis olayında en iyileri olduğundan onlardaki arıza göze batmıyor değiştiriliyor yada düzeltilip geri geliyor :) Bende eğer trabucco air blade alırsam üzerine 0,25 misina saracağım ip kullanmamı gerektirecek
    Bu arada penn battle baktım nette fiyarı 300 tl nin üzerinde benim bütçemde malesef 150 tl bu makine için 200 tl ye kadar cıkmayı göze aldım malesef :) acemi birisine az lüks makine olsun istedim spin zevkim kaçmasın istedim :) Bu makineyide savegear prologic 240 15-50 atarlı kamışla kombin edeceğim inşallah

Abi trabucco nun en ucuz misinası bile kalite bende severek kullanıyorum iskenderunda yemli avlarda kasnağıma sarmak için bobin aldım yarı yolda bırakmadı yıpranmadı bile kolay kolay.Siz inecelemişsiniz birde bir iki inceleyen kişi daha makinenin iyi oldugunu belirttiler banada güven verici deselerde aktif kullanan pek yok gibi

Ben 250 civarından bu özellikte güzelce bir makine bulamadım aslında bütçem 150 max bu makineyi 200 tl ciarında eski kur fiyatına satan yerler olduğu için bu kaniye gönlüm kaydı :) biraz alışılagelmişin dışına cıkmak istedim bg 15 le spin yaptım bi ara :) şimdi hem ipli hem misinalı kullanıma uygun bu makineyi kullamaya gönül verdim inşallah yüzümü kara çıkartmaz :) ama sizinde önerebileceğinzi maksimum 200 tl civarı bilindik güvenilir güzel makineler varsa onlarada baka bilirim saygılar :)